Reklama
Reklama

Rozenek-Majdan i Skórzyński oraz Moran i Jakubiak w "Milionerach". To był "spontaniczny, kontrolowany szał"

Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński oraz Michel Moran i Tomasz Jakubiak stanęli przed wyjątkowym zadaniem. Musieli odpowiedzieć na pytania HUberta Urbańskiego w teleturnieju "Milionerzy". Jak poradzili sobie z wyzwaniem?

W 12. sezonie teleturnieju "Milionerzy" Tomasz Orzechowski wygrał milion. W poniedziałek 3 października w 573 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał pytania wyjątkowym uczestnikom. W fotelach graczy zasiadły dwie pary Małgorzata Rozenek-Majdan Krzysztof Skórzyński oraz Michel Moran i Tomasz Jakubiak. Zagrali oni o pieniądze dla fundacji TVN.

Reklama

"Milionerzy". Moran i Jakubiak

Z okazji 25-lecia telewizji TVN producenci teleturnieju "Milionerzy" w wyjątkowy sposób postanowili uczcić urodziny stacji. Graczami zostali prezenterzy stacji. Najpierw na fotelach zasiedli Michel Moran i Tomasz Jakubiak, którzy w TVN prowadzą Masterchef Juior.  Panowie musieli odpowiedzieć m.in. na pytania o atrybut Perfekcyjnej Pani Domu (biała rękawiczka), Gdzie leży Ceuta (na kontynencie afrykańskim).

Już na pytaniu za 1000 zł musieli poprosić o pomoc publiczność, bo nie mieli pewności, jak brzmi tytuł filmu o Supermanie ("Człowiek ze stali").

Panowie odpadli na pytaniu o kształt przekroju karamboli. Obstawili, że przekrojony owoc wygląda jak gwiazda dwuramienna. Niestety prawidłowa odpowiedź to gwiazda pięcioramienna. Moran i Jakubiak wygrali gwarantowane tysiąc złotych.

"Milionerzy". Rozenek-Majdan i Skórzyński

Kolejną parą, która usiadła za fotelach graczy naprzeciwko Huberta Urbańskiego byli Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński. Oboje od kilku tygodni  prowadzą program poranny "Dzień Dobry TVN". Para zmierzyła się z pytaniami na temat wiersza Jana Brzechwy, niespodzianki, jaką Iga Świątek znalazła w pucharze (tiramisu) czy grę z filmu "Squid game". W przypadku tego ostatniego pytania gracze poprosili o pomoc publiczność, gdyż sami nie oglądali popularnego koreańskiego serialu.

Kolejne koło ratunkowe wzięli, gdyż nie byli pewni odpowiedzi na pytanie o trasę z Kaliforni na Florydę. 

"W głowie robi się kisiel, surówka taka" - mówił Skórzyński.

Kiedy Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński dostali pytanie o herb jednej z rodziny "Gry o Tron" poprosili o kolejne koło - telefon do przyjaciela. W tym przypadku okazał się nim Radosław Majdan. Para zakładała, że trójgłowy smok to herb Lanisterów, na szczęście mąż Małgorzaty Rozenek-Mjadan przekonał ją, że to herb Targaryenów. Dzięki czemu para wygała 40 tys. złotych.

"Ale powiedz, czy mój Radosław nie ma pięknego głosu" - pytała Małgorzata Rozenek, która w ostatnim czasie zmaga się z nieprzychylnymi opiniami dotyczącymi jej głosu i korzysta z pomocy logopedy.

Para dotarła do pytania za milion złotych, które brzmiało:

"Italo Calvino zaprosił do powieści "Jeśli zimową nocą podróżny" Tazia Bazakbala wprost z kart "Pożegnania jesieni":

  • A. Witkacego
  • B. Witolda Gombrowicza
  • C. Sławomira Mrożka
  • D. Italo Calvino

Para miała problem z rozgryzieniem samego pytania. Krzysztof Skórzyński stwierdził, że siadając na fotelu liczyli na wygranie 40 tys. zł, a grają o milion. Lepiej jego zdaniem przekazać fundacji pół miliona niż kilkaset tysięcy złotych. 
Prawidłowa odpowiedź to A. Autorem "Pożegnania jesieni" był Witkacy.

Obie pary wygrały łącznie  501 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane dla Fundacji TVN, która buduje Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Małgorzata Rozenek w "Dzień Dobry TVN" to dopiero początek! Znamy jej kolejne plany zawodowe

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy