Reklama
Reklama

Eurowizja 2023: Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w finale konkursu. Spore zaskoczenie!

26 lutego o 17.30 odbyły się polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 w Liverpool Arena w Liverpoolu. W trakcie koncertu dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentował nasz kraj w kolejnej edycji popularnego konkursu. O ostatecznym wyniku zadecydowała ocena jury oraz głosy internautów. Kto zrobił na nich najlepsze wrażenie?

Polskie preselekcje do Eurowizji. Kto będzie nas reprezentował w Liverpoolu?

W niedzielny wieczór odbył się koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" podczas którego o wyjazd do Liverpoolu rywalizowało dziesięcioro uczestników. O ostatecznym rezultacie zadecydowała nie tylko opinia widzów, ale także ocena jury.

Kto zatem znalazł się w finałowej dziesiątce? Obok znanych i cenionych gwiazd pokroju Mai Hyży i Alicji Szemplińskiej, do finałowej puli dostali się także mniej znani wykonawcy.

Reklama

O pojawienie się w Liverpoolu będą rywalizować Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, zespół Felievers, Yan Majewski, Maja Hyży, Jann, Natasza, Alińska Szemplińska i Kuba Szmajkowski. Kolejność występów, podana przez organizatora, prezentuje się następująco:

   1. Natasza - Lift U Up
   2. Kuba Szmajkowski - You Do Me
   3. Ahlena - Booty
   4. Dominik Dudek - Be Good
   5. Alicja Szemplińska - New Home
   6. Felivers - Never Back Down
   7. Maja Hyży - Never Hide
   8. Jann - Gladiator
   9. Blanka - Solo
   10. YAN - Champion

Oprócz wykonać konkursowych widzowie mogą liczyć na wiele niespodzianek. Na scenie oprócz finałowej dziesiątki pojawią się także liczni goście. Ten wyjątkowy wieczór swoimi występami uświetnią takie gwiazdy jak: Krystian Ochman, Edyta Górniak, Sara James, Roksana Węgiel, Stefania , Efendi oraz Kalush Orchestra (zwycięzcy Eurowizji w 2022 roku).

Polskie preselekcje od Konkursu Eurowizji 2023: koncert finałowy

Koncert rozpoczął się od występu Stefanii, która wykonała swój największy przebój "Last Dance". Później na scenie pojawili się niezawodni prowadzący: Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora.

W jury preselekcji znaleźli się: Aneta Woźniak, Edyta Górniak, komentator Konkursu Eurowizji Marek Sierocki, Marcin Kusy i Agustin Egurrola.

Chwilę później widzowie mieli okazję obejrzeć kolejny występ: na scenie zaśpiewali zeszłoroczni triumfatorzy konkursu - Ukraiński zespół Kalush Orchestra.

Jaki pierwsza zaprezentowała się Natasza, która zaprezentowała swoją autorską kompozycję "Lift U Up". Kolejnym artystą na scenie był Kuba Szmajkowski. Młody wokalistka już drugi raz z rzędu miał okazję zaśpiewać na polskich preselekcjach do Eurowizji.

W przerwie, swoje niezwykłe zdolności wokalne zaprezentowała finalistka amerykańskiej edycji programu "Mam talent!" - Sarah James.

Chwilę później słuchacze mieli okazję podziwiać kolejną uczestniczkę, która marzy o wyjeździe do Liverpoolu - Ahlenę. Wokalistka zaśpiewała taneczną piosenkę "Booty". Po tym występie na scenie pojawił się Dominik Dudek - artysta porwał zgromadzoną publiczność prezentując wpadającą w ucho kompozycję "Be Good".

Alicja Szemplińska wykonała natomiast kameralną i niezwykle klimatyczną kompozycję "New Home".

Swoimi radami młodych uczestników wsparła sama Edyta Górniak, która poradziła utalentowanym artystom utrzymywać pełną koncentrację podczas występów. Diwa wspomniała także swój udział w finale Eurowizji w 1994 roku, kiedy to była niezwykle blisko tego, by zwyciężyć cały konkurs.

Jako kolejni na scenie pojawili się członkowie zespołu Felivers. Rockmani zaśpiewali energiczny kawałek "Never Back Down", na który zgromadzeni w studiu widzowie zareagowali gromkimi brawami. Nie mniejsze wrażenie zrobiła na publiczności Maja Hyży, która zaśpiewała przygotowaną specjalnie na tę okazję piosenkę"Never Hide".

Chwilę później wystąpił faworyt internautów - Jann. Czy swoim występem wywalczył sobie bilet do Liverpoolu?

Podczas tego magicznego wieczoru nie mogło rzecz jasna zabraknąć gościnnego występu zwyciężczyni Eurowizji Junior - Roxie Węgiel.

Na scenie zaprezentowało się jeszcze dwoje uczestników zamykających finałową dziesiątkę: Blanka oraz Jan Majewski.

Który z artystów przekonał do siebie widzów i jurorów?

Minutę po 19. zakończyło się głosowanie słuchaczy. Jak występy ocenili jurorzy? Na podium znaleźli się kolejno: zespół Felivers, Dominik Dudek, a na pierwszym miejscu... Blanka.

Czas oczekiwana na ogłoszenie końcowego rezultatu umilił słuchaczom występ Edyty Górniak.

Parę minut później poznaliśmy wyniki głosowania. Decyzją widzów reprezentować Polskę podczas tegorocznej Eurowizji będzie... Blanka! Gratulujemy!

Zobacz też:

Eurowizja 2023: Natasza, Jann, Ahlena, Maja Hyży, Felievers i Dominik Dudek trafili do pierwszej dziesiątki preselekcji konkursu 

Eurowizja 2023: Ahlena opublikowała oświadczenie. Broni utworu "Booty"

Eurowizja 2023: TVP ogłosiło listę polskich kandydatów. Natasza Urbańska, Maja Hyży, kto jeszcze?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy