Reklama

Weronika Rosati

Weronika Rosati urodziła się 9 stycznia 1984 roku w Warszawie. Jest aktorką, działaczką społeczną i felietonistką. Zalicza się do nielicznego grona polskich aktorek, które grają również w zagranicznych produkcjach – pojawiła się m.in. w filmie słynnego reżysera Davida Lyncha.
Weronika Rosati - najważniejsze informacje
Oczkiem w głowie Weroniki Rosati jest córka /MWMedia

Weronika Rosati - najważniejsze informacje

Weronika Rosati urodziła się 9 stycznia 1984 roku w Warszawie. Jest aktorką, działaczką społeczną i felietonistką. Zalicza się do nielicznego grona polskich aktorek, które grają również w zagranicznych produkcjach – pojawiła się m.in. w filmie słynnego reżysera Davida Lyncha.

Życiorys

Ojciec Weroniki, Dariusz Rosati, od lat związany jest z polityką; w latach 1995-1997 był ministrem spraw zagranicznych, a następnie członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Natomiast jej matka, Teresa, jest projektantką mody. Weronika ma starszego o 12 lat brata Marcina.  

Kiedy dziewczynka miała dwa lata, rodzina Rosati przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do miasta Princeton, gdzie jej ojciec był wykładowcą. Cztery lata później przeprowadzili się do Szwajcarii, gdzie mieszkali przez 5 lat. 

Wykształcenie

Jako nastolatka uczyła się tańca i akrobatyki w teatrze Studio Buffo. Przed maturą uczęszczała do prywatnej szkoły policealnej. W 2003 roku została przyjęta na wydział aktorski w Łodzi, gdzie po pierwszym roku wzięła urlop dziekański. W 2006 roku podjęła się studiów za granicą – ukończyła studia w Lee Strasberg Theatre and Film Institute i stała się dyplomowaną aktorką.

Kariera aktorska

Pierwszym oficjalnym debiutem Rosati była rola Niki w serialu „Klasa na obcasach” w 2000 roku. Następnie gościnnie pojawiła się w takich serialach jak „Samo życie”, „Marzenia do spełnienia” i wiele innych. W latach 2002-2005 wcielała się w postać Ani w serialu „M jak miłość”. Telenowela przyniosła aktorce ogólnopolską popularność. 

Przełom w karierze nastąpił w 2005 roku, kiedy pojawiła się w filmie Patryka Vegi pt. „Pitbull”. Za stworzoną kreację Rosati dostała dwie nominacje do „Złotych Kaczek”. Rok później po raz pierwszy pojawiła się w zagranicznej produkcji „Inland Empire” w reżyserii Davida Lyncha.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról zarówno w Polskich, jak i zagranicznych produkcjach. Film Agnieszki Holland „W ciemności”, w którym grała, był nominowany do Oscara. W 2013 roku później Polska Akademia Filmowa nominowała aktorkę do Orłów w kategorii „najlepsza aktorka”. W tym samym roku zdobyła nagrodę im. Poli Negri. 

Inne przedsięwzięcia

Poza aktorstwem Weronika Rosati chętnie brała udział w kampaniach reklamowych. Współpracowała m.in. z takimi markami jak: Dr Irena Eris, AVON i Pantene. 

W 2009 roku wzięła udział w 10. edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie razem ze swoim partnerem tanecznym zajęli 10. miejsce. Weronika Rosati jest uzdolniona również pisarsko – w 2010 roku nawiązała współpracę z serwisem Stopklatka, dla którego pisała artykuły z branży filmowej. Jej felietony pojawiały się w takich czasopismach jak „Film”, „Wprost”, „Party” i „Show”. 

Życie prywatne

W 2004 roku była w związku ze starszym o 19 lat dziennikarzem Mariuszem Maxem Kolonko. Później spotykała się z reżyserem Andrzejem Żuławskim. W latach 2013-2015 spotykała się z Piotrem Adamczykiem, para nawet się zaręczyła, ostatecznie jednak związek nie przetrwał. Następnym wybrankiem aktorki był Robert Śmigielski. W 2017 roku urodziła córkę Elisabeth, którą wychowuje samotnie. Byłego partnera oskarżyła o stosowanie wobec niej przemocy.

Weronika Rosati - Wiadomości

Weronika Rosati - Zdjęcia

Weronika Rosati - Wideo