Reklama

Zofia Zborowska

Pochodzi ze słynnego klanu aktorskiego, którego przedstawicielami poza nią samą są jej rodzice i babcia. Umawiała się z jednym z najsławniejszych polskich kompozytorów, ale jej mężem został… siatkarz! Zofia Zborowska-Wrona, bo to o niej mowa, zaskakuje licznymi talentami i śmiałymi wypowiedziami. Dowiedź się, z czym nie kryje się przed światem.
Zofia Zborowska - najważniejsze informacje
Zofia Zborowska /Podlewski /AKPA

Zofia Zborowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  17.05.1987

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Ojciec Mateusz",
  • "Na dobre i na złe",
  • "Barwy szczęścia"
Pochodzi ze słynnego klanu aktorskiego, którego przedstawicielami poza nią samą są jej rodzice i babcia. Umawiała się z jednym z najsławniejszych polskich kompozytorów, ale jej mężem został… siatkarz! Zofia Zborowska-Wrona, bo to o niej mowa, zaskakuje licznymi talentami i śmiałymi wypowiedziami. Dowiedź się, z czym nie kryje się przed światem.

Młodość Zofii Zborowskiej — od baletu do snowboardu

Zofia Zborowska urodziła się 17 maja 1987 r. w Warszawie. Jej ojcem jest wybitny polski aktor Wiktor Zborowski, a matką Maria Winiarska – również aktorka. Ma starszą siostrę Hannę, która od lat mieszka w Brazylii i jest prezenterką telewizyjną. 

Już w dzieciństwie zaczęła przejawiać wiele talentów. Uczyła się śpiewu, baletu i jazzu, trenowała snowboard, tenis, golf oraz szermierkę. Trzy razy zdobywała mistrzostwo polski w stepowaniu. Dopiero w wieku piętnastu lat mocniej zainteresowała się aktorstwem, pomimo tego, że jako jedenastolatka miała już za sobą debiut w komedii „Złoto dezerterów”. W 2010 r. ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowała także w słynnym Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles.

Kariera aktorska

Pierwsze poważne role zdobyła w czasach studenckich. Zagrała wówczas w serialu „Przystań” (2009) oraz komedii romantycznej „Miłość na wybiegu” (2009). Później grywała różne mniejsze i większe role na szklanym ekranie: m.in. w „Ojcu Mateuszu”, „Na dobre i na złe”, „Barwach szczęścia” i „Tajemnicy zawodowej”. Wystąpiła w głównej roli w filmie Patryka Vegi „Miłość, seks i pandemia”

Związana jest z warszawskim teatrem Capitol, gdzie gra w spektaklu „Kiedy kota nie ma…” w reżyserii Andrzeja Rozhina.

Jakie filmy dubbingowała Zofia Zborowska?

Zofia Zborowska jest kobietą wielu talentów, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że jest również wziętą aktorką dubbingową. Ma na swoim koncie liczne role w filmach i grach. Użyczała swojego głosu w takich produkcjach jak „Ralph Demolka” (2012), „Wakacje Mikołajka” (2014), „Sekretne życie zwierzaków domowych” (2016) czy „Venom” (2018). Ponadto jej głosem mówią liczne postacie z gier komputerowych m.in. z „League of Legends”, „Star Crafta”, „Hitmana” i „Wiedźmina”.

Życie prywatne — związek z Radzimirem Dębskim i ślub z Andrzejem Wroną

Twoja Twarz Brzmi Znajomo i Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

W 2015 r. wzięła udział w czwartej edycji programu Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Doświadczenie aktorskie i lekcje śpiewu, które brała w dzieciństwie, opłaciły się i przełożyły na zdobycie drugiego miejsca. Dzięki zwycięstwu w internetowym plebiscycie „Idol publiczności” odcisk jej dłoni znajduje się na międzyzdrojskiej Promenadzie Gwiazd.

Zofia Zborowska na Instagramie

Aktorka jest również bardzo aktywna w sieci, zwłaszcza na Instagramie, gdzie w październiku 2022 r. obserwowało ją niemal 500 tys. fanów. Za jego pośrednictwem chętnie dzieli się zdjęciami ze swojego życia oraz odpowiada na pytania obserwatorów, nieraz zdradzając pikantne szczegóły z życia prywatnego i zawodowego. Zofia nie boi się kontrowersyjnych tematów i nie szczędzi intymnych wypowiedzi w wywiadach. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się np. o tym, że po raz pierwszy do łóżka z mężem – Andrzejem Wroną poszła na szesnastej randce!

Zofia Zborowska - Wiadomości

Zofia Zborowska - Zdjęcia

Zofia Zborowska - Wideo