Reklama
Reklama
Tylko u nas

Eurowizja Junior 2022: Duża przegrana Polki! Mamy jednoznaczny komentarz jej ekipy

Konkursy Eurowizji Junior 2022 każdego roku przyciągają przed telewizory widzów z całego świata, którzy chętnie podziwiają najbardziej utalentowanych artystów prezentujących swoje umiejętności wokalne na wielkiej scenie. Polska miała okazję już dwukrotnie zwyciężyć w konkursie. Nagrody przywiozły do ojczyzny Roksana Węgiel i Viki Gabor. Tegoroczna edycja show odbyła się w Armenii, gdzie zaprezentowało się szesnastu uczestników. Wśród nich nie zabrakło reprezentantki polski Laury Bączkiewicz. Kto okazał się najlepszy? Już wiemy!

Eurowizja Junior 2022. Znamy zwycięzcę

Kolejna odsłona "dziecięcej" Eurowizji już za nami. Zwycięzcą tegorocznej edycji został reprezentant Francji Lissandro z piosenką "Oh Maman!". W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbył się w Erywaniu, stolicy Armenii. W poprzedniej edycji triumfowała reprezentantka tego kraju Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody").

Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs. Uczyniły to Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero"). Niestety, młodziutka Laura Bączkiewicz nie powtórzyła ich sukcesu.

Reklama

W 2022 roku Polskę podczas konkursu Eurowizji reprezentowała 11-latka. Młoda wokalistka była uczestniczką piątej edycji programu "The Voice Kids", w której trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Ostatecznie udało się jej dojść do finału show.  

Podczas konkursu Laura zaśpiewała piosenkę "To the Moon". Główne przesłanie tego utworu brzmi "Nie bój się marzyć, śmiało wyżej patrz". Na scenie pojawi się jako druga z kolei. Nasza reprezentantka też nie bała się marzyć. Dziesięciolatka stanęła do rywalizacji i wygrała - głosami jurorów i telewidzów - specjalną edycję "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022". Dzięki temu znalazła się na scenie w Armenii.

Na XX konkursie Eurowizji Junior 2022 wspomniano utwory wszystkich dotychczasowych zwycięzców konkursu. Ze sceny można było usłyszeć przebój Roksany Węgiel "Anyone I Want To Be". Na żywo z Armenii zaśpiewała dla nas także Viki Gabor w unikatowym wykonaniu "Superhero". 

Jej rywalami w tej trudnej rywalizacji byli:

 • Kejtlin Gjata z Albanii, która wykonała piosenkę Pakëz diell
 • Nare - (Armenia) z utowrem DANCE!
 • Lissandro (Francja) - Oh Maman!
 • Mariam Bigvava (Gruzja) - I Believe
 • Carlos Higes (Hiszpania) - Señorita
 • Luna (Holandia) - La Festa
 • Sophie Lennon (Irlandia) - Solas
 • David Charlin (Kazachstan)- Żer-Ana (Mother Earth)
 • Gaia Gambuzza (Malta) - Diamonds in the Skies
 • Nicolas Alves (Portugalia) - Anos 70
 • Katarina Savić (Serbia) - Svet bez granica
 • Złata Dziunka (Ukraina) - Nezlamna (Unbreakable)
 • Freya Skye (Wielka Brytania) - Lose My Head
 • Chanel Dilecta (Włochy) - Bla Bla Bla

Po głosowaniu okazało się, że najwięcej głosów zdobył Lissandro, reprezentant Francji, z piosenką "Oh Maman". Laura Bączkiewicz uplasowała się na 10. miejscu z liczbą 95 punktów. Jak podkreślają przedstawiciele polskiej delegacji, są niezwykle dumnie z naszej reprezentantki:


Młoda wokalistka od samego początku podkreślała w różnych wywiadach, że najważniejszy dla niej jest udany występ, a nie wynik. Takie podejście miała również polska delegacja eurowizyjna oraz władze TVP. W takich konkursach liczy się zabawa i tak było. Najważniejsi z Woronicza zaliczyli występ Bączkiewicz do udanych i bardzo chętnie będą z nią współpracować przy okazji innych koncertów: "Atmosfera w naszej delegacji w dalszym ciągu jest bardzo pozytywna mimo zajęcia miejsca w drugiej części tabeli wyników" - dowiedział się Pomponik.

Zobacz też:

Konkurs Eurowizji 2022: Rywalka Laury Bączkiewicz chora! Wycofa się z show?

Laura Bączkiewicz nie będzie opuszczać szkoły? Rodzice zabrali głos: "W tygodniu szkoła!"

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022. Odniesie taki sukces jak Sara James?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Laura Bączkiewicz | Eurowizja Junior 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy