Reklama

Viki Gabor

Viki Gabor, a właściwie Wiktoria Gabor, urodziła się 10 lipca 2007 roku w Hamburgu. Młoda piosenkarka zyskała popularność dzięki programowi „The Voice Kids”. A następnie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior 2019, gdzie odniosła głośny sukces. Jak wygląda życie młodej artystki? 
Viki Gabor - najważniejsze informacje
Viki Gabor /AKPA

Viki Gabor - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  10.07.2007

 • Miejsce urodzenia:

  Hamburg

 • Kraj urodzenia:

  Niemcy

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

 • Albumy:

  • "Getaway (Into My Imagination)"
Viki Gabor, a właściwie Wiktoria Gabor, urodziła się 10 lipca 2007 roku w Hamburgu. Młoda piosenkarka zyskała popularność dzięki programowi „The Voice Kids”. A następnie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior 2019, gdzie odniosła głośny sukces. Jak wygląda życie młodej artystki? 

Życiorys

Piosenkarka pochodzi z romskiej rodziny o silnych tradycjach muzykalnych. Jej rodzice, Ewelina i Dariusz Gaborowie grali w zespole folklorystycznym Kale Jakha grający tradycyjną muzykę cygańską. Młoda artystka ma starszą o 4 lata siostrę Melisę, która komponuje i pisze teksty oraz zajmującego się boksem starszego brata. Przez siedem lat mieszkała z rodziną w Anglii, a potem już na stałe wróciła do Polski.

Początek kariery

Za namową rodziny w 2018 roku wzięła udział w przesłuchaniu do 2. edycji programu „The Voice Kids”. Wykonanie piosenki Katy Perry „Roar” zaowocowało przejściem do kolejnego etapu programu. Viki wybrała drużynę Barona i ostatnio bardzo popularnego Tomsona.

Pomyślnie przeszła kolejne etapy i zakwalifikowała się do występów na żywo, a nawet dotarła do finału. Zaśpiewała wówczas debiutancki singiel „Time” i ostatecznie zajęła 2. miejsce. To otworzyło jej drzwi do dalszej kariery.

Viki Gabor latem 2019 roku wzięła udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”, gdzie wyłaniano reprezentanta na 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W pierwszej części eliminacji młoda artystka zachwyciła jury wykonaniem utworu „You May Be In Love” zespołu Blue Cafe. W finale zaprezentowała utwór „Superhero” i uzyskała maksymalną liczbę punktów od jury i widzów. 

Tego samego roku w listopadzie Viki Gabor wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbywał się w Gliwicach. Utwór „Superhero” ponownie przyniósł sukces – Viki Gabor zwyciężyła i tym samym zapewniła Polsce drugą wygraną z rzędu.

W tym czasie nawiązała również współpracę z marką „Tymbark”, występując w filmikach publikowanych na serwisie YouTube na ich kanale „Studio Tymbark”.

Dalszy rozwój kariery 

13 grudnia 2019 roku wydała utwór „Superhero” w postaci singla CD w sztuce 500 egzemplarzy. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczyła na rzecz fundacji WWF. Na początku 2020 roku wspólnie z wokalistką Kayah wydała singiel zatytułowany „Ramię w ramię”.

Niedługo później ukazały się single „Getaway” oraz „Forever and a Night”, których teledyski kręcono w Los Angeles. We wrześniu pojawił się debiutancki album piosenkarki pt. „Getaway (Into my Imagination)”. W tym samym roku zasiadła w jury pierwszego półfinału „Szansy na sukces”, gdzie wyłaniano reprezentanta na 18. edycję konkursu Eurowizji dla Dzieci. Wystąpiła również w „Sylwestrze marzeń z Dwójką”.

2021 rok przyniósł artystce kontrakt z fonograficzny z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland. We wrześniu pojawił się singiel „Moonlight”. Z kolei w październiku wzięła udział w kampanii reklamowej ING Banku Śląskiego pt. „Znajdź swoją scenę”. 

W lutym 2022 roku ukazał się kolejny singiel piosenkarki zatytułowany „Napad na serce”. Niedługo później była uczestniczką 16. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie zajęła 4. miejsce.

Życie prywatne

O życiu uczuciowym Viki Gabor nie wiadomo zbyt wiele. Często podkreśla jednak w mediach, że nie chce mieć chłopaka zbyt prędko.

Viki Gabor - Wiadomości

Viki Gabor - Wideo