Reklama

Jakub Rzeźniczak

Jakub Rzeźniczak urodził się 26 października 1986 roku w Łodzi. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji obrońcy w klubie Wisła Płock. Reprezentował Polskę w latach 2008-2014. Jest znany nie tylko ze swoich umiejętności sportowych, ale także z kontrowersji związanych z jego życiem miłosnym.
Jakub Rzeźniczak - najważniejsze informacje
Jakub Rzeźniczak /@jakubrzezniczak25 /Instagram

Jakub Rzeźniczak - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.10.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Łódź

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  sportowiec

Jakub Rzeźniczak urodził się 26 października 1986 roku w Łodzi. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji obrońcy w klubie Wisła Płock. Reprezentował Polskę w latach 2008-2014. Jest znany nie tylko ze swoich umiejętności sportowych, ale także z kontrowersji związanych z jego życiem miłosnym.

Jakub Rzeźniczak - kariera piłkarska. Legia, Widzew, Qarabağ Ağdam, Wisła Płock

Jakub Rzeźniczak karierę piłkarską rozpoczynał w Widzewie Łódź, a w 2004 roku przeniósł się do Legii Warszawy, gdzie spędził aż 12 sezonów. W pierwszym sezonie pojawił się na 28 spotkaniach, pełniąc funkcję podstawowego zawodnika. Z kolei w sezonie 2005/06 rozegrał w sumie 23 spotkania i zdobył z klubem pierwsze w swojej karierze Mistrzostwo Polski.

Następnie na rok został wypożyczony do swojego poprzedniego klubu, gdzie w sezonie 2006/07 rozegrał 25 spotkań i zajął z drużyną 12. miejsce w tabeli Orange Ekstraklasy.

Później wrócił do stolicy i wywalczył miejsce w podstawowym składzie. W 2009 roku podczas meczu z klubem Śląsk Wrocław strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie. 

Grając w barwach Legii, łącznie zdobył pięć tytułów mistrzowskich, sześć krajowych pucharów, a także Superpuchar Polski. Dzięki swojej pracy i doskonaleniu umiejętności Jakub Rzeźniczak stał się najbardziej znanym piłkarzem w historii klubu, a z czasem zaczął pełnić funkcję kapitana drużyny. 

W 2017 roku przeniósł się do zagranicznego klubu Qarabağ Ağdam. Z klubem dwa razy świętował zdobycie mistrzostwa kraju. Jednak nie przedłużył kontraktu z azerską drużyną.

Rzeźniczak w reprezentacji Polski

W reprezentacji Polski prowadzonej przez Leo Beenhakkera zadebiutował w 2008 roku podczas towarzyskiego meczu z Serbią. 

Burzliwe życie prywatne Kuby Rzeźniczaka. Ślub z Edytą Zając

Życie miłosne piłkarza jest burzliwe i medialne. W latach 2016-2020 był mężem modelki i finalistki konkursu Miss Polonia 2014 – Edyty Zając. Małżeństwo rozpadło się z powodu zdrady piłkarza. Jak się okazało w 2017 roku Rzeźniczakowi urodziła się córka Inez z pozamałżeńskiego związku z Eweliną Taraszkiewicz

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień

W marcu 2020 roku Jakub Rzeźniczak związał się z uczestniczką Top Model – Magdaleną Stępień. Para poznała się na Instagramie, kiedy modelka polubiła zdjęcie sportowca. Później ten zdecydował się do niej napisać. Zakochani chętnie chwalili się swoim szczęściem w mediach społecznościowych, pokazując romantyczne zdjęcia. 

Rok później w czerwcu para się rozstała, kiedy modelka przyłapała swojego partnera na zdradzie. Później jednak oboje się zeszli, a Magda Stępień ogłosiła, że spodziewa się dziecka. 

Oliwier - syn Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka przegrał walkę z nowotworem

W lipcu na świat przyszedł ich syn Oliwier, który zachorował na rzadki nowotwór wątroby. Magdalena Stępień walczyła o życie synka i z pomocą Anny Lewandowskiej udało się zorganizować leczenie w klinice w Izraelu. Piłkarz był przeciwny wyjazdowi, ponieważ twierdził, że Oliwier ma zapewnioną dobrą opiekę lekarską w Polsce. Niestety mimo chemioterapii choroba szybko się rozprzestrzeniła i chłopczyk zmarł. 

Kolejne małżeństwo Jakuba - z Pauliną Nowicką

Jakub Rzeźniczak od sierpnia 2021 roku jest w związku z Pauliną Nowicką, z którą zaręczył się w grudniu tego samego roku w Stanach Zjednoczonych.

Jakub Rzeźniczak - Wiadomości

Jakub Rzeźniczak - Zdjęcia

Jakub Rzeźniczak - Wideo

 • Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 27: Ewelina Ślotała

  Czwartek, 29 września 2022 (15:00)
  Gościem najnowszego odcinka podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" jest Ewelina Ślotała - była dziewczyna Jakuba Rzeźniczaka. Podczas rozmowy z Katarzyną Zdanowicz, Ślotała m.in. otwarcie...