Reklama
Reklama

Mateusz Matyszkowicz mocno się zapuścił. Nie przypomina siebie sprzed paru lat

Mateusz Matyszkowicz (41 l.) od lat związany jest z TVP. Zaskoczeniem jest jednak to, że to właśnie on zastąpił Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. Mało kto wie, że 41-latek w młodości był uznawany za przystojniaka, a na pewno miał dużo szczuplejszą sylwetkę. Sprawdźcie koniecznie, jak wyglądał.

Mateusz Matyszkowicz urodził się 1 stycznia 1981 roku w Żywcu. Jest filozofem, publicystą, a także redaktorem kwartalnika "Fronda Lux". 41-latek był również dyrektorem TVP Kultura, a także dyrektorem TVP1.

Matyszkowicz był również wicedyrektorem ds. repertuaru Biura Programowego TVP. W 2019 roku został członkiem zarządu TVP.

Jak wyglądał Mateusz Matyszkowicz w młodości?

Mało kto zdaje sobie sprawę, z tego, jak wyglądał Mateusz Matyszkowicz w młodości. Nowy prezes TVP zupełnie nie przypomina dawnego siebie.

Wygląda na to, że 41-latek w krótkim czasie nieźle się zapuścił. Jeszcze w 2016 roku prezentował szczupłą sylwetkę. Obecnie musiałby włożyć dużo pracy, aby wrócić do formy sprzed kilku lat.

Reklama

Mateusz Matyszkowicz - życie prywatne i kariera

Mateusz Matyszkowicz jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Ukończył studia z zakresu filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował także teologię.

Został redaktorem "Teologii Politycznej" i kwartalnika "Fronda Lux", obejmując w 2013 roku funkcję jego redaktora naczelnego. W tym czasie prowadził również audycję "Fronda Wnet" w Radiu Wnet. Był prowadzącym magazyn literacki "Literatura na trzeźwo" w Telewizji Republika.

W styczniu 2016 roku został dyrektorem TVP Kultura, gdzie prowadzi program "Chuligan literacki". W listopadzie 2016 roku został prowadzącym audycji "Chuligan literacki" w Programie III Polskiego Radia. W czerwcu 2017 roku objął stanowisko dyrektora TVP1.

W listopadzie 2017 roku został członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest członkiem jury Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego.

Autor publikacji pt. "Śmierć rycerza na uniwersytecie". Napisał wstęp do polskiego wydania książki pt. "Arystoteles autorstwa Erica Voegelina". Przetłumaczył i opatrzył komentarzem dzieło Tomasza z Akwinu pt. "O królowaniu".

Jest ojcem czwórki dzieci, które kształci w ramach edukacji domowej.

Zobacz także:

Nowa fucha Jacka Kurskiego po zwolnieniu z TVP? Andrzej "Piasek" Piaseczny komentuje na gorąco

Tomasz Lis w mocnym słowach ocenia prezesurę Kurskiego. "Obrzydliwa i odrażająca jak nigdy, Jacku"

Żona Jacka Kurskiego objęła ważną posadę w TVP. Czym będzie się zajmować?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Matyszkowicz | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy