Reklama
Reklama
Tylko u nas

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022. Odniesie taki sukces jak Sara James?

Eurowizja Junior 2022 już niedługo. Warto więc przedstawić naszą reprezentantkę Laurę Bączkiewicz, która ma dopiero 11 lat, a już od czwartego roku życia rozwija karierę wokalną. W tegorocznym konkursie zaśpiewa piosenkę "To the moon".

Laura Bączkiewicz (posłuchaj!) ma dopiero 11 lat. Dziewczynka pochodzi z Konina i to właśnie tam w wieku czterech lat zaczęła występować w Konińskim Domu Kultury. Laura obecnie kształci się wokalnie pod okiem nauczycieli ze Studia Piosenki Estradowej Hit.

Była uczestniczką piątej edycji programu "The Voice Kids", w której trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. 11-latce udało się dojść do finału show. Laura jako reprezentantka Polski została wyłoniona w specjalnym odcinku programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022".

Reklama

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz została polską reprezentantką

Laura Bączkiewicz w rozmowie z nami opowiedziała nieco więcej o swoich przygotowania do Eurowizji Junior 2022, a także o tym, że nie może doczekać się swojego występu na scenie.

"Czuję się świetnie. Nie mogę doczekać się występu na scenie oraz tego aż poznam wszystkich uczestników" - powiedziała nam Laura.

Postanowiliśmy zapytać Laurę o to, czy się stresuje oraz, czy w Armenii będą jeszcze próby. Okazuje się, że 11-latka ma zamiar dać z siebie wszystko. Dziewczynka dodała, że przed samym występem będą jeszcze próby, które pozwolą jej oswoić się ze sceną w Armenii.

"Ja chcę dać z siebie sto procent. Będą wcześniej próby, oczywiście dam z siebie wszystko i mam nadzieje, że Polsce się spodoba" - zdradziła nam Laura.

Powiedziała nam także, z kim wybiera się do Armenii. Okazuje się, że jedzie z nią spora ekipa wsparcia.

"Mój nauczyciel śpiewu, moja mama, cała delegacja i osoby z działu impresariatu" - wyjawiła nam 11-latka.

Okazuje się, że karierę Laury wspiera nie tylko rodzina, ale również nauczyciele. Dziewczynka powiedziała nam, że w swojej szkole może liczyć na wyrozumiałych nauczycieli, którzy pomagają jej w nauce i motywują. 10-latka zdradziła nam, że jej szkolni mentorzy dali jej taryfę ulgową i zgodzili się, żeby nadrobiła lekcje po swoim powrocie z Armenii. Bączkiewicz dodała, że nauczyciele z jej szkoły trzymają za nią kciuki.

"Bardzo mnie wspierają, motywują mnie i mówią mi, że naukę nadrobię po Eurowizji Junior. Myślą, że sobie świetnie poradzę" - powiedziała Laura.

Zapytaliśmy Laurę również o to, co planuje robić po powrocie z Armenii. Okazuje się, że oprócz nauki dziewczynka chce wybrać się również na basen.

"Chciałabym pójść na basen - to jest aż niemożliwe, bo nigdy basenu aż tak nie lubiłam" - zdradziła nam 10-latka.

Gdzie obejrzeć Eurowizję Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022 rozpocznie się 11 grudnia 2022 roku o godzinie 16:00. Oglądać będzie ją można na antenie stacji telewizyjnych TVP1, TVP Polonia i TVP ABC. Wydarzenie będzie trwało około 2 godzin.

Zobacz też:

Roksana Węgiel nie będzie już prowadzącą show TVP. "Nie będę chciała brać udziału" 

Roksana Węgiel zrezygnowała z roli prowadzącej w "You Can Dance - Nowa Generacja". Oto powód!

Roxie Węgiel na meczu Roberta Lewandowskiego Barcelona - Bayern. Strój nie zakrył wiele 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Laura Bączkiewicz | Eurowizja Junior 2022
Reklama
Reklama
Reklama