Reklama

Reklama

Reklama

"Taniec z Gwiazdami". Niespodzianka w kolejnej odsłonie show. Tak produkcja uczi artystę

W poniedziałek wieczorem, 12 września, w "Tańcu z Gwiazdami" rozbrzmiewać będzie muzyka Krzysztofa Krawczyka. Pary pokażą swoje umiejętności taneczne w rytmie popularnych przebojów legendarnego artysty.

Z okazji 76. rocznicy urodzin Krzysztofa Krawczyka, który przyszedł na świat 8 września, produkcja "Tańca z Gwiazdami" postanowiła oddać mu hołd. W trzecim odcinku trzynastej edycji "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami" pary zatańczą do największych przebojów artysty. Widzów czeka też spora niespodzianka. Jedną z piosenek zaśpiewa juror programu Andrzej Piaseczny.

Reklama

Oto, które z przebojów usłyszymy. Z każdym z nich związana jest jakaś ciekawa historia.

"Za tobą pójdę jak na bal"

Krzysztof Krawczyk zawsze pilnie obserwował, jakie przeboje w wykonaniu innych artystów podobają się słuchaczom i mają potencjał. Zawsze rzucał do Andrzeja Kosmali: "A może byśmy coś takiego zrobili"? Brzmiało to jak rozkaz. W 1985 roku Krzysztof powrócił z USA i wtedy bardzo popularny był zespół ze Szwecji Herreys.

Wygrali Sopot piosenką "Summer party". Krzysztof mówi: "Zaśpiewałbym coś w tym stylu". Kompozytor Aleksander Maliszewski odpowiedział: "Nie ma sprawy"! I na drugi dzień napisał muzykę a Andrzej Kosmala z Andrzejem Sobczakiem tekst "Za tobą pójdę jak na bal". Ta właśnie piosenka pozwoliła Krawczykowi w 1985 roku powrócić w wielkim stylu na polską estradę.

Sambę do piosenki "Za tobą pójdę jak na bal" zatańczy w poniedziałkowy wieczór para numer 3: Karolina Pisarek i Michał Bartkowiak.

"Mój przyjacielu"

W XXI wiek Krzysztof Krawczyk wszedł płytą "Daj mi drugie życie", nagraną z popularnym bałkańskim artystą Goranem Bregoviciem. I rzeczywiście! Ta płyta dała Krzysztofowi drugie życie artystyczne. Natomiast Bregovicia zaskoczyła propozycja polskiej strony, by na singiel lansujący wziąć nie piosenkę tytułową tylko inną: "Mój przyjacielu" z polskim tekstem Daniela Wyszogrodzkiego. Piosenka o zdradzie przyjaciela. Bregović powiedział: czym tak się ekscytujecie? Facet facetowi przyprawił rogi! U nas na Bałkanach to normalne. Ale jak chcecie niech będzie: "Mój przyjacielu".

Quickstepa do piosenki "Mój przyjacielu" zatańczy para numer 10: Jacek Jelonek i Michał Danilczuk.

"Bo jesteś Ty"

Piosenka "Bo jesteś ty" została napisana specjalnie dla Krzysztofa Krawczyka przez Przemka Myszora z grupy "Myslovitz.  Bardzo spodobała się wokaliście i uważał ją za hymn miłości. Zawsze dedykował ją swojej Ewie: "Chciałbym z Tobą kochanie zasypiać każdego wieczoru i budzić się każdego ranka, cóż więcej można chcieć? I porywał w trakcie śpiewania Ewę w ramiona do tańca, nawet jak na festiwalach trzeba było zejść ze sceny. To był jego hymn o miłości". 

Rumbę do romantycznej ballady "Bo jesteś Ty" zatańczy para numer 7: Maja Włoszczowska i Roman Osadichiy.

"Pamiętam ciebie z tamtych lat"

Piosenkę "Pamiętam ciebie z tamtych lat"  napisali Wojtek Trzciński i Bogdan Olewicz. Miała ona upamiętnić największego artystę i prawdziwego idola Krawczyka - Elvisa Presleya. W chwili jego śmierci Krzysztof Krawczyk był na próbach w Sopocie. 16 sierpnia 1977 roku zadzwonił do niego wstrząśnięty Andrzej Kosmala: Krzysiu! Umarł nasz idol Elvis Presley, trzeba do repertuaru włączyć jakiś przebój Elvisa Presleya. Na to przysłuchujący się rozmowie Wojtek Trzciński mówi: "A po co brać Elvisa? Ja napiszę piosenkę pod Elvisa. W ten sposób powstała piosenka "Pamiętam ciebie z tamtych lat".

Walca wiedeńskiego do utowru "Pamiętam ciebie z tamtych lat" zatańczy para numer 8: Jamala i Jacek Jeschke.

"Ostatni raz zatańczysz ze mną"

Krzysztof zawsze lubił śpiewać do tańca. Kiedy wrócił z USA w 1985 roku na polskim rynku królował zespół Bolter z utworem: "Daj mi tę noc". Krzysztof od razu zapalił się do nagrania piosenki w stylu dance z zespołem Bolter. Sławek Sokołowski napisał muzykę a tekst Andrzej Kosmala i Andrzej Sobczak "Ostatni raz zatańczysz ze mną". I to był następny przebój po powrocie z Amerykańskiej przygody.

