Reklama

Rafał Mroczek

Prawdopodobnie najsłynniejszy bliźniak wśród polskich aktorów – Rafał Mroczek wypłynął na znanej telenoweli i do dziś może odcinać kupony od roli Pawła Zduńskiego.
Rafał Mroczek - najważniejsze informacje
Rafał Mroczek /Andras Szilagyi /MWMedia

Rafał Mroczek - najważniejsze informacje

Prawdopodobnie najsłynniejszy bliźniak wśród polskich aktorów – Rafał Mroczek wypłynął na znanej telenoweli i do dziś może odcinać kupony od roli Pawła Zduńskiego.

Dzieciństwo

Rafał Mroczek pochodzi z Siedlec. Urodził się 18 lipca 1982 r. jako starszy ze słynnych bliźniaków – Marcin jest od niego młodszy o pięć minut. Rodzice słynnych aktorów nie spodziewali się więcej niż jednego dziecka, dlatego to podwójne szczęście było dla nich bardzo nagłą niespodzianką.

Mroczkowie mają starszą siostrę, Agatę.W dzieciństwie obaj bliźniacy interesowali się sportem – trenowali gimnastykę sportową – oraz tańcem nowoczesnym. Z wykształcenia Rafał jest inżynierem budownictwa.

Początek kariery

Rafał Mroczek stał się rozpoznawalny w 2000 r., gdy jako osiemnastolatek pojawił się w pierwszym odcinku telenoweli „M jak miłość”. Do udziału w produkcji braci zgłosiła ich mama, ale chłopcy nie wiązali wielkich nadziei z wyjazdem na casting. Mimo to traf chciał, że to właśnie oni zostali wybrani do ról serialowych braci Zduńskich, których losy oglądamy na ekranie już od ponad dwudziestu lat. 

Dalsza sława

Rola w „M jak miłość” sprawiła, że drzwi do kariery stanęły przed Mroczkiem otworem. Młody aktor, dzieląc czas między plan serialowy i studia, nie miał jednak zbyt wiele czasu na inne projekty. W 2005 r. zagrał w teledysku do piosenki „Czarna dziewczyna” zespołu Ivan i Delfin, a rok później wziął udział w trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, odkrywając przed Polską swój ogromny talent taneczny. Jego popisy w parze z Anetą Piotrowską doprowadziły go do zwycięstwa w programie.

W kolejnych latach Mroczek powrócił do swoich tanecznych upodobań. W 2007 r. pojawił się w show „Gwiazdy tańczą na lodzie”, a w 2020 r. – w „Dance Dance Dance” razem z Przemysławem Cypryańskim.

Udało mu się też wystąpić w serialu „Pierwsza miłość” (2009-2010) oraz kilku produkcjach filmowych, m.in. „Los numeros” (2011) i „Mowa ptaków” (2019). 

Partnerki

Sensacją stał się związek Rafała Mroczka z jego partnerką z programu „Taniec z gwiazdami”, Anetą Piotrowską. Ich gorące uczucie przełożyło się na popularność wśród widzów, ale szczęście młodych zakochanych nie trwało długo. Podobno na drodze stanął im trudny charakter Mroczka.

Rok po zdobyciu Kryształowej Kuli i rozstaniu z Piotrowską Mroczek zasiadł w jury konkursu Miss Polski Nastolatek 2007. Piękna zwyciężczyni, Joanna Skrzyszewska, od razu zwróciła jego uwagę, ale do randki z prawdziwego zdarzenia doszło dopiero kilka lat później. W 2016 r. media obiegła informacja o zaręczynach pary i narodzinach ich córeczki, Zosi. I tym razem Mroczkowi nie udało się jednak stworzyć szczęśliwego związku. Po kilku latach doszło do rozstania, a para stoczyła bolesną walkę o opiekę nad córką. Starają się dzielić obowiązkami wobec potomstwa i skupiać przede wszystkim na dobru dziecka.

Rafał Mroczek wielokrotnie pojawiał się w plotkach z wieloma kobietami, m.in. z Joanną Kuberską, która jednak stanowczo zaprzeczyła doniesieniom o związku z kolegą z planu „M jak miłość”.

Rafał Mroczek - Wiadomości

Rafał Mroczek - Zdjęcia