Reklama

Joanna Opozda

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową, serialową, teatralną oraz modelką. Przede wszystkim jest znana z serialu „Pierwsza miłość”, gdzie wciela się w Jowitę. W 2016 roku wystąpiła w piątej edycji „Tańca z gwiazdami”. Jak rozwijała się jej kariera i życie prywatne?
Joanna Opozda - najważniejsze informacje
Joanna Opozda /TRICOLORS/ /East News

Joanna Opozda - najważniejsze informacje

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową, serialową, teatralną oraz modelką. Przede wszystkim jest znana z serialu „Pierwsza miłość”, gdzie wciela się w Jowitę. W 2016 roku wystąpiła w piątej edycji „Tańca z gwiazdami”. Jak rozwijała się jej kariera i życie prywatne?

Rodzina i rodzice Joanny Opozdy

Joanna Opozda urodziła się 2 lipca 1988 roku w Busku-Zdroju. Jej rodzicami są Dariusz Opozda i Małgorzata Opozda. Ma również młodszą siostrę Aleksandrę. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Początki kariery - rola Jowity Kaczmarek w serialu "Pierwsza miłość"

Na dużym ekranie zadebiutowała w 2009 roku. Wtedy otrzymała rolę w polsko-belgijskim filmie „Siemiany” w reżyserii Philipa Jamesa McGoldricka. Jednak największy rozgłos przyniosła jej rola w serialu „Pierwsza miłość”, gdzie wcieliła się w Jowitę Kaczmarek. Z początku występowała w serialu gościnnie, jednak później stała się jedną z głównych bohaterek. 

Kariera telewizyjna i filmowa Joanny Opozdy 

W kolejnych latach wcielała się głównie w role epizodyczne w polskich serialach. Aktorka zaangażowała się w takie produkcje jak: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Prawo Agaty”, „Barwy szczęścia”, czy „M jak miłość”. Grała również epizody w filmach, a także można było ją zobaczyć w reklamach telewizyjnych. 
W 2017 roku zadebiutowała w sztuce „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”. Natomiast w 2019 roku zagrała w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko” u boku takich gwiazd jak Bogusław Linda czy Katarzyna Figura. O aktorce zrobiło się głośno, kiedy dostała angaż do filmu „Brigitte Bardot cudowna” w 2020 roku. Tam wcieliła się tytułową rolę sławnej aktorki. 

Asia Opozda w "Tańcu z gwiazdami"

W 2016 roku Joanna Opozda wzięła udział w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym zajęła ósme miejsce, odpadając w czwartym odcinku show. Gwiazda rozwija się również w karierze modelingowej. Zdjęcia Opozdy pojawiły się między innymi we włoskim wydaniu magazynu „Vogue”. 

Z kim spotykała się Joanna Opozda?

Po rozstaniu ze swoim pierwszym narzeczonym Joanna Opozda przez jakiś czas spotykała się ze swoim tanecznym partnerem z „Tańca z gwiazdami”, Kamilem Kuroczko. Media wspominały również o jej relacjach z Wojtkiem Łozowskim czy Baronem z zespołu Afromental

Ślub Joanny Opozdy z Antonim Królikowskim

W sierpniu 2021 roku Joanna Opozda wzięła ślub z Antonim Królikowskim. Okres ich narzeczeństwa nazywano burzliwym, ponieważ rozstali się w 2020 roku, by po kilku tygodniach ponownie do siebie wrócić. Wieść o zaręczynach obiegła całą Polskę, a ich ślub był jednym z największych wydarzeń towarzyskich roku. 
Ich szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ po ślubie obydwoje przeżywali ciężkie chwile. Na początku 2022 roku jeszcze przed narodzinami syna pary doszło do skandalu. Ojciec aktorki zabarykadował się w domu, do którego próbowały się dostać matka i siostra gwiazdy. Zamknięty w domu mężczyzna oddał strzały w kierunku bliskich. Opozda z powodu stresu kilkukrotnie trafiła do szpitala. Antoni Królikowski później opuścił Polskę z ekipą programu „Przez Atlantyk”, udając się w rejs.

Narodziny małego Vincenta i rozstanie

Pod koniec lutego 2022 aktorka urodziła syna Vincenta, ale ojciec dziecka nie odebrał ich ze szpitala. Finalnie para rozstała. Aktualnie Joanna i Antoni starają się o rozwód.

Joanna Opozda - Wiadomości

Joanna Opozda - Zdjęcia

Joanna Opozda - Wideo