Reklama

Robert Koszucki

Czwartek, 4 stycznia 2024 (16:07)
Robert Koszucki to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1997 roku zdobył tytuł Mistera Polski. Rolą doktora Rafała Konicy w serialu “Na dobre i na złe” podbił serca tysięcy Polek. Sprawdza się także w roli prowadzącego w programie “Pytanie na śniadanie”. Jak potoczyło się życie prywatne aktora i gdzie uciekł od zgiełku wielkiego miasta?
Robert Koszucki - najważniejsze informacje
Robert Koszucki /TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Robert Koszucki - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  18.07.1977

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Na dobre i na złe",
  • "Pierwsza miłość",
  • "Czas honoru",
  • "Och, Karol 2",
  • "Porady na zdrady",
  • "Pytanie na śniadanie"

Wykształcenie i początki kariery Roberta Koszuckiego

Robert Koszucki urodził się w Krakowie 18 lipca 1977 roku. Ma starszego o kilka minut brata bliźniaka Konrada, który zaraz po maturze wyjechał do Portugalii. Mieszka tam do dziś i z zawodu jest terapeutą.
Chociaż początkowo chciał związać swoje życie zawodowe ze sportem, w 1998 roku rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 2001 roku.
W 1997 roku Robert Koszucki zdobył tytuł Mistera Polski i reprezentował nasz kraj w międzynarodowej edycji konkursu, która była organizowana rok później, jednak nie zakwalifikował się do finałowej dwunastki.

Teatralny debiut Koszuckiego

Robert Koszucki w teatrze zadebiutował już podczas drugiego roku studiów w sztuce “Pułapka” w reżyserii Pawła Miśkiewicza, a następnie dołączył do obsady spektaklu “Serce moje gram” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Kolejne fantastyczne role stworzył na deskach takich teatrów jak Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Jeleniogórski, Stowarzyszenie Teatralne “Łaźnia”, Teatr STU, Teatr 6. piętro oraz Nowy Teatr w Warszawie.

Kariera telewizyjna i filmowa

Robert Koszucki jest jednym z tych aktorów, którym udało się pogodzić intensywną pracę w teatrze z karierą telewizyjną i filmową. Początkowo jego role w serialach były epizodyczne. Pojawił się w pojedynczych odcinkach takich seriali jak: “Kryminalni”, “Galeria”, “Ojciec Mateusz”, “Czas honoru”, “Singielka” czy “O mnie się nie martw”.
Pierwszym serialem, z którym związał się na dłużej, był serial “Fala zbrodni”, w którym grał przez dwa lata. W latach 2007-2017 wcielał się w postać doktora Rafała Konicy w popularnym serialu “Na dobre i na złe”.
W międzyczasie występował również w dwóch innych popularnych serialach: “Pierwsza miłość” oraz “Na krawędzi”.
O przystojnego aktora upomniało się również kino. Na wielkim ekranie mogliśmy oglądać go w takich filmach jak “Och, Karol 2” czy “Porady na zdrady”.
W 2023 roku zagrał w serialu “Matka” oraz “Warszawianka”. W tym drugim miał możliwość pracować u boku takich gwiazd jak Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski czy Borys Szyc.
Miał możliwość zaprezentować telewidzom swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie biorąc udział w takich popularnych programach rozrywkowych jak “Taniec z gwiazdami” czy “Twoja twarz brzmi znajomo”.

“Pytanie na śniadanie”

14 sierpnia 2023 roku aktor zadebiutował w nowej roli. Został jednym z prowadzących program “Pytanie na śniadanie”. W tej roli zastąpił Łukasza Nowickiego, który pożegnał się za śniadaniówką. Jego telewizyjną partnerką została Małgorzata Opczowska, która wcześniej prowadziła program właśnie z Nowickim.

Życie prywatne - żona i dzieci Roberta Koszuckiego

Robert Koszucki spełnia się nie tylko zawodowo, ale jest też szczęśliwym mężem i ojcem. Jego żona Karolina Szykier-Koszucka przez 10 lat prowadziła Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha we Wrocławiu. Współprowadzi agencję, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim i jest mentorką w Fundacji Liderek Biznesu.
 
Poznali się we Wrocławiu po premierze sztuki w niezależnym teatrze K2. Karolina zrobiła na aktorze tak wielkie wrażenie, że aktor dowiedział się jakim pociągiem będzie wracała i również zakupił bilet, pozorując przypadkowe spotkanie. Para spędziła całą drogę do Krakowa rozmawiając, a następnie umówili się na kawę. Robert i Karolina świętowali w 2023 roku 23. rocznicę ślubu. Są rodzicami pełnoletniej już córki Lei.

Swoje miejsce na ziemi

Przez kilka lat Robert Koszucki z żoną i córką mieszkał na warszawskim Żoliborzu. Chociaż oboje zawodowo związani są z Warszawą, to nie czuli się dobrze w mieście. Długo szukali miejsca, które pozwoliłoby im cieszyć się spokojem i ciszą z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Dziś mieszkają w pięknym domu pasywnym, zaraz obok Puszczy Kampinoskiej. Parze zależało, aby ich dom był jak najbardziej ekologiczny, gdyż przyroda i jej ochrona jest dla nich bardzo ważna. Od lat oboje są wegetarianami. Wolny czas spędzają na pracach w ogrodzie, uprawiając warzywa i spacerując po pobliskim lesie. 

Robert Koszucki - Wiadomości