Jacek Rozenek
Jacek Rozenek to przystojny aktor o niesamowitym głosie i były mąż „Perfekcyjnej Pani Domu”, Małgorzaty Rozenek-Majdan. Wszyscy najbardziej kojarzą go z ról w topowych serialach telewizyjnych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że to także rozchwytywany aktor dubbingowy.
Jacek Rozenek - najważniejsze informacje
-
Data urodzenia:
31.03.1969
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
-
Kraj urodzenia:
Polska
-
Rodzina i związki:
-
Zawód:
aktor/ka
-
Produkcje:
- "Klan",
- "Samo życie",
- "Złotopolscy",
- "Barwy szczęścia"
Jacek Rozenek to przystojny aktor o niesamowitym głosie i były mąż „Perfekcyjnej Pani Domu”, Małgorzaty Rozenek-Majdan. Wszyscy najbardziej kojarzą go z ról w topowych serialach telewizyjnych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że to także rozchwytywany aktor dubbingowy.
Młodość
Jacek Rozenek urodził się 31 marca 1969 roku w Warszawie. Jak sam wspomina, mieszkał na Pradze, która do dziś cieszy się złą sławą. W 1995 r. ukończył Akademię Teatralną i od razu rozpoczął pracę w zawodzie na deskach Teatru Współczesnego. W wywiadach bardzo dobrze wspomina te lata. Jego bardziej znaczące role to spektakle: „Adwokat i róże”, „Mieszczanin szlachcicem” oraz „Odwrót”. Gościł też na scenie Teatru Telewizji. W 1994 r. Jacek Rozenek debiutował na dużym ekranie w filmie „Szczur”, jednak to nie jako aktor filmowy zaskarbił sobie serca widzów.
Rozkwit kariery
Szersza publiczność może kojarzyć Jacka Rozenka przede wszystkim jako aktora serialowego, występował w najchętniej oglądanych polskich produkcjach. W latach 1997-2012 odtwarzał postać Rafała Kozienia w „Klanie”, a w okresie 2002-2010 grał rolę Marka Szafrańskiego w serialu „Samo życie”. Od 2005 do 2009 r. wcielał się w Radosława Tulczyńskiego w „Złotopolskich”, z kolei od 2012 r. pojawia się też w „Barwach szczęścia” jako Artur Chowański. Produkcji, w których pojawił się aktor, jest znacznie więcej, ale są to raczej mniejsze role.
Ważną częścią dorobku artystycznego Rozenka są role dubbingowe. Jego niesamowity i melodyjny głos zapewnił mu przede wszystkim angaż w „Ogniem i Mieczem”, gdzie podkładał głos Bohuna granego przez Aleksandra Domogarowa. Użyczył też głosu Mace Windu w całej serii „Gwiezdnych Wojen” w polskiej wersji językowej. Inną kultową rolą Rozenka jest tytułowy bohater w grze „Wiedźmin”, na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Fani byli zachwyceni jego interpretacją postaci.
W latach 2013-2014 prowadził „Pytanie na Śniadanie” i w tym samym czasie wystąpił w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.
Mimo napiętego harmonogramu, Jacek Rozenek znalazł jeszcze czas na inne aktywności. Niewiele osób wie, że ma własną firmę zajmującą się szkoleniami biznesowymi.
Życie prywatne
Jacek Rozenek był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była Katarzyna Litwiniak, z którą rozwiódł się po dwóch latach małżeństwa. Z tego związku mają syna Adriana (ur. 1992).
W 2003 r. ulubieniec widzów poślubił Małgorzatę Rozenek. Chociaż przez dziesięć lat tworzyli szczęśliwy związek, w 2013 r. ogłosili rozstanie. Ich relacje pozostają przyjacielskie, mają razem dwóch synów – Stanisława i Tadeusza.
Niedługo potem aktor związał się z młodszą o 20 lat Roksaną Gąską, z którą rozszedł się w 2019 r.
Tragicznym momentem w życiu Jacka Rozenka było niespodziewane nadejście choroby. W 2019 r. trafił do szpitala, a na miejscu okazało się, że ma udar. Z tego poważnego stanu udało mu się wyjść dzięki pomocy bliskich, własnej determinacji i silnej woli. Niestety przez problemy zdrowotne aktor popadł w długi. Kiedy udało mu się stanąć na nogi, wrócił do serialu i wydał książkę na podstawie swoich doświadczeń pt. „Padnij, powstań – powrót do życia po udarze”.
Temat Jacek Rozenek znajdziesz również w serwisie:
Jacek Rozenek - Wiadomości
-
Odmieniony Jacek Rozenek pokazał się z młodszą ukochaną. Aż trudno go poznać
Środa, 22 kwietnia (20:54)Premiera książki "W związku" autorstwa Pauliny i Macieja Orłosiów przyciągnęła prawdziwą plejadę gwiazd. Wśród gości nie zabrakło Jacka Rozenka, który pojawił się na wydarzeniu z żoną... -
7 lat temu zawalił mu się świat. Jacek Rozenek wspomina w "halo tu polsat"
Niedziela, 22 lutego (18:22)W maju minie 7 lat, odkąd Jackowi Rozenkowi (56 l.) zawalił się cały świat. Kiedy wyszedł ze szpitala z mglistymi szansami na powrót do dawnej sprawności, przeżył bardzo ciężkie chwile. O... -
Obecny i były mąż Małgorzaty Rozenek w jednym programie. Takie mają relacje
Środa, 10 września 2025 (11:59)Najnowsza edycja „Tańca z gwiazdami” będzie wyjątkowa przede wszystkim ze względu na jubileusz programu. Z tej okazji producenci zaprosili do jednego z odcinków byłych uczestników show.... -
Jacek Rozenek dopiero wziął trzeci ślub, a tu takie doniesienia. Wspaniałe wieści
Piątek, 29 sierpnia 2025 (08:40)To nie były plotki na temat dalszej kariery Jacka Rozenka. W jesiennej ramówce Tele 5 (Polcast Italia) pojawi się jego program "Dekalog zdrowego i szczęśliwego życia". Będzie to poradnik... -
Nowa żona Jacka Rozenka wyjawiła ws. jego synów. Teraz wiadomo, jakie mają relacje
Poniedziałek, 18 sierpnia 2025 (15:57)Kilka miesięcy temu Jacek Rozenek ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Wybranką aktora jest o dwie dekady młodsza Maria, co do której gwiazdor od dawna miał poważne plany. Wygląda na to,... -
Dopiero co Jacek Rozenek wziął ślub, a tu takie słowa. "Próbuję się odbić od dna"
Sobota, 7 czerwca 2025 (18:17)Chociaż Jacek Rozenek jeszcze niedawno twierdził, że nie ma zamiaru po raz trzeci stawać na ślubnym kobiercu, wszystko zmieniło się, gdy poznał młodszą od siebie Marię. W końcu para... -
Tak naprawdę wyglądał ślub Jacka Rozenka. Młodsza o dwie dekady żona zdradziła szczegóły
Sobota, 7 czerwca 2025 (10:10)Jacek Rozenek w połowie maja poślubił swoją ukochaną, Marię Samuel. To wydarzenie było o tyle zaskakujące, że dotąd aktor nie dzielił się ze światem swoimi ślubnymi planami. W najnowszym... -
Potwierdziły się doniesienia w sprawie syna Rozenek. Celebrytka przerywa milczenie
Czwartek, 5 czerwca 2025 (22:05)A jednak to nie były plotki. Małgorzata Rozenek-Majdan, która ostatnio była gościem podcastu "Bliskoznaczni", bardzo otworzyła się na temat swojego 19-letniego syna Stanisława. Celebrytka...