Reklama
Reklama

"Wiadomości' TVP ostro o Kraśce! Wytknięto mu hipokryzję

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" poruszono sprawę Piotra Kraśki, który został ukarany przez sąd za jazdę samochodem bez ważnych uprawnień. Dziennikarz został porównany do... Dariusza Krupy! Przypomniano też odebranie prawa jazdy Donaldowi Tuskowi.

Piotr Kraśko został ukarany przez Sąd Rejonowy w Łomży za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy. Dziennikarz musiał zapłacić grzywnę w wysokości 7500 złotych oraz otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na kolejny rok. Kraśko przyjął karę, a w mediach społecznościowych przyznał się do błędu i przeprosił.

Reklama

"Wiele razy w tym miejscu używałem słowa "dziękuje" za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było - było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem, jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam" - napisał skruszony na Instagramie.

Piotr Kraśko bohaterem "Wiadomości" TVP

Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach dziennikarz został bohaterem poniedziałkowego wydania "Wiadomości" TVP. Publiczna telewizja przygotowała specjalny materiał pod tytułem "Problemy z praworządnością celebrytów".

Obok Piotra Kraśki wymieniono inne znane osoby, które złamały prawo, siedząc za kierownicą. Przypomniano m.in. przypadek Kamila Durczoka, Dariusza Krupy i oczywiście Donalda Tuska.

Dziennikarzowi wypomniano hipokryzję. Wytknięto mu, że w ciągu sześciu lat, kiedy jeździł bez prawa jazdy, świadomie łamiąc prawo, niejednokrotnie wypowiadał się o praworządności.

W materiale przygotowanym przez TVP głos zabrał również ekspert, czyli... Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", którego zdaniem celebryci "szanują jedynie prawo, które daje im uprzywilejowaną pozycję".

Przypomnijmy, że Piotr Kraśko pierwsze kroki stawiał w TVP. W latach 80., jeszcze jako nastolatekk, występował w Telewizji Polskiej jako prezenter programu dla dzieci i młodzieży 5-10-15. Później został spikerem w TVP1. Przez wiele lat był korespondentem telewizji publicznej w Rzymie, Waszyngtonie i wielu innych miejscach.

Od 2008 roku był gospodarzem głównego wydania "Wiadomości", a od 26 stycznia 2012 również redaktorem naczelnym tego programu. Od 2 marca 2009 prowadził program publicystyczny "Rozmowa Jedynki". W 2016 roku stracił stanowisko naczelnego redaktora. Zastąpiła go Marzena Paczuska-Tętnik. Wówczas Piotr Kraśko związał się z Grupą TVN.

Zobacz też:

Piotr Kraśko skazany za jazdę autem bez uprawnień! Wyrok prawomocny

Kraśko przyznał się do winy. "Sąd skazał mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów"

Mandat za zostawienie psa pod sklepem? To nie wszystko!pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko | Wiadomości TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy