Reklama

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek to przystojny aktor o niesamowitym głosie i były mąż „Perfekcyjnej Pani Domu”, Małgorzaty Rozenek-Majdan. Wszyscy najbardziej kojarzą go z ról w topowych serialach telewizyjnych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że to także rozchwytywany aktor dubbingowy. 
Jacek Rozenek - najważniejsze informacje
Jacek Rozenek /Artur Zawadzki/REPORTER /East News

Jacek Rozenek - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  31.03.1969

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Złotopolscy",
  • "Samo życie",
  • "Klan",
  • "Barwy szczęścia"
Jacek Rozenek to przystojny aktor o niesamowitym głosie i były mąż „Perfekcyjnej Pani Domu”, Małgorzaty Rozenek-Majdan. Wszyscy najbardziej kojarzą go z ról w topowych serialach telewizyjnych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że to także rozchwytywany aktor dubbingowy. 

Młodość

Jacek Rozenek urodził się 31 marca 1969 roku w Warszawie. Jak sam wspomina, mieszkał na Pradze, która do dziś cieszy się złą sławą. W 1995 r. ukończył Akademię Teatralną i od razu rozpoczął pracę w zawodzie na deskach Teatru Współczesnego. W wywiadach bardzo dobrze wspomina te lata. Jego bardziej znaczące role to spektakle: „Adwokat i róże”, „Mieszczanin szlachcicem” oraz „Odwrót”. Gościł też na scenie Teatru Telewizji. W 1994 r. Jacek Rozenek debiutował na dużym ekranie w filmie „Szczur”, jednak to nie jako aktor filmowy zaskarbił sobie serca widzów. 

Rozkwit kariery

Szersza publiczność może kojarzyć Jacka Rozenka przede wszystkim jako aktora serialowego, występował w najchętniej oglądanych polskich produkcjach. W latach 1997-2012 odtwarzał postać Rafała Kozienia w „Klanie”, a w okresie 2002-2010 grał rolę Marka Szafrańskiego w serialu „Samo życie”. Od 2005 do 2009 r. wcielał się w Radosława Tulczyńskiego w „Złotopolskich”, z kolei od 2012 r. pojawia się też w „Barwach szczęścia” jako Artur Chowański. Produkcji, w których pojawił się aktor, jest znacznie więcej, ale są to raczej mniejsze role. 

Ważną częścią dorobku artystycznego Rozenka są role dubbingowe. Jego niesamowity i melodyjny głos zapewnił mu przede wszystkim angaż w „Ogniem i Mieczem”, gdzie podkładał głos Bohuna granego przez Aleksandra Domogarowa. Użyczył też głosu Mace Windu w całej serii „Gwiezdnych Wojen” w polskiej wersji językowej. Inną kultową rolą Rozenka jest tytułowy bohater w grze „Wiedźmin”, na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Fani byli zachwyceni jego interpretacją postaci. 

W latach 2013-2014 prowadził „Pytanie na Śniadanie” i w tym samym czasie wystąpił w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”

Mimo napiętego harmonogramu, Jacek Rozenek znalazł jeszcze czas na inne aktywności. Niewiele osób wie, że ma własną firmę zajmującą się szkoleniami biznesowymi. 

Życie prywatne

Jacek Rozenek był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była Katarzyna Litwiniak, z którą rozwiódł się po dwóch latach małżeństwa. Z tego związku mają syna Adriana (ur. 1992). 

W 2003 r. ulubieniec widzów poślubił Małgorzatę Rozenek. Chociaż przez dziesięć lat tworzyli szczęśliwy związek, w 2013 r. ogłosili rozstanie. Ich relacje pozostają przyjacielskie, mają razem dwóch synów – Stanisława i Tadeusza. 

Niedługo potem aktor związał się z młodszą o 20 lat Roksaną Gąską, z którą rozszedł się w 2019 r. 

Tragicznym momentem w życiu Jacka Rozenka było niespodziewane nadejście choroby. W 2019 r. trafił do szpitala, a na miejscu okazało się, że ma udar. Z tego poważnego stanu udało mu się wyjść dzięki pomocy bliskich, własnej determinacji i silnej woli. Niestety przez problemy zdrowotne aktor popadł w długi. Kiedy udało mu się stanąć na nogi, wrócił do serialu i wydał książkę na podstawie swoich doświadczeń pt. „Padnij, powstań – powrót do życia po udarze”.

Jacek Rozenek - Wiadomości

Jacek Rozenek - Zdjęcia

Jacek Rozenek - Wideo

 • Jacek Rozenek założył fundację

  Poniedziałek, 14 listopada 2016 (09:22)
  Jacek Rozenek założył fundację, której celem jest promowanie... historii i sztuki.
 • Jacek Rozenek o "Tańcu z gwiazdami"

  Wtorek, 6 maja 2014 (09:18)
  Jacek Rozenek nie kryje satysfakcji z tego, że mógł wziąć udział w „Tańcu z gwiazdami”. Aktor przyznaje, że program był dla niego nie tylko świetną przygodą i doskonaleniem umiejętności...