Reklama

Sara James

Sara James jest polską piosenkarką i kompozytorką popową. Wygrała „The Voice Kids 4” oraz wywalczyła prawo do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu w specjalnej edycji programu „Szansa na sukces”. Co wiemy o młodej artystce?
Sara James - najważniejsze informacje
Sara James /AdMedia / SplashNews.com/East News /East News

Sara James - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  10.06.2008

 • Miejsce urodzenia:

  Słubice

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • John Egwu-James
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

Sara James jest polską piosenkarką i kompozytorką popową. Wygrała „The Voice Kids 4” oraz wywalczyła prawo do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu w specjalnej edycji programu „Szansa na sukces”. Co wiemy o młodej artystce?

Młodość

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Jej mamą jest Polka Arleta Dancewicz, która pracuje w firmie transportowo-spedycyjnej. Natomiast ojcem jest Nigeryjczyk, John Egwu-James, który również jest piosenkarzem. Wystąpił w „Bitwie na głosy” jako członek chóru Mezo i stworzył duet Loui & James, z którym wystąpił m.in. w „Dzień dobry TVN”. Sara ma troje przyrodniego rodzeństwa: Michelle James, Johna Jamesa Juniora oraz Jakuba Dancewicza. Co prawda jej rodzice nie są już razem, ale zgodnie wspierają córkę w jej artystycznych poczynaniach.  

Piosenkarka uczy się w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie i uczęszcza do szkoły muzycznej I stopnia w Słubicach. Tam uczy się gry na pianinie. Sara bierze także udział w zajęciach wokalnych z Edytą Kręgiel w Miejskim Ośrodku Kultury w Słubicach. 

Sara James była nagradzana w wielu konkursach. W 2020 roku stanęła na podium World Talent Show i wyśpiewała Srebrny Mikrofon w ramach lubuskiego Pro Arte. Natomiast w 2021 roku została laureatką VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie. 

Kariera

Sara James zaczęła śpiewać publicznie w wieku 6 lat. Brała udział w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Tam zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. 

W 2021 roku Sara James wzięła udział w czwartej edycji programu „The Voice Kids” i dołączyła do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona. Pod ich kierownictwem przeszła wszystkie rundy eliminacyjne i dotarła do finału, w którym udało jej się zdobyć zwycięstwo dzięki największemu poparciu ze strony telewidzów. We wrześniu tego samego roku młoda piosenkarka uczestniczyła w programie „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021”, który miał wyłonić reprezentanta Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Sara zakwalifikowała się do finału, w którym wykonała m.in. autorską piosenkę pt. „Somebody”. Otrzymała największe poparcie telewidzów, jak i jurorów, tym samym zostając reprezentantką Polski w konkursie. Jeszcze przed występem w finale, 18 listopada wokalistka wydała minialbum pt. „Jak co roku”.

Eurowizja Junior 2021 odbyła się 19 grudnia w Paryżu. Sara James startowała wtedy jako trzecia w kolejności i zajęła drugie miejsce po zdobyciu 218 punktów, w tym 102 punkty od widzów i 116 od jury.

W lutym 2022 roku Sara James wystąpiła jako gość specjalny w widowisku TVP „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”. Zaśpiewała piosenkę „Somebody” oraz eurowizyjny utwór Netty „Toy”. W marcu wydała singiel „Nie jest za późno”, który znalazł się na 18. miejscu listy AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 

Wiosną Sara James wzięła udział w „America’s Got Talent”, a po występie w przesłuchaniach otrzymała złoty przycisk i zakwalifikowała się do ćwierćfinału konkursu. Młoda piosenkarka została również ambasadorką programu „Spotify EQUAL”, a następnie wydała singiel „My wave”. Na początku sierpnia miała miejsce premiera utworu „Taka sama”. 

Sara James to bez wątpienia wschodząca gwiazda, która już w młodym wieku odnosi wielkie sukcesy. Czy będzie rozpoznawalna na całym świecie?

Sara James - Wiadomości

Sara James - Wideo