Reklama

Hubert Urbański

Hubert Urbański urodził się 23 marca 1966 roku w Warszawie. Jest polskim dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym, a także aktorem. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, a największą popularność przyniósł mu program „Milionerzy”, który cały czas prowadzi. Jak wygląda życie Urbańskiego? 
Hubert Urbański - najważniejsze informacje
Hubert Urbański w programie "Milionerzy" /AKPA

Hubert Urbański - najważniejsze informacje

Hubert Urbański urodził się 23 marca 1966 roku w Warszawie. Jest polskim dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym, a także aktorem. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, a największą popularność przyniósł mu program „Milionerzy”, który cały czas prowadzi. Jak wygląda życie Urbańskiego? 

Życiorys

Jest owocem miłości Jerzego Urbańskiego i Ałły Lekarskiej pochodzącej z Bułgarii. Drugie imię, Kirił, odziedziczył po dziadku Bułgarze. Rodzice dziennikarza poznali się w Bułgarii, następnie jego mama przeprowadziła się do Polski. Hubert, jego rodzice i dziadek mieszkali razem w niewielkim mieszkaniu (37 m kw.) 

Uczęszczał do XIX LO im. Powstańców Warszawy, a po jego ukończeniu przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Niestety i tych studiów nie ukończył, przerwał edukację w 1994 roku. Dyplom uzyskał 10 lat później, w 2004 roku.

Kariera

Hubert Urbański karierę w mediach rozpoczął od współpracy z Radiem Zet. Po roku przeszedł do Radia Kolor, a następnie do TOK FM, gdzie pracował do 1999 roku. W tym samym roku nawiązał współpracę z Telewizją Polską, gdzie występował w programach takich jak „Bar Atlantic” i „Antena”. Następnie przez chwilę pracował w stacji Polsat jako prowadzący teleturnieju „Piramida”. To za sprawą tego programu został zauważony przez stację TVN, która zaproponowała Urbańskiemu prowadzenie programu „Milionerzy”.

Okazało się, że był to moment przełomowy w karierze dziennikarza – show przyniósł mu popularność i rozpoznawalność. Poza „Milionerami” Hubert Urbański prowadził takie programy jak: „Jestem jaki jestem” (2003), „Dla ciebie wszystko” (2003–2004), „Wyprawa Robinson” (2004) i „Taniec z gwiazdami” (2005–2007). W 2010 roku zakończył współpracę z TVN-em i wrócił do stacji TVP2, gdzie w latach 2011-2012 był gospodarzem programów rozrywkowych takich jak „Bitwa na głosy” i „The voice of Poland”. W 2012 roku został współprowadzącym śniadaniówki „Pytanie na śniadanie”

W 2012 roku odszedł z Telewizji Polskiej i w wielkim stylu wrócił do TVN-u. Został gospodarzem programu „Handlarze” na TTV oraz wziął udział w 1. edycji programu „Agent – Gwiazdy”. Z kolei w 2017 roku powrócił jako prowadzący programu „Milionerzy”, którego stacja postanowiła ponownie nadawać po wielu latach nieobecności na antenie. Produkcja jest emitowana do tej pory. 

Od 2020 roku dziennikarz prowadzi audycję „HU wie” w newonce.radio, gdzie rozmawia z młodymi influencerami.

Życie prywatne

Hubert Urbański był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa z Urszulą Engelmayer ma dwie córki: Mariannę (ur. 1990) i Krystynę (ur. 1994). Małżonkowie rozwiedli się w 2002 roku. 

Kolejną wybranką dziennikarza była Julia Chmielnik, którą poślubił w 2009 roku. Para doczekała się dwóch córek: Stefanii (ur. 2009) i Danuty (ur. 2011).  Niestety, po czterech latach małżeństwa, para się rozwiodła. Rozstanie pary było głośne i bardzo burzliwe, a sami zainteresowani podsycali sytuację, dzieląc się coraz nowszymi skandalami. Po rozwodzie z Julią Chmielnik dziennikarz spotykał się jeszcze z dwoma kobietami, ale nie wyniknęły z tego poważniejsze związki. Od tamtej pory jest singlem.

Hubert Urbański - Wiadomości

Hubert Urbański - Zdjęcia