Reklama

Maja Sablewska

Maja Sablewska urodziła się 5 kwietnia 1980 roku w Sosnowcu. Ta słynna menadżerka gwiazd, stylistka i osobowość telewizyjna zaczynała jako przewodnicząca fanklubu Natalii Kukulskiej. Współpracowała m.in. z Edytą Górniak, Dodą i Mariną Łuczenko. Jak wyglądała jej droga na szczyt kariery? Przekonaj się!
Maja Sablewska - najważniejsze informacje
Maja Sablewska /Kurnikowski /AKPA

Maja Sablewska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  05.04.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Sosnowiec

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  celebryta/ka

Maja Sablewska urodziła się 5 kwietnia 1980 roku w Sosnowcu. Ta słynna menadżerka gwiazd, stylistka i osobowość telewizyjna zaczynała jako przewodnicząca fanklubu Natalii Kukulskiej. Współpracowała m.in. z Edytą Górniak, Dodą i Mariną Łuczenko. Jak wyglądała jej droga na szczyt kariery? Przekonaj się!

Życiorys

Jej babcia przeprowadziła się z Poznania na Śląsk za mężczyzną, który skradł jej serce. Zanim jednak zamieszkała na stałe na południu Polski, dała pewien warunek swojemu wybrankowi – musi zmienić nazwisko. Maja Sablewska przyznała w jednym z wywiadów, że jej rodzina miała wstydliwe nazwisko, dlatego, zanim jej dziadkowi wzięli ślub, mężczyzna zmienił je na „Sablewski”. Ma młodszą siostrę, Natalię, która mieszka za granicą. 

Początek kariery

W młodości była fanką Natalii Kukulskiej i jak po latach Sablewska przyznała, urzekło ją wtedy kontakt artystki z publicznością. Razem z kolegą postanowiła założyć fan klub piosenkarki, dzięki któremu nawiązała bliskie relacje z Kukulską – na tyle bliskie, że w wieku 20 lat przeprowadziła się z Sosnowca do Warszawy, rzucając studia, by móc opiekować się synem wokalistki. 

Przeprowadzka do stolicy zaowocowała nawiązaniem znajomości z osobami ze świata show-biznesu. Poznała m.in. Katarzynę Kanclerz, która załatwiła jej pracę asystentki w wytwórni „Universal Music Polska”. Z czasem zaczęła samodzielnie zajmować się sprawami polskich artystów, m.in. współpracowała z zespołem Virgin

Przełom w karierze

W 2007 roku w karierze Mai Sablewskiej nastąpił przełom. Po rozpadzie zespołu „Virgin” Sablewska zajęła się solową karierą Dody. Współpraca kobiet zaowocowała metamorfozą piosenkarki – z mocno opalonej blondynki stała się ikoną stylu. Za to Maja stała się rozpoznawalna i zaistniała w mediach. 

Dwa lata później Sablewska postanowiła zaopiekować się Mariną Łuczenko, która wówczas debiutowała na polskiej scenie muzycznej. Sytuacja nie spodobała się Dodzie, która postanowiła zakończyć współpracę z menadżerką. Wkrótce do grona gwiazd, którymi opiekowała się Maja, dołączyła Edyta Górniak. W 2011 roku Sablewska zakończyła współpracę z obydwiema artystkami i zaczęła pracować z Tolą Szelągowską z zespołu „Blog 27”. Niedługo później zakończyła karierę jako menadżerka gwiazd, skupiając się na karierze w telewizji.

Dalsza kariera

W 2011 r. zasiadała w gronie jury w 1. edycji programu rozrywkowego „X factor”. Razem z Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem oceniali występy uczestników. 

W 2012 roku pracowała jako doradca wizerunkowy dla marki Rimmel, a niedługo później nawiązała współpracę z marką Mohito, dla której zaprojektowała kolekcję ubrań. 

W 2013 roku zadebiutowała jako gospodyni autorskiego programu „Sablewskiej sposób na modę” emitowanego na stacji TVN Style.  Po 9. sezonach programu, w 2018 roku, rozpoczęła kolejny program „Sablewska od stylu”, który doczekał się trzech sezonów. Od 2021 roku prowadzi podcast „Oświeceni Hedoniści”. 

Inne przedsięwzięcia

W czasie swojej kariery wydała dwie książki: „10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej” oraz „Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej”. 

W 2014 roku była twarzą marki Perwoll – reklamy z jej udziałem wyemitowano w ponad 40 krajach na świecie. Rok później uczestniczyła w sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”.

Życie prywatne

Od 2011 roku związana jest z muzykiem jazzowym, Wojtkiem Mazolewskim. W kwietniu 2015 roku para zaręczyła się, ale w tym samym roku nastąpił kryzys w relacji. Rozstali się na kilka lat z powodu niewierności mężczyzny. Wrócili do siebie w 2019 roku. 

Maja Sablewska - Wiadomości

Maja Sablewska - Zdjęcia

Maja Sablewska - Wideo