Reklama

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz znana jest przede wszystkim jako uśmiechnięta prezenterka programów kulinarnych. Początkowo zajmowała się jednak czymś zupełnie innym. Jak Ewa Wachowicz zaczynała karierę?
Ewa Wachowicz - najważniejsze informacje
Ewa Wachowicz /AKPA

Ewa Wachowicz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.10.1970

 • Miejsce urodzenia:

  Gorlice

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  osobowość telewizyjna

 • Produkcje:

  • "Ewa gotuje",
  • "Top Chef",
  • "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza"
Ewa Wachowicz znana jest przede wszystkim jako uśmiechnięta prezenterka programów kulinarnych. Początkowo zajmowała się jednak czymś zupełnie innym. Jak Ewa Wachowicz zaczynała karierę?

Wczesne lata

Ewa Wachowicz urodziła się 19.10.1970 r. w Gorlicach. Wychowywała się we wsi Klęczany z rodzicami i bratem Arturem. Po latach wspomina dzieciństwo bardzo ciepło, a jednocześnie zwraca uwagę na jego trudy. Jej rodzina miała gospodarstwo rolne, w którym Ewa od najmłodszych lat musiała pomagać. W każde wakacje czekały ją żniwa, przez co nie mogła jeździć na wczasy jak rówieśnicy. Sama przyznaje, że to wtedy znalazła motywację do zrobienia wielkiej kariery, chciała mieć życie łatwiejsze od rodziców. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Gorlicach postawiła wszystko na jedną kartę – wyprowadziła się do Krakowa i studiowała na Akademii Rolniczej, jednocześnie podejmowała się dorywczych prac, żeby zarobić na utrzymanie.

Ewa Wachowicz - Miss Polonia 1992 i Miss Świata Studentek

Ewa Wachowicz próbowała zaistnieć w show-biznesie już w czasach studiów. Początkowo zapisała się do agencji modelek i podejmowała się pierwszych poważnych zleceń. Później postawiła na bardziej medialne konkursy piękności – zdobyła tytuł Miss Małopolski, co pozwoliło jej uczestniczyć w prestiżowych wyborach Miss Polonia, gdzie zdobyła koronę w 1992 roku. Zwycięstwo było przepustką do udziału w konkursie Miss Świata, gdzie została III Wicemiss. Rok później wygrała Miss Świata Studentek. Popularność, jaką młoda Ewa Wachowicz zdobyła w tamtym czasie, otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery.

"Premierowi się nie odmawia", czyli Ewa Wachowicz sekretarzem prasowym Waldemara Pawlaka

W 1993 r. Miss otrzymała zaskakującą propozycję objęcia stanowiska sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. To właśnie wtedy zasłynęła powiedzeniem - „premierowi nie odmawia się

Kariera w telewizji, czyli kulinarne show - "Ewa gotuje" i "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza"

Pod koniec lat 90. XX w. została producentką telewizyjną i jej najsłynniejszymi programami były „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i „Domowa kawiarenka”. Później drogi Roberta i Ewy rozeszły się.
W 2007 r. mogła zająć się swoją największą pasją w autorskim programie „Ewa gotujena antenie Polsatu. To właśnie w tej produkcji najbardziej pokochali ją polscy widzowie. Później uczestniczyła jeszcze w kilku telewizyjnych produkcjach jak „Taniec z gwiazdami” czy „Tylko nas dwoje. Just the two of Us”, a w 2013 r. została jurorką "Top Chef".

Ewa Wachowicz wydała kilka książek z przepisami: „Słodki świat Ewy Wachowicz”, „Ewa gotuje”, „Zapiski kulinarne na każdą porę roku”. W 2020 r. ukazał się wywiad rzeka „Wszystkie korony Ewy Wachowicz”, w którym dzieli się wspomnieniami z dzieciństwa i nieznanymi dotąd faktami z jej życia.

Rodzina i związki - córka, mąż i partner Ewy Wachowicz

Można pomyśleć, że Miss Polski musi mieć szczęście w miłości. Chociaż Wachowicz bardzo chroni informacje o swoim życiu osobistym, wiadomo, że w 1996 roku poślubiła o dziewięć lat starszego Przemysława Osuchowskiego. Z tym znanym redaktorem i korespondentem wojennym doczekała się córki Aleksandry (ur. 2000). Jednak po jakimś czasie w związku przestało się układać i w 2007 r. para ogłosiła rozstanie. Szczęśliwie prezenterka w 2015 roku spotkała na swojej drodze dziennikarza radiowego Sławomira Kowalewskiego, z którym połączyła ją pasja do wędrówek górskich i żeglarstwa. 

Ewa Wachowicz - Wiadomości

Ewa Wachowicz - Zdjęcia

Ewa Wachowicz - Wideo