Reklama

Małgorzata Opczowska

Piątek, 7 października 2022 (08:58) Aktualizacja Czwartek, 4 stycznia 2024 (08:11)
Małgorzata Opczowska to dziennikarka, najbardziej znana jest z roli prezenterki w programie śniadaniowym TVP “Pytanie na śniadanie”. Pochodzi z Krakowa. Jak rozwijała się jej kariera zawodowa oraz życie prywatne?
Małgorzata Opczowska - najważniejsze informacje
Małgorzata Opczowska-Łęska /AKPA

Małgorzata Opczowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  06.01.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

Małgorzata Opczowska - początek kariery

Małgorzata Opczowska przyszła na świat 6 stycznia 1988 roku, a jej rodzinnym miastem jest królewskie miasto - Kraków. W jednym z wywiadów gwiazda powiedziała, że jest taką krakowianką z dziada pradziada. Jako nastolatka lubiła oglądać amerykańskie seriale o prawnikach. Przerodziło się to w spełnienie jednego z marzeń i dziennikarka ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zawsze chciała pomagać ludziom jako prawnik, rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, niż się spodziewała. Jak się okazało, na sali sądowej rządzą suche przepisy i paragrafy. W związku z tym zdecydowała, że więcej dobrego dla ludzi zrobi w świecie telewizji niż na sali rozpraw.

Małgorzata Opczowska w TVP

Opczowska to dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej. Pierwsza przygoda z mediami to czas studiów. Małgorzata Opczowska postanowiła wtedy dorobić sobie do stypendium i wystartowała w castingu na prezentera. Udało się jej go wygrać i od tamtej pory stopniowo pięła się po szczeblach kariery dziennikarskiej. Pracowała jako researcher, reporterka, prezenterka, prowadziła także autorskie programy. Z czasem jej praca w telewizji stała się też pasją. Początkowo przez wiele lat jeździła po kraju, prowadząc relację na żywo i przygotowując reportaże. 
Początki pracy w Telewizji Polskiej to antena TVP Kraków. Od lutego 2019 roku prowadziła serwisy dla TVP Info. W czerwcu 2020 roku Małgorzata Opczowska została współprowadzącą programu Studio Polska. 
Przed współpracą z Telewizją Polską dziennikarka prowadziła w TVN Gra takie teleturnieje interaktywne, jak: “Granie na śniadanie”, “Zabawa od kuchni”, “Wyścig po kasę” i “Mania grania”.

Małgorzata Opczowska w “Pytaniu na śniadanie”

W roku 2020 dziennikarka dołączyła do zespołu prowadzących “Pytanie na śniadanie” w TVP2. W programie zajęła Marceliny Zawadzkiej, która pożegnała się ze stacją. W śniadaniówce towarzyszył jej uwielbiany przez widzów aktor i dziennikarz Łukasz Nowicki. Tym samym utworzyli duet, w którym spotkał się prezenter z najdłuższym stażem pracy oraz debiutantka. W czerwcu roku 2023 Nowicki rozstał się z programem. Jego miejsce zajął aktor Robert Koszucki. Małgorzata Opczowska często przyznaje w wywiadach, że uwielbia swoją pracę i jest dziennikarką z zamiłowania.  

Rodzina i życie prywatne Małgorzaty Opczowskiej

Prywatnie Opczowska jest żoną starszego o 23 lata dziennikarza TVP Jacka Łęskiego, para stanęła na ślubnym kobiercu w 2021 roku. Prezenterzy wychowują razem Maksymiliana, który jest synem Małgorzaty z poprzedniego związku. Rodzina mieszka w przestronnym mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. 

Małgorzata Opczowska - Wiadomości