Reklama

Michał Mikołajczak

Czwartek, 28 września 2023 (11:38) Aktualizacja Czwartek, 28 września 2023 (12:00)
Michał Mikołajczak jest aktorem znanym przede wszystkim z ról w „Prawie Agaty” i „Na wspólnej”. Jego niezwykła uroda i charakterystyczny niski głos zapewniły mu rzeszę fanek – dlatego zainteresowanie wzbudza nie tylko jego życie zawodowe, ale i osobiste. Jak potoczyła się kariera Michała Mikołajczaka i czy znalazł czas na miłość?
Michał Mikołajczak - najważniejsze informacje
Michał Mikołajczak /AKPA

Michał Mikołajczak - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.08.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Czaplinek

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Edyta Zając
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 

Dzieciństwo i młodość Michała Mikołajczaka

Michał Mikołajczak urodził się 19.08.1986 r. w Czaplinku, a wychowywał w Zelowie. Jego mama pracowała jako nauczycielka i prowadziła koło teatralne w miejscowym domu kultury. Tam Mikołajczak razem z siostrą Joanną uczęszczał na zajęcia aktorskie. Jak sam wspomina w wywiadach – nie traktował tego na poważnie, a późniejsza decyzja o studiach została podjęta przypadkowo. Początkowo myślał informatyce, jednak zdecydował się rekrutować na łódzką Filmówkę dzięki koleżance, której towarzyszył podczas konsultacji dla kandydatów. Chociaż dostał się na uczelnię, to jej nie ukończył, bo go wyrzucono. Jak twierdzi, był niepokorny i lubił mówić to, co myśli. Nie tracił czasu – przeniósł się do Warszawy, gdzie od razu dostał się na Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza.

Debiut w warszawskim Teatrze Rozmaitości

Michał Mikołajczak zaczął karierę od razu po skończeniu studiów. Zadebiutował w 2009 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Później pracował jeszcze w Teatrze STU w Krakowie i Teatrze Współczesnym w Warszawie. 

Mikołajczak skradł serca miłośników seriali

Prawdziwą popularność przyniosły mu dopiero seriale. Wysoki wzrost, uroda i niski głos z pewnością ułatwiły mu zdobycie wielu ról. Widzowie mogą kojarzyć go z odgrywania czarnych charakterów, często prawników. Rozpoznawalność zyskał po dołączeniu do obsady seriali „Na wspólnej” i „Prawo Agaty”. Zagrał też mniejsze role, np. w serialach „Usta usta”, „Ludzie chudego”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”.
Od czasu serialowych sukcesów Mikołajczakowi udało się też zagościć na dużym ekranie – wystąpił w filmach takich, jak: „Napis” (2017), „Underdog” (2019), „Na bank się uda” (2019) czy kontrowersyjnej produkcji „365 dni” (2020) na podstawie książki Blanki Lipińskiej.

Michał Mikołajczak w “Agencie - Gwiazdy” i “Tańcu z Gwiazdami”

Od kiedy stał się rozpoznawalnym aktorem, dostawał też propozycje udziału w telewizyjnych show. W 2018 r. pojawił się programie „Agent – Gwiazdy” i udało się mu zwyciężyć. W 2022 r. występował w „Tańcu z Gwiazdami” u boku Julii Suryś, jednak nie powtórzył sukcesu z 2018 roku – odpadł w piątym odcinku. 

Życie prywatne trzyma w tajemnicy

Michał Mikołajczak zawsze chronił swoja prywatność, dlatego w internecie trudno było znaleźć informacje, z kim się spotyka. Przystojny aktor zawsze wzbudzał zainteresowanie płci przeciwnej. Przyznał nawet w wywiadzie, że dostawał wiele propozycji matrymonialnych od fanek. W mediach wiele spekulowano o jego życiu uczuciowym – łączono go z Kasią Szklarczyk czy Joanną Opozdą.

Michał Mikołajczak i Edyta Zając

W 2021 roku wszystkich zelektryzowała wiadomość o związku Michała Mikołajczaka z Edytą Zając, byłą partnerką Jakuba Rzeźniczaka. Chociaż zdjęcia zakochanych obiegły cały internet, sami zainteresowani nie potwierdzili statusu ich relacji. Dopiero w 2022 r. podczas wywiadu aktor oficjalnie przyznał, że są razem.

Michał Mikołajczak - Wiadomości

Michał Mikołajczak - Wideo