Jive’a do tego tanecznego utworu zatańczy para numer 9: Wiesław Nowobilski i Janja Lesar.

"Trudno tak"

Krzysztof Krawczyk zaczynał karierę estradową w zespole "Trubadurzy". Kiedy wreszcie rozpoczął karierę solową za żadne skarby nie chciał śpiewać duetów. Ileż go Andrzej Kosmala namawiał w latach 70. na występ ze Zdzisławą Sośnicką. Krzysztof odpowiadał: "Mój ojciec, śpiewak operowy i operetkowy śpiewał bardzo dużo duetów z paniami. Nie lubiłem, kiedy śpiewał: "Ach myszko, to była cudna noc" nie do mojej mamy tylko do jakiejś aktorki. Nie będę z piosenki robił operetki!" - mawiał wówczas Krawczyk. Dlatego pierwszy duet na jaki udało się Kosmali namówić wokalistę był dwystępem męskim. Krzystof Krawczyk zaśpiewał z Bogdanem Smoleniem "Dziewczyny, które mam na myśli". "To mnie przełamało, że dałem się namówić na duet z Edytą Bartosiewicz i zaśpiewać z nią piosenkę "Trudno tak". Kosztował mnie ten duet sporo wysiłku, bo mało, że musiałem przełamać swoje fobie to jeszcze Edyta była niezwykle wymagającą w studio profesjonalistką, ale to był dzięki niej duet mojego życia" - wspominał Krawczyk.

Rumbę do piosenki "Trudno tak" zatańczy para numer 1: Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński.

"Byle było tak"

"Byle było tak"  to piosenka Wojtka Trzcińskiego i Jurka Klejnego. Jej ostateczna wersja jest wynikiem pomyłki. Zanim powstanie piosenka autor spisuje sobie tzw. "rybę" pisząc przypadkowe słowa. Otóż autor to nieopatrznie w studio zrobił  i na drugi dzień Wojtek i Krzysztof byli przekonani, że to ten właściwy tekst. I nagrali. Autor przychodzi zrozpaczony: "Co wyście nagrali? To była ryba! Tutaj jest tekst właściwy". Ale jak posłuchali tę pierwszą wersję to stwierdzili, że tu nie ma co poprawiać, to jest bardzo dobre! Przebój trochę z przypadku!

Sambę do utworu "Byle było tak" zatańczy para numer 11: Natalia Janoszek i Rafał Maserak.

"Chciałem być"

Piosenka Roberta Gawlińskiego z grupy "Wilki" do tekstu Macieja Maleńczuka stała się szybko wielkim przebojem. I wtedy Maleńczuk zaskoczył wszystkich wypowiedzią, że tak naprawdę tę piosenkę pisał dla siebie, o swoich marzeniach. Ale oddał ją Krawczykowi jako człowiekowi, któremu udało się te marzenia zrealizować. Tak więc jest to piosenka o marzeniach Macieja Maleńczuka zrealizowanych przez Krzysztofa Krawczyka.

Walca angielskiego do piosenki "Chciałem być" zatańczy para numer 5: Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło.

"Jak minął dzień"

"Jak minął dzień" to kolejna w tym zestawieniu piosenka Wojtka Trzcińskiego i Jurka Klejnego, którą usłyszymy w "Tańcu z Gwiazdami". Trzciński wspomina przygodę związaną z tym utworem: "Graliśmy koncert w Zakopanem. Krzysztof kupił wtedy samochód: piękne BMW. Wracając do hotelu po koncercie późno w nocy poprosiłem Krzysia: daj się przejechać tym twoim samochodem. Pojechaliśmy pod skocznię i dalej do ronda do Kuźnic. Obudziliśmy się na środku ronda, zawieszeni na jakichś rurach. Po prostu zmęczeni przysnęliśmy za kierownicą! Patrzymy, a tu idzie z Kuźnic mocno już zmęczony biesiadą góral. Podszedł do nas, spojrzał na dwóch przerażonych ceprów z Warszawy, od razu rozpoznał Krawczyka i zapytał: "Jak minął dzień panie Krzysiu?"

Quickstepa do utworu "Jak minął dzień"  zatańczy para numer 6: Michał Mikołajczak i Julia Suryś.

Jesteście ciekawi, jak poradzą sobie uczestnicy "Tańca z Gwiazdami" pląsając do utworów Krzysztofa Krawczyka? Nowe odcinki show w każdy poniedziałek o 20:05 na antenie Polsatu, a także na Polsat Go - SPRAWDŹCIE!

Zobacz też:

Agnieszka Litwin wyeksponowała nogi na parkiecie "Tańca z Gwiazdami". Widzowie są pod wrażeniem!

"Taniec z Gwiazdami": Krawczyńska, Pisarek i Julia Suryś pokazały sporo ciała!

"Taniec z Gwiazdami". Ilona Krawczyńska mówi, co sądzi o ocenach jurorów

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama