Reklama
Reklama

Klaudia Halejcio i Barbara Kurdej-Szatan już mają je w swoich domach. Sprawdź, jak wyglądają ich piękne rośliny

Jeszcze w zielone gramy! Rośliny potrafią ocieplić wnętrze i nadać mu domowy klimat. Jednak czasem, gdy przynosisz do domu kolejną doniczkę, może brakować ci pomysłu, gdzie ją ustawić. W końcu każdy okaz potrzebuje odpowiedniej oprawy, żeby zabłysnąć. Zainspiruj się tym, jak eksponują swoje rośliny polscy celebryci: Marcin Tyszka, Klaudia Halejcio i Barbara Kurdej-Szatan.

Nie każdy jest minimalistą. Kolekcjonowanie roślin doniczkowych potrafi wciągnąć jak każde hobby. Nim się zorientujesz, przybywa ci kolejnych okazów, a miejsca zaczyna brakować. Powstaje wtedy dylemat, czy zgromadzić wszystkie zdobycze w jednym pomieszczeniu, czy może pozwolić im na ekspansję dosłownie w każdym kącie?

Możesz - jak Julia Wieniawa - zbudować swoją zieloną ścianę. Ustaw wtedy wszystkie doniczki, nawet jeśli są różnej wielkości, w jednym miejscu. Wybierz strefę pod oknem lub inny domowy kąt. Efekt będzie dosyć odważny i rośliny staną się najmocniejszym akcentem w pomieszczeniu.

Reklama

A może wolisz iść na całość i dać zieleni zapanować nad twoim domem? Tak zrobił Marcin Tyszka. W jego mieszkaniu doniczki stoją wszędzie w artystycznym nieładzie. Jednak w tym szaleństwie jest metoda! Takie wnętrza mają bardzo wyrazisty charakter i stają się prawdziwą, prywatną oranżerią.

Lara Gessler też lubi otaczać się kolorem zielonym. Stawia na większe rośliny i eksponuje je w okazałych donicach. Znalazła dla nich godne miejsce tuż przy wyjściu na balkon. Nie są one jednak aż tak wysokie, żeby przysłaniały światło słoneczne. Ustawienie ich w ten sposób to prawdziwy raj dla domowej dżungli. W takich warunkach okazy będą szybko się rozrastać, a liście nabiorą soczystej zielonej barwy.

Rośliny postawione do kąta. U tych gwiazd znają swoje miejsce

Nie każdy dobrze czuje się w otoczeniu domowej dżungli. Dla niektórych mniej znaczy więcej. Jeśli wolisz wyeksponować tylko pojedyncze okazy, postaw je w rogu pokoju lub innym wybranym miejscu. Wtedy rośliny staną się subtelną ozdobą i nie będą dominować nad wnętrzem. Mogą to być zarówno gatunki z dużymi liśćmi, jak i mniej okazałe kwiaty doniczkowe.

Podobnie zaaranżowała swoją zieleń Dorota Szelągowska. Urządziła salon w bardzo przytulnym i nieco nonszalanckim stylu. Jednak ten pozorny luz jest mocno kontrolowany przez jedną paletę kolorystyczną. Dominują tu ciepłe beże i kremowa biel. Na takim tle rośliny prezentują się doskonale. Lubisz podobne kolory jak Dorota? Ustaw choć jedną doniczkę z kwiatem w rogu pokoju, a podkreślisz charakter wnętrza.

Rośliny świetnie wyglądają także w minimalistycznych, eleganckich domach. Dobrze widać to u Kasi Tusk. Tutaj nie ma miejsca na dżunglę i przynoszenie bez końca kolejnych ogrodniczych zakupów. W Kasi kwiaty wiedzą, kto tu rządzi. Jedna okazała doniczka, pasująca stylem do charakteru pomieszczenia wystarczy, aby w nieco sterylnym wnętrzu zrobiło się bardziej domowo.

Monstera wkracza do akcji. I na salony celebrytów

Szał na tę roślinę nie mija już od dłuższego czasu. Królowa jest tylko jedna i nie zamierza oddać panowania. Monstera, bo o niej mowa, rozgościła się w dobre w polskich domach. Jej popularność wynika z nietypowego, egzotycznego wyglądu liści. W naturalnym środowisku rośnie ona w Ameryce Środkowej. Dosyć łatwo jest ją pielęgnować, więc za jej uprawę biorą się nawet ci, którzy nie czują się zbyt mocni w botanicznych tematach.

Klaudia Halejcio ustawiła niewysoką monsterę w eleganckim hallu swojego domu. Jeśli u siebie również masz sporo przestrzeni, możesz zainspirować się gwiazdą i także ozdobić swoją przestrzeń egzotyczną rośliną. Klaudia nie boi się odważnych wnętrzarskich zestawień. Widać u niej zarówno nowoczesne, jak i klasyczne akcenty. Do tej mieszanki monstera pasuje idealnie.

Czy znana podróżniczka mogłaby mieć inną roślinę niż okaz pochodzący z dalekiej Ameryki Środkowej? Martyna Wojciechowska wybrała do swojego salonu imponującą monsterę. Nie stoi ona bezpośrednio na podłodze. Została posadzona w doniczce z podwyższeniem. Ten krok sprawił, że jeszcze bardziej przyciąga spojrzenie. Zainspiruj się aranżacją Martyny i, podobnie jak ona, wybierz największą roślinę dostępną w sklepie ogrodniczym.


Małe lubi stać wyżej. Niewielkie rośliny na półkach i szafkach

Nie masz ochoty pielęgnować domowego gąszczu? Brakuje ci miejsca za duże okazy? To nie powód, aby rezygnować z roślinnych aranżacji. Równie ciekawie prezentują się niewielkie kwiaty. Trzeba tylko znaleźć dla nich właściwe miejsce. W nowoczesnych mieszkaniach i domach coraz częściej rezygnuje się z montowania parapetów wewnętrznych. Co zrobić, gdy brakuje tego typowego dla roślin miejsca?

Basia Kurdej-Szatan ustawiła kwiat na półce nad łóżkiem. Ozdobienie sypialni niewielkimi doniczkami to zawsze dobry pomysł. Trochę zieleni i we wnętrzu od razu robi się przytulniej. Doniczkę możesz postawić podobnie jak celebrytka na półce lub znaleźć dla niej miejsce na nocnej szafce. Czy wtedy, zamiast kolorowych, będziesz mieć zielone sny?


Aleksandra Kwaśniewska to także roślinna minimalistka. Co prawda ma jeden duży okaz ustawiony tuż przy oknie, ale uwagę bardziej przykuwają niewielkie rośliny w ozdobnych doniczkach ustawione na konsoli. Ciężko w sumie odgadnąć, czy w tej aranżacji bardziej chodziło o kwiaty, czy wyeksponowanie ceramiki. Jeśli też masz na strychu podobne skarby, czas je odkurzyć i ustawić tak, jak zrobiła to prezydentówna.


Która roślinna inspiracja spodobała ci się najbardziej? Jak ustawisz kwiaty w swoim domu?

Zobacz też:

Kwaśniewscy na niepublikowanym dotąd zdjęciu. Zrobiło się gorąco

Tajemnica alkowy Kurdej-Szatan. Z mężem robili to "jak króliki". Efekt był po 4 miesiącach

Modne kurtki na jesień 2022. Zobacz, co noszą gwiazdy, gdy na dworze robi się chłodno

Jak udekorować taras? Zobacz, jak zrobiły to gwiazdy!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy