Reklama

Julia Wróblewska

Niektórzy sądzą, że życie młodej gwiazdy to istna sielanka. Prawda jest zupełnie inna – to życie pod nieustanną presją i wystawianie się na hejt. Wiele dziecięcych gwiazd zmaga się w dorosłości z negatywnymi skutkami wczesnej sławy. Podobnie jest w przypadku Julii Wróblewskiej – mimo popularności nie miała łatwo.
Julia Wróblewska - najważniejsze informacje
Julia Wróblewska /Podlewski /AKPA

Julia Wróblewska - najważniejsze informacje

Niektórzy sądzą, że życie młodej gwiazdy to istna sielanka. Prawda jest zupełnie inna – to życie pod nieustanną presją i wystawianie się na hejt. Wiele dziecięcych gwiazd zmaga się w dorosłości z negatywnymi skutkami wczesnej sławy. Podobnie jest w przypadku Julii Wróblewskiej – mimo popularności nie miała łatwo.

Dzieciństwo i początki kariery

Julia Wróblewska urodziła się 18 października 1998 roku w Warszawie. Ze względu na problemy mentalne, rodzice zdecydowali się posłać ją do klasy integracyjnej w szkole podstawowej. Jako dziecko uwielbiała pozować do zdjęć, szybko odkryła też pasję do aktorstwa. W wieku ośmiu lat zadebiutowała w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj” (2006) u boku Macieja Zakościelnego i Agnieszki Grochowskiej. To był przełom w życiu młodziutkiej aktorki. Film okazał się hitem, a Julia, wcielająca się w postać uroczej Michaliny, skradła serca widzów. 

Dalszy rozwój kariery

Po sukcesie „Tylko mnie kochaj” Wróblewska dostała kilka ról w serialach. Można było zobaczyć ją w takich produkcjach jak „Magda M.”, „Rodzina zastępcza”, „Determinator”, „W rytmie serca”. Większość widzów kojarzy aktorkę z roli Zosi w „M jak Miłość”, w którą wcielała się ona w latach 2007-2021.

Powrót gwiazdy na duży ekran nastąpił w 2011 roku. Wystąpiła w „Oh Karol 2” i w tym samym roku w kolejnym hicie – „Listach do M.”, gdzie wcieliła się w rolę Tosi. Swoją rolę powtórzyła w kolejnych latach w drugiej i trzeciej części filmu (2015, 2017). Wystąpiła także w kilku innych produkcjach: „Vocuus” (2012), „Piąta pora roku” (2012), „Dom na końcu drogi” (2013), „Nietypowa historia świąteczna” (2018), „Wpadka” (2020).

Wróblewska pojawiała się w wielu programach telewizyjnych, m.in. takich jak: „UWAGA! Kulisy sławy”, „Rozmowy w toku”, „Dzień dobry TVN”. Była uczestniczką programów rozrywkowych: „Celebrity Splash!”, „Dancing with the Stars”, „Agent – Gwiazdy’. Wystąpiła też w kilku teledyskach: „Czarnych chmurach” Libera, „N-O-C” Cleo, „To tylko gra” Olivii Fok i „Chcesz z nami to leć” Ferajny.

Chociaż aktorka była bardzo zajętą nastolatką, to udało jej się ukończyć gimnazjum, a później Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie.

W 2022 roku Wróblewska oświadczyła, że zawiesza karierę aktorską, żeby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Zatrudniła się jako kelnerka i czuje z tej pracy satysfakcję. W tym samym roku razem z Sebastianem Karpielem-Bułecką zostali ambasadorami kampanii społecznej „Zobacz człowieka” mającej przeciwdziałać stygmatyzacji zaburzeń mentalnych.

Życie prywatne

Podczas pandemii, w 2020 Julia spotykała się z Krzysztofem, studentem warszawskiego AWF. W mediach aktorka publikowała urocze wspólne zdjęcia – para wyglądała na bardzo zakochaną. Niestety w tym samym roku media obiegły wieści o ich rozstaniu.

Julia Wróblewska wcześnie zaczęła karierę – już jako ośmiolatka musiała się mierzyć z życiem w blasku fleszy. Jak sama wyznała po latach – kariera filmowa odcisnęła piętno na jej psychice. Aktorka przyznała publicznie, że od lat mierzyła się z problemami mentalnymi – zdiagnozowano u niej borderline. Wróblewska uważa, że o takich rzeczach trzeba mówić i uświadamiać społeczeństwo.

Julia Wróblewska - Wiadomości

Julia Wróblewska - Zdjęcia

Julia Wróblewska - Wideo