Reklama

Małgorzata Tomaszewska

Znana prezenterka Małgorzata Tomaszewska, choć wywodzi się z rodziny sportowców, swojej kariery nie związała ze sportem. Jak potoczyły się jej losy?
Małgorzata Tomaszewska - najważniejsze informacje
Małgorzata Tomaszewska /Kurnikowski /AKPA

Małgorzata Tomaszewska - najważniejsze informacje

Znana prezenterka Małgorzata Tomaszewska, choć wywodzi się z rodziny sportowców, swojej kariery nie związała ze sportem. Jak potoczyły się jej losy?

Dzieciństwo

Małgorzata Tomaszewska przyszła na świat w Łodzi 28 stycznia 1989 r. Jest córką pary sportowców: jej ojciec, Jan Tomaszewski, był bramkarzem reprezentacji Polski w latach 70., gdy Polacy święcili największe triumfy na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich, a jej matka, Katarzyna Calińska-Tomaszewska, to tenisistka stołowa. 

Babcią Małgorzaty Tomaszewskiej była Danuta Szmidt-Calińska, tenisistka stołowa i ziemna, zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Moskwie w 1970 r.

Dzieciństwo upłynęło Tomaszewskiej w dużej mierze na zajęciach sportowych. Jak mama i babcia, trenowała tenis stołowy. W wieku 11 lat przeszła przez rozwód rodziców. Nie zdecydowała się związać życia ze sportem – ukończyła psychologię. 

Początek kariery

Pierwsze kroki Tomaszewska stawiała w modelingu. Kontakt ze światem mody nawiązała już jako piętnastolatka, ale życie zaprowadziło ją jednak w innym kierunku. 

W 2012 r. zadebiutowała na ekranach telewizorów w stacji Sportklub jako prowadząca programów sportowych. 

Zdobycie popularności

W 2014 r. Małgorzata Tomaszewska została pogodynką Polsatu. Z tą stacją była związana do 2016 r. i w trakcie swojego kontraktu wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W 2017 r. prowadziła program Telewizji WP „Showbiznesowy”.

Dalsza kariera

Od 2018 r. Małgorzata Tomaszewska pracuje dla TVP w programie „Pytanie na śniadanie”. Początkowo zajmowała się w nim tematami kultury i show-biznesu, ale od maja 2019 r. awansowała na stanowisko współprowadzącej cały program. 

Od tego momentu jej kariera nabrała nowego tempa: wystąpiła jako prowadząca benefisu Zenka Martyniuka „Życie to są chwile”, „Wakacyjnej Trasy Dwójki” oraz „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. Poprowadziła także magazyn kulturalny „Lajk!”, dwie edycje „The Voice of Poland” oraz jedną edycję „Dance Dance Dance”. 

W latach 2020, 2021 i 2022 prowadziła także Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Kolejnym krokiem w karierze Małgorzaty Tomaszewskiej jest program „Pytanie na śniadanie”

Prezenterka jest też aktywna na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się zdjęciami z podróży oraz dokumentuje codzienne chwile z synkiem.

Życie prywatne

Małgorzata Tomaszewska dwukrotnie powiedziała „tak”. Jej pierwszym mężem był kierowca. W trakcie trwania tego małżeństwa Tomaszewska nosiła podwójne nazwisko, Tomaszewska-Słomina. Jak przyznała, show-biznes i trwałe związki nie idą jej zdaniem w parze i małżeństwo rozpadło się w dużej mierze przez jej obowiązki zawodowe.

Drugim mężem Tomaszewskiej był jej sąsiad, Ahmet Seyfi Yigit Tarci. Choć para w 2017 r. powitała na świecie synka, Enzo, to i ten związek nie przetrwał próby czasu. 

Małgorzata Tomaszewska - Wiadomości

Małgorzata Tomaszewska - Zdjęcia

Małgorzata Tomaszewska - Wideo