Reklama
Reklama

Harry opisuje pierwsze spotkanie Williama i Meghan. Zaczęło się od krępującej wpadki

Od niedawna na brytyjskim rynku księgarskim dostępna jest długo oczekiwana autobiografia pióra księcia Harry'ego (38 l.). Syn Karola III zdradza tam pilnie strzeżone sekrety rodziny królewskiej. W jednym z rozdziałów autor przedstawia kulisy pierwszego spotkania swojej przyszłej żony z księciem Williamem. Wygląda na to, że znajomość zaczęła się dość niezręcznie!

"Spare" szokuje opinię publiczną

Autobiografia księcia Harry'ego, zatytułowana "Spare", to prawdziwa skarbnica plotek, sekretów i kontrowersyjnych faktów. Nic dziwnego, że dziennikarze z całego świata zajmują się wyszukiwaniem najbardziej szokujących fragmentów książki. Opinię publiczną zbulwersowały już wspomnienia księcia z misji w Afganistanie, gorzkie słowa autora o dzieciach swojego brata, czy sama wieść o tym, ile zarobi Windsor na szokującej publikacji.

Reklama

W jednym z rozdziałów swoich pamiętników, książę Harry szczegółowo opisuje pierwsze spotkanie Meghan Markle z księciem Williamem. Jak wynika z zapisków młodszego syna Karola III, zdarzenie miało miejsce pod koniec 2016 roku. Harry wyznaje, że wizja przedstawienia swojej wybranki członkom rodziny królewskiej była dla niego niezwykle stresująca. Szczególnie obawiał się, jak na Amerykankę zareaguje jego starszy brat.

William... spanikował na widok Meghan Markle!

Jak można przeczytać w wydanym niedawno "Spare", książę William przywitał gości ze Stanów Zjednoczonych w bardzo formalnym stroju. Trudno się dziwić - elegancka koszula i spodnie w kant to przecież wizytówka starszego syna Karola III. Ceremonialny strój przyszłego szwagra nie odstraszył jednak bezpośredniej Meghan Markle, która powitanie chciała zacząć od nieskrępowanego uścisku.

William jednak poczuł się dość niepewnie: "(...) przedstawiłem mu Meg, ona się nachyliła, żeby go przytulić. Kompletnie spanikował i zrobił unik" - wspomina Harry w swojej książce. Jak sam zaznacza, jego brat nie przywykł do takich gestów. Wychowany w surowej dworskiej etykiecie przyzwyczajony jest do bardziej zachowawczych powitań...

Zupełnie inne podejście do kontaktów z innymi ma za to Meghan Markle. Amerykanka  która nie dorastała wśród royalsów, a panujące na królewskim dworze zasady uważa za dość biurokratyczne, zachowuje się na co dzień dużo bardziej swobodnie. Harry, opisując całą sytuację, stanął rzecz jasna po stronie żony i zadrwił nieco z zachowania brata, komentując, że ten prawdopodobnie oczekiwał, że aktorka mu się ukłoni...

Nie była to pierwsza taka sytuacja, bowiem do podobnej wpadki doszło podczas pierwszego spotkania Meghan z Kate Middleton. Aktorka także chciała przywitać żonę Williama przyjacielskim uściskiem, na co księżna zareagowała w dość chłodny sposób.

Czy to właśnie różnice w charakterach i sposobie bycia sprawiły, że Meghan Markle nie jest zbyt lubiana wśród royalsów?

Zobacz też:

Książę Harry powraca do kłótni Meghan z Kate i wciąga w aferę Charlotte. Oto cała prawda o tym, co wydarzyło się przed ślubem

Książę Harry i Meghan Markle: Tragedia w USA. Muszą się pilnie ewakuować z domu

Książę Harry porwał się na wydanie książki za fortunę. Zainkasował miliony euro!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | Książę William | Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama