Reklama

Reklama

Johnny Depp

Johnny Depp /AP/Associated Press/East News /East News
Niezapomniany kapitan Jack Sparrow, Jeździec bez głowy i Edward Nożycoręki – Johnny Depp to jedna z największych gwiazd filmowych na świecie. Przez lata święcił triumfy na srebrnym ekranie, ale znamy go również z bardzo głośnego rozwodu z Amber Heard. Jak przebiegała kariera Johnny’ego Deppa? 

Dzieciństwo

Johnny Depp urodził się w Owensboro w stanie Kentucky 9 czerwca 1963 r. Jest synem kelnerki i inżyniera. Jako dziecko często zmieniał z rodziną miejsce zamieszkania, aż w końcu osiadł na Florydzie. Jako piętnastolatek przeszedł przez rozwód rodziców. 

W wieku 16 lat rzucił szkołę, by zostać gitarzystą rockowym. W latach 80. razem ze swoim zespołem próbował zrobić karierę w Los Angeles, gdzie poznał swoją pierwszą żonę, Lori Anne Allison, makijażystkę. Ich małżeństwo rozpadło się po niecałych dwóch latach, w 1985 r. 

Związki i dzieci 

Depp ma na swoim koncie medialne związki z Jennifer Grey, Kate Moss oraz Winioną Ryder. Przez długie lata jego partnerką była Vanessa Paradis, z którą ma dwoje dzieci: córkę Lily-Rose Depp (ur. 1999) i syna Johna Christophera (ur. 2002). Para rozstała się w 2012 r., a trzy lata później artysta ożenił się z Amber Heard

Już po roku małżeństwa aktorka wniosła o rozwód, a Depp został oskarżony o znęcanie się nad Heard pod wpływem alkoholu i narkotyków. Amber Heard stała się symbolem ofiary przemocy domowej, a to odbiło się na karierze Deppa. 

W 2019 r. Depp i Heard ponownie znaleźli się na językach. Artysta pozwał byłą żonę o zniesławienie, którego dopuściła się w artykule prasowym. Ona oskarżyła go o nękanie. Rozpoczął się "proces dekady", a rewelacje, jakie wyciągały na światło dzienne obie strony, zszokowały publikę. Nie wiadomo już, kto był katem, a kto ofiarą. 8 milionowe odszkodowanie wywalczył jednak Johnny Depp. 

Początki kariery

Pierwsza żona Johny'ego Deppa poznała go z Nicolasem Cage’em, który namówił go do spróbowania swoich sił jako aktor i załatwił mu miejsce na castingu do filmu "Koszmar z ulicy Wiązów". Młody artysta zwrócił na siebie uwagę córki reżysera i został zaangażowany do swojej pierwszej roli. 

Wkrótce wziął udział w serialu dla młodzieży "21 Jump Street", podbijając serca młodzieży. Rola idola nastolatek jednak nie odpowiadała mu; postanowił skierować swoją karierę na inne tory i związać się z niezależnymi produkcjami. 

W 1990 r. na ekrany wszedł kultowy dziś film "Beksa", w którym Depp grał główną rolę. W tym samym roku aktor rozpoczął wieloletnią współpracę z reżyserem Timem Burtonem. Jego występ w "Edwardzie Nożycorękim" przyniósł mu uznanie krytyków, a film okazał się kasowym sukcesem. 

W kolejnych latach Depp współpracował z największymi reżyserami i aktorami, budując swoją markę jako aktor. Wziął udział m.in. w produkcjach Romana Polańskiego i Jima Jarmuscha, wystąpił u boku Ala Pacino i Marlona Brando. 

Przełom 

Publiczność pokochała Johnny'ego Deppa za rolę kapitana Jacka Sparrowa w serii filmów "Piraci z Karaibów". Dotychczas aktor pięć razy wcielał się w postać ekscentrycznego pirata, rozśmieszając widzów na całym świecie. 

Na fali popularności Depp przyjął inne kasowe role. W "Marzycielu" zagrał autora książki "Piotruś Pan". Wiatru w żagle nabrała też jego współpraca z Timem Burtonem: wziął udział w jego filmie "Charlie i fabryka czekolady" oraz "Sweeneyu Toddzie", a także "Alicji w krainie czarów"

Obecnie

W ostatnich latach Depp wybiera głównie role ekscentryków i postaci nie z tego świata. Kontynuuje współpracę z Timem Burtonem. Wystąpił także w dwóch częściach sagi "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Afera wokół jego relacji z Amber Heard zahamowała jednak rozwój jego kariery.

Nagrody

Johnny Depp otrzymał w 2007 roku otrzymał Złoty Glob za rolę Sweeneya Todda.

Plotki

Zdjęcia

Wideo

  • Fani Johnny’ego Deppa w euforii po werdykcie sądu

    Czwartek, 2 czerwca (10:51)
    Sądowy proces między Johnnym Deppem a Amber Heard śledziły miliony widzów i fanów aktorów na całym świecie. Po ponad siedmiu tygodniach sądowej batalii ława przysięgłych ogłosiła wyrok....