Reklama

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko przez wiele lat był zagranicznym korespondentem, a później stał się twarzą „Wiadomości” TVP. Wszystko zmieniło się w 2016 roku, kiedy pożegnał się ze stacją. Jak wyglądała kariera Piotra Kraśki?
Piotr Kraśko - najważniejsze informacje
Piotr Kraśko /East News /East News

Piotr Kraśko - najważniejsze informacje

Piotr Kraśko przez wiele lat był zagranicznym korespondentem, a później stał się twarzą „Wiadomości” TVP. Wszystko zmieniło się w 2016 roku, kiedy pożegnał się ze stacją. Jak wyglądała kariera Piotra Kraśki?

Dzieciństwo i młodość

Piotr Kraśko przyszedł na świat 11.07.1971 r. w Warszawie jako jedyne dziecko scenarzystki i producentki telewizyjnej Barbary Pietkiewicz i dziennikarza Tadeusza Kraśki. Ojciec zostawił rodzinę dla Niny Terentiew, więc syna wychowywała mama i babcia. Uczył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie i już wtedy rozpoczęła się jego przygoda z dziennikarstwem – pisał do czasopisma młodzieżowego „Uczeń polski”. 

W latach 80. XX w. miał swój telewizyjny debiut jako prowadzący program „5-10-15”. Później kontynuował edukację na PWST w Warszawie na kierunku wiedza o teatrze i w tym czasie był redaktorem gazety studenckiej „Auditorium”.

Początki kariery

Po debiucie na antenie TVP Piotr Kraśko na dobre rozpoczął karierę dziennikarską w 1991 roku – był spikerem, potem prowadził programy „Na żywo” i „Oblicza mediów”. Po pewnym czasie został zagranicznym korespondentem, dzięki czemu mógł poznać różne zakątki świata. Był m.in. w Rzymie (2004-2005), Waszyngtonie (2005-2008), Londynie (2005). 

W 2008 roku został prezenterem w wieczornym wydaniu „Wiadomości” na TVP1, a cztery lata później redaktorem naczelnym programu. Na antenie telewizji publicznej był także prowadzącym „Rozmowę Jedynki”, „Na pierwszym planie”, „Dziś wieczorem”. W 2016 roku w mediach było głośno o odejściu Kraśki ze stacji.

Rozwój kariery

W 2016 r. dziennikarz przeszedł do stacji TVN i był prezenterem „Faktów o świecie” oraz „Dzień dobry TVN” u boku Kingi Rusin. Od roku 2020 prowadził najważniejszy program newsowy stacji, czyli „Fakty” oraz „Fakty po faktach”. W 2021 czarne chmury zgromadziły się nad dziennikarzem. Najpierw wyszło na jaw, że przez wiele lat jeździł samochodem bez uprawnień, potem pojawiły się jeszcze oskarżenia o oszustwa podatkowe. 

Piotr Kraśko na jakiś czas zniknął z mediów, a jak się później okazało, był na zwolnieniu lekarskim. Jesienią 2022 roku zaskoczył wszystkich występem w „Dzień dobry TVN”, gdzie tłumaczył się ze swoich przewinień i wyznał, że cierpi na depresję.

Rodzina i związki

Dziennikarz pod koniec lat 90. XX w. spotykał się z wokalistką Edytą Górniak. Krótko po rozpadzie związku poznał bizneswoman Dominikę Czwartosz, a już w 2000 roku wzięli ślub. Cztery lata później gazety rozpisywały się o ich rozstaniu, a przyczyną miała być przyjaciółka Czwartosz. Karolina Ferenstein była instruktorką jazdy konnej i uczyła Kraśkę –  tak właśnie miał rozpocząć się ich romans. W 2008 para stanęła na ślubnym kobiercu i doczekała się trójki dzieci – Konstantego (ur. 2007), Aleksandra (ur. 2009) i Lary (2016). 

W 2013 roku pojawiły się plotki o romansie dziennikarza z Małgorzatą Rozenek, jednak nigdy nie zostały potwierdzone. Małżeństwo dzieli się obowiązkami – Karolina Ferenstein-Kraśko zajmuje się dziećmi i stadniną koni przy rodzinnym domu, a Piotr Kraśko pracuje w telewizji.

Piotr Kraśko - Wiadomości

Piotr Kraśko - Zdjęcia

Piotr Kraśko - Wideo