Reklama
Reklama

Sebastian Karpiel-Bułecka szczerze o swojej chorobie: "Bałem się, że wyjdę na scenę i umrę"

Sebastian Karpiel-Bułecka rzadko mówi o prywatnych sprawach. Ostatnio był jednak gościem jednego z podcastów i otworzył się na temat zdrowia psychicznego. Opowiedział o swoich problemach i poważnej chorobie, z którą się zmagał.

Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział o nerwicy lękowej

Sebastian Karpiel-Bułecka to lider zespołu Zakopower. Muzyk od kilku lat związany jest z modelką i prezenterką programu "Dzień Dobry TVN" Pauliną Krupińską. Para wychowuje dwójkę dzieci Antoninę (ur. 2015) i Jędrzeja (ur. 2017). Na papierze tworzą szczęśliwą, kochającą się rodzinę. W mediach jednak co jakiś czas pojawiają się informacje o kryzysie w związku

Reklama

Karpiel-Bułecka nie komentuje tych rewelacji. Muzyk w ogóle rzadko mówi o prywatnych sprawach. Jednak ostatnio postanowił opowiedzieć o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Lider zespołu Zakopawer był gościem podcastu "Wprost o kulturze". W trakcie rozmowy wyjawił, że zmagał się z nerwicą lękową. Podkreślił, że "zaburzenia psychiczne" to wiele różnych zaburzeń, a nie tylko depresja, o której mówi się najwięcej.

"Zaburzenia psychiczne" to nie tylko depresja, to także np. nerwica lękowa, z którą sam się zmagałem. Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne. Widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze" - opowiadał w podcaście.

Sebastian Karpiel-Bułecka ambasadorem kampanii "Zobacz człowieka"

Sebastian Karpiel-Bułecka został ambasadorem kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Zdrowia "Zobacz człowieka". Ma ona na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji i autostygmatyzacji osób doświadczających zaburzeń psychicznych. Obok muzyka drugą ambasadorką kampanii została aktorka Julia Wróblewska.

Celem kampanii, w której oboje wzięli udział, jest zaprezentowanie właściwej postawy wobec osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Przede wszystkim chodzi o ich wspieranie, a nie osądzanie. W związku z tym zarówno Karpiel-Bułecka, jak i Wróblewska, opowiadają publicznie, co czuje osoba stygmatyzowana i co można oraz należy zrobić, aby tej stygmatyzacji przeciwdziałać.

Zobacz także:

Sebastian Karpiel-Bułecka gorzko o żonie. Wątpi w szczerość jej intencji

Sebastian Karpiel-Bułecka i Paulina Krupińska: Najpierw awantury w domu, a teraz taka sensacja o mężu gwiazdy TVN!

Paulina Krupińska o ciągłych kłótniach z mężem. "Już zdążyłam się do tego przyzwyczaić"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy