Reklama

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w kraju. To aktorka, piosenkarka i prawdziwa bizneswoman. Rozpoznawalność zyskała dzięki roli Pauli w serialu "Rodzinka.pl". Jak wyglądały początki jej kariery?
Julia Wieniawa - najważniejsze informacje
Julia Wieniawa /TRICOLORS/EAST NEWS /East News

Julia Wieniawa - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.12.1998

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Rodzinka.pl",
  • "Sala samobójców. Hejter",
  • "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją",
  • "W lesie dziś nie zaśnie nikt"
 • Albumy:

  • "Omamy"
Julia Wieniawa jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w kraju. To aktorka, piosenkarka i prawdziwa bizneswoman. Rozpoznawalność zyskała dzięki roli Pauli w serialu "Rodzinka.pl". Jak wyglądały początki jej kariery?

Młodość i rodzina

Julia Wieniawa przyszła na świat 23 grudnia 1998 roku. Jest córką Konrada i Marty Wieniawów-Narkiewiczów, którzy obecnie są po rozwodzie. Jej ojciec zajmuje się projektowaniem graficznym, a matka jest menadżerką swojej córki. Aktorka ma również trzy młodsze, przyrodnie siostry – ze strony matki Wiktorię i Kornelię Parzyszek, a ze strony ojca Alicję Wieniawę-Narkiewicz

Julia Wieniawa ukończyła liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie. Ponadto brała udział w zajęciach aktorskich Ogniska Teatralnego "u Machulskich", a także zajęciach przygotowujących do wyższych szkół teatralnych i filmowych w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej. 

Kariera

Julia Wieniawa debiutowała w występach scenicznych w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym "Roma". Występowała także w musicalach wraz z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego i w projekcie Rock Opera "Szambalia" w Teatrze Rose w Londynie. Jednak jej prawdziwa kariera rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy dołączyła do stałej obsady serialu "Rodzinka.pl". Tam grała Paulinę, dziewczynę Kuby Boskiego.

W kolejnych latach można było zobaczyć aktorkę w takich serialach jak: "Klan", "Pielęgniarki", "Na dobre i na złe", "Druga szansa", "Za marzenia". Drugoplanowe role zagrała w serialach: "Na wspólnej", "W rytmie serca", a także w filmach z 2018 roku – "Kobiety mafii" oraz "Kobieta Sukcesu". 

W 2019 roku Julia Wieniawa wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji noszącym tytuł "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" Marka Bukowskiego. Wtedy sztuka została pozytywnie odebrana, a krytycy pozytywnie ocenili grę Wieniawy. Aktorka zagrała w latach 2019-2020 jedną z głównych ról w serialu "Zawsze warto", a w 2020 roku w filmach "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Pojawiła się również w filmie "Sala samobójców. Hejter"

Jeżeli chodzi o karierę muzyczną Wieniawy, w 2015 roku wydała debiutancki singiel "Comi jest". Później w 2017 roku podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax i wydała singiel "Oddycham". W 2020 roku wydała kolejne single: "SMRC", "Wspólna chwila" oraz "Niezadowolona". 

W 2021 roku nagrała duet wraz z Maciejem Musiałowskim "Zabierz tę miłość" i wydała singiel "Na darmo". W 2022 roku ukazał się jej drugi singiel z debiutanckiej płyty zatytułowany "Rozkosz". Później wydała jeszcze singiel "Nie mów", a w czerwcu ukazał się jej debiutancki album zatytułowany "Omamy". 

Życie prywatne

W latach 2017-2018 aktorka była związana z Antonim Królikowskim. O ich związku byłobardzo głośno w mediach. Niedługo potem Wieniawa zaczęła spotykać się zmuzykiem Aleksandrem Milwiw-Baronem, gitarzystą zespołu Afromental. Natomiast wlistopadzie 2020 roku artystka potwierdziła związek z aktorem Nikodemem Rozbickim

Julia Wieniawa - Wiadomości

Julia Wieniawa - Zdjęcia

Julia Wieniawa - Wideo