Reklama

Reklama

Reklama

Andrzej Duda narzeka na wysoką ratę kredytu. "Nie mam żadnej nadzwyczajnej sytuacji"

Andrzej Duda (50 l.), podobnie jak ogromna rzesza Polaków, jest zadłużony. Prezydent w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News otwarcie mówił o swoim stanowisku wobec ustawy gwarantującej wakacje kredytowe dla wszystkich obywateli. Czy to oznacza, że jest nadzieja na jej przyjęcie?

Andrzej Duda tłumaczy inflację

W poniedziałek 4 lipca Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Była to znakomita okazja do przeprowadzenia rozmowy z prezydentem RP na temat bieżących wydarzeń w kraju i na świecie. W programie "Gość Wydarzeń" Andrzej Duda odpowiedział na wszelkie pytania, które z pewnością pragnęliby zadać mu Polacy. Już na samym początku wywiadu było jasne, że jedną z głównych kwestii będzie trwający w Ukrainie konflikt zbrojny. W rozmowie prowadzonej przez Piotra Witwickiego, Andrzej Duda podkreślał, że szalejąca inflacja to efekt nie tylko trwającej 2 lata pandemii, ale przede wszystkim toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny.

Reklama

Co więcej, prezydent podkreślał, że sytuacja w Polsce nie jest taka zła, bowiem w pozostałych regionach Europy inflacja jest znacznie wyższa.

Zupełnie niespodziewanie Andrzej Duda zaczął opowiadać o własnym kredycie. Przyznał, że podwyżki stóp procentowych bardzo dają mu się we znaki.

Andrzej Duda narzeka na wysoką ratę kredytu

Andrzej Duda pomimo zajmowanego stanowiska, mierzy się z takimi samymi problemami, jak zwykli Polacy. Prezydent RP spłaca kredyt. Teraz będzie miał szansę poprawić nie tylko los milionów Polaków, ale również swój własny. Jeśli podpisze ustawę o wakacjach kredytowych sytuacja w kraju może ulec gwałtownej zmianie.

Prezydent RP uważa, że takie rozwiązanie powinny otrzymać przede wszystkim osoby w trudnej sytuacji materialnej.

Andrzej Duda został zapytany o to, czy podpisałby ustawę, która zapewniałaby wakacje kredytowe wszystkim Polakom. Takie rozwiązanie budzi przestrach wśród ekonomistów, bowiem mogłoby mieć fatalne skutki dla finansów naszego kraju.

Prezydent zadeklarował także, że osobiście chciałby jak najszybciej spłacić kredyt, dlatego nie zamierza przerywać wpłat.

Zobacz też:

Anna Lewandowska trenuje z mężem. Szlifuje formę Roberta przed transferem?

Ida Nowakowska została ambasadorką. Wyróżnienie wręczył jej wicepremier

Sara James wygra amerykańskie "Mam Talent"? Bukmacherzy już znają odpowiedź

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy