Reklama

"Sanatorium miłości"

„Sanatorium Miłości” to jeden z największych hitów Telewizji Polskiej. Program udowadnia, że nawet po 60. roku życia można znaleźć miłość. Na czym dokładnie polega i jakie są jego zasady? Odpowiadamy!
Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz, uczestnicy programu "Sanatorium miłości". /AKPA

"Sanatorium miłości" - najważniejsze informacje

„Sanatorium Miłości” to jeden z największych hitów Telewizji Polskiej. Program udowadnia, że nawet po 60. roku życia można znaleźć miłość. Na czym dokładnie polega i jakie są jego zasady? Odpowiadamy!

Sanatorium Miłości – podstawowe informacje

Sanatorium Miłości jest programem Telewizji Polskiej typu reality show. Pierwszy sezon ukazał się w 2019 roku. Edycje były prowadzone przez dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną, Martę Manowską

Pomysłodawcami programu są Piotr Poraj-Poleski oraz Iwona Karpiuk. Reżyserii formatu podjęła się Katarzyna Kawecka. Do 4. seonu włącznie powstało 40 odcinków (+ 5 specjalnych), a wszystkie trwają około 45-50 minut. 

Charakterystyka programu

W programie uczestniczy 12 osób – 6 kobiet oraz 6 mężczyzn powyżej 60. roku życia. Spędzają 3 tygodnie w sanatorium, gdzie poznają się i wspólnie uczestniczą w różnych aktywnościach fizycznych, wycieczkach oraz szczerych rozmowach z prowadzącą programu. W 1. i 2. sezonie akcja programu działa się w sanatorium „Równica” w Ustroniu, z kolei 3. i 4. edycja była tworzona w sanatorium w Polanicy-Zdrój.

Dzięki temu programowi seniorzy mogą poznać swoje drugie połówki i zrozumieć, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Nagrody 

Program Telewizji Polskiej nie tylko został ciepło przyjęty przez telewidzów, ale również został doceniony poza granicami kraju. Podczas targów telewizyjnych MIPTV w Cannes w 2019 roku „Sanatorium Miłości” otrzymało pierwszą nagrodę – i to nie byle jaką! Polskie reality show zostało uznane za najbardziej udaną premierę telewizyjną.

Ponadto na podstawie programu powstał format „Sanatorium of Love”. Dodatkowo Turcja nabyła licencję programu w 2019 roku, zakupem licencji byli również zainteresowani Niemcy, Słowacja, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Hiszpania i Gruzja.

Kto znalazł miłość w sanatorium?

Celem programu jest znalezienie drugiej połówki przez osoby powyżej 60. roku życia. Komu udała się ta sztuka?

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz, uczestnicy 2. edycji programu, zaprzyjaźnili się na planie show, a po zakończeniu zdjęć zbliżyli się do siebie jeszcze bardziej. Założyli nawet wspólną stronę na Facebooku o nazwie „Emeryci NIEemeryci”. 

Czwarta edycja programu zaowocowała zaręczynami dwóch par! Natalia Jankowska i Marek Szir wpadli sobie w oko już podczas nagrań programu. Po zakończeniu nagrywek cały czas mieli ze sobą kontakt, pomimo ogromnej dzielącej ich odległości. W kwietniu 2022 roku mężczyzna oświadczył się ukochanej.

Więcej na temat "Sanatorium miłości"

"Sanatorium miłości" - Wiadomości

"Sanatorium miłości" - Wideo