Reklama
Reklama

Jak liczone są głosy widzów i punkty jurorów w "Tańcu z gwiazdami"? Oto schemat

Program „Taniec z gwiazdami” od zawsze cieszył się ogromną popularnością, a obecna, 14. edycja, bije wręcz rekordy. Z programu odpadło już kilka gwiazd. W grze nadal jest m.in. Dagmara Kaźmierska, która wzbudza wiele emocji. Po ostatnim odcinku, kiedy to odpadła nie ona, pomimo słabych not, a Aleks Mackiewicz, wielu fanów zaczęło pytać, jak to możliwe. Przedstawiamy wyjaśnienie punktacji w show.

"Taniec z gwiazdami" wzbudza wiele emocji

"Taniec z gwiazdami" możemy oglądać w każdą niedzielę o godz. 20. Przed telewizorami wówczas zasiada prawie 2 miliony osób, co jest wielkim sukcesem.

Tańczące gwiazdy wzbudzają wiele emocji, a ostatnio uwaga skupiła się w szczególności na Dagmarze Kaźmierskiej. Królowa życia otrzymała po raz kolejny najsłabsze noty, ale pozostała w programie. Odpadł za to Aleks Mackiewicz, którego taniec został oceniony dużo wyżej niż Dagmary.

Reklama

Wielu widzów zadawało sobie więc pytanie, jak to możliwe, że to nie ona odpadła. Spieszymy z wyjaśnieniem.

Oto, jak liczone są głosy widzów i punkty jurorów w "TzG"

Tańczące gwiazdy są poddawane ocenom jurorów, ale ich noty tylko połowicznie decydują o tym, czy dana gwiazda przejdzie do kolejnego odcinka i pozostanie w grze o Kryształową Kulę oraz nagrodę pieniężną.

Liczą się bowiem także głosy widzów, którzy wysyłają SMS-y lub głosują poprzez aplikację "Tańca z gwiazdami". Jak więc jest to sumowane?

Otóż: "Zgodnie z regulaminem programu o awansie do następnego odcinka decydują w równym stopniu noty jurorów przyznawane oraz głosowanie widzów - poprzez sms-y i w aplikacji programu. W najbliższym odcinku występuje 6 par. Ta, która za swój taniec otrzyma od jurorów najwyższe noty dostanie 6 tak zwanych punktów jurorskich. Ta, która otrzyma noty najniższe, dostanie tylko 1 punkt jurorski. Dokładnie tak samo jest z sms-ami i głosowaniem widzów w aplikacji. Para, na którą wpłynie najwięcej głosów dostanie 6 tak zwanych punktów widzów. Natomiast ta z najmniejszą liczbą głosów dostanie 1 punkt widzów. Na koniec odcinka punkty jurorów i widzów są sumowane, a do kolejnego odcinka awansuje 5 pierwszych par zestawienia. W przypadku remisu, decydują głosy widzów" - wyjaśnia Polsat.

Wygląda więc na to, że widzowie wprost kochają Dagmarę Kaźmierską, czemu dają wyraz w oddawanych na nią głosach.

Zobacz też:

Znamienne słowa Roxie Węgiel po odcinku "TzG"

Prominentni goście na widowni "Tańca z gwiazdami"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Taniec z gwiazdami"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy