Reklama

Rafalala

Rafalala to celebrytka i osobowość medialna. Urodziła się jako mężczyzna – Rafał Z. W polskim show-biznesie dała się poznać jako skandalistka, ale nie każdy wie, że na początku swojej kariery występowała w teatrze Krystyny Jandy. Kim jest Rafalala i jak zdobyła popularność?
Rafalala - najważniejsze informacje
Rafalala /VIPHOTO /East News

Rafalala - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  20.07.1983

 • Miejsce urodzenia:

  Siedlce

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

Rafalala to celebrytka i osobowość medialna. Urodziła się jako mężczyzna – Rafał Z. W polskim show-biznesie dała się poznać jako skandalistka, ale nie każdy wie, że na początku swojej kariery występowała w teatrze Krystyny Jandy. Kim jest Rafalala i jak zdobyła popularność?

Rafalala - Rafał Z., Nina Kukawska lub Rita Chmiel

Rafalala, znana również jako Nina Kukawska lub Rita Chmiel, przyszła na świat w Siedlcach 20 lipca 1983 r. Otrzymała wtedy imię Rafał. Została wychowana przez babcię, ponieważ jej matka borykała się z alkoholizmem i nie była w stanie zaopiekować się dzieckiem. Przez jakiś czas przebywała również w domu dziecka. Ma sześcioro rodzeństwa.
W młodości próbowała swoich sił na różnych kierunkach studiów, m.in. administracji, farmacji, fotografii i psychologii. Ostatecznie nie ukończyła żadnej uczelni wyższej. Przeprowadziła się z rodzinnego miasta do Warszawy.

Rafalala jest osobą transpłciową, która nigdy nie przeszła pełnej korekty płci.

"I Bóg stworzył transwestytę" - pierwszy film Rafalali

Po raz pierwszy publiczność mogła usłyszeć o Rafalali w 2007 r. za sprawą wyreżyserowanego przez nią filmu „I Bóg stworzył transwestytę”. Dokument przedstawiał fragmenty jej życia oraz sondy uliczne przeprowadzane na ulicach Warszawy, dotyczące stosunku ludzi do osób transpłciowych. Monodramat na podstawie produkcji został wystawiony w Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Problemy z kartą do głosowania

W tym samym roku miał miejsce pierwszy znany incydent z udziałem Rafalali. Podczas wyborów do parlamentu kobiecie odmówiono wydania karty do głosowania, ponieważ legitymowała się dowodem osobistym, na którym widniało jej stare zdjęcie. Materiał na ten temat pojawił się w niemieckiej telewizji.
W 2010 r. kobieta gościła na okładce pisma „Replika”. Towarzyszył jej intymny wywiad oraz rozbierana sesja zdjęciowa.

Ataki na Rafalalę

W pierwszych latach kariery Rafalali była ona atakowana przez osoby publiczne oraz anonimowych sprawców. W 2013 r. ktoś napisał sprayem słowo „pedał” na elewacji bloku pod jej oknem. Wówczas sprawą zajęcia się prokuratura. W tym samym roku do jej mieszkania wrzucono cegłę, przez co zginął kot kobiety. 
Natomiast w 2014 r. opublikowała w sieci film, na którym policzkuje mężczyznę, który odmówił jej możliwości wynajęcia mieszkania i nazwał „tym czymś”. Tego samego sformułowania użył prawicowy polityk Artur Zawisza, który gościł z nią w programie Polsatu „Tak czy nie”. Rafalala w odwecie oblała go wodą, a on opuścił studio.

Rafalala i skandale

Na temat Rafalali mówi się więcej przez pryzmat wywoływanych przez nią skandali niż działalności artystycznej. W 2018 r. opublikowała nagranie, na którym oblewa kawą nieletnią dziewczynę. Nastolatka miała naśmiewać się z kobiety, a sam atak był szeroko komentowany w mediach. Rafalala wyraziła żal za swoje zachowanie.
Celebrytka zamieszczała również w sieci zdjęcia i filmy z udziałem jej znanych domniemanych partnerów. Tak było w przypadku Bartka Śniadeckiego – muzyka grupy Afromental i eks-narzeczonego Eweliny Lisowskiej, rapera Belmondo i Sebastiana Fabijańskiego – byłego partnera Maffashion

Rafalala i Sebastian Fabijański

Afera z udziałem Sebastiana Fabijańskiego odbiła się głośnym echem. Mężczyzna przyznał, że spotkał się z Rafalalą w jej mieszkaniu, za plecami swojej partnerki Julii Kuczyńskiej. 

Występ na MMA VIP

W 2021 r. otrzymała propozycję walki na freakowej gali MMA VIP. Ogłosiła, że chciałaby, aby jej przeciwniczką była piosenkarka Monika Kuszyńska, która porusza się na wózku inwalidzkim. Ostatecznie Rafalala wycofała się z udziału w gali, tłumacząc się zbyt niską gażą.

Rafalala - Wiadomości

Rafalala - Zdjęcia

Rafalala - Wideo

 • Rafalala o tolerancji w polskim wydaniu

  Środa, 20 sierpnia 2014 (13:19)
  O Rafalali zrobiło się głośno, kiedy spoliczkowała mężczyznę, który nie chciał wynająć jej mieszkania. Kilka dni później performerka była gościem programu „Tak czy nie” na antenie Polsat...