Reklama

Reklama

Reklama

Andrzej Duda nigdy o tym nie mówił. Podczas ślubu zrobił coś niezwykłego

Andrzej Duda (50 l.) wraz z Agatą Kornhauser-Dudą tworzy małżeństwo od ponad ćwierć wieku. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie okoliczności towarzyszyły uroczystości ślubnej przyszłej pary prezydenckiej. Dotąd skrywane informacje ujrzały światło dzienne.

Andrzej Duda i Agata Duda: małżeństwo

Andrzej Duda i Agata Duda dwukrotnie ślubowali sobie miłość. Najpierw w grudniu 1994 roku wzięli ślub cywilny, następnie dwa miesiące później przyjęli sakrament małżeństwa. W tym czasie oboje byli jeszcze na studiach.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda słyną ze skrytości. Para prezydencka unika dzielenia się informacjami ze swojego życia osobistego. Nic więc dziwnego, że dotychczas niewiele wiedzieliśmy na temat początków ich małżeństwa. Okazuje się jednak, że w trakcie ich ślubu kościelnego doszło do zaskakującego zdarzenia. Dopiero po latach, gdy do księgarni trafiła książka "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk", na jaw wyszły dotąd nieznane fakty z życia prezydenta i jego żony.

Reklama

Andrzej Duda i Agata Duda powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w Krakowie. W wywiadzie udzielonym przez rodziców przyszłego prezydenta padło wiele zaskakujących informacji. Okazuje się, że związek młodej pary błogosławił ten sam ksiądz, który nieco ponad 9 miesięcy później chrzcił ich córkę.

Andrzej Duda nigdy o tym nie mówił

Z informacji udostępnionych przez mamę Andrzeja Dudy wynika, że ceremonia ślubna jej syna była naprawdę wyjątkowa. Zarówno panna młoda, jak i pan młody aktywnie uczestniczyli w mszy świętej. Każde z nich osobiście czytało fragmenty mszy.

"Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami". A rok później w tym samym kościele ksiądz Maliński chrzcił Kingę" - zdradzają w książce rodzice Andrzeja Dudy.

Z pewnością udział pary młodej w prowadzeniu mszy świętej musiał być sporym zaskoczeniem dla wszystkich zebranych w świątyni. W końcu nie na co dzień można zetknąć się z takim pomysłem na ceremonię ślubną. Najwyraźniej przyszła para prezydencka chciała w tym wyjątkowym dniu również duchowo doświadczyć sakramentu małżeństwa. 

Zobacz też:

Anna Lewandowska w Barcelonie opływa w luksusy. Nosi klapki za 2 tys. zł

Witalij Kliczko rozwodzi się z żoną. Kiedyś byli parą roku

Idolka nastolatków przeszła piekło. Matka regularnie "badała jej piersi i pochwę"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Agata Kornhauser-Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy