Reklama
Reklama

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu to wypisz wymaluj herb Wejherowa czy Malty?" Takie pytanie padło w najnowszym odcinku teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN rozpoczęła emisję nowych odcinków teleturnieju "Milionerzy". Jak zwykle w fotelu prowadzącego zasiadł Hubert Urbański. W 564 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 125 tys. zł.

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu to wypisz wymaluj herb:

Reklama
  • A. Wejherowa
  • B. Republiki Malty
  • C. Elbląga 
  • D. Republiki Federalnej Niemiec

Uczestnik poprosił o koło ratunkowe -pól na pół.  Ostatecznie obstawił Wejherowo, czyli odpowiedź A. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o biały krzyż rycerzy maltańskich

Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu często gości na herbach polskich miast. Spośród wymienionych do wyboru właśnie na herbie Wejherowa widnieje taki krzyż. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 125 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju. 

Padło pytanie za 500 tys. zł. Dotyczyło ono popularnej rzeźby Dawida, autorstwa Donatella. Zawodnik musiał odpowiedzieć z czego wykonana jest rzeźba. Do wyboru miał, czarny marmur, drewno, metal i brąz. Wybrał brąz. I to było kolejne celne trafienie.

W dalszej rozgrywce doszedł do pytania za milion złotych! Niestety czas antenowy dobiegł końca i pytanie za milion złotych padnie w kolejnym odcinku.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

Czy w 12. sezonie poznamy kolejnego milionera? Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobaczcie również:

"Milionerzy". Kto nosi obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

"Milionerzy". Któremu z państw Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku

"Taniec z Gwiazdami". Niespodzianka w kolejnej odsłonie show. Tak produkcja uczi artystę

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy