Reklama
Reklama

Co za emocje! Padł MILION! Nie miał kół ratunkowych, ale zaryzykował

"Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy"? Tak brzmiało pytanie warte milion złotych, które padło w kolejnym odcinku jesiennej edycji "Milionerów". Gracz odpowiedział bez zastanowienia.

Poniedziałkowy 565 odcinek teleturnieju  "Milionerzy" zapowiadał się obiecująco. Widzowie po raz trzeci zobaczyli na ekranie Tomasza Orzechowskiego z Łodzi, który kontynuował grę z poprzednich dwóch odcinków. W czwartek Hubert Urbański zadał uczestnikowi jedenaste pytanie warte 500 tys. zł, z którym gracz sobie poradził i zabrakło czasu na ostatnie pytanie. W poniedziałek wszyscy z niecierpliwością oczekiwali pytania za milion złotych. 

Reklama

"Milionerzy". Emocjonująca gra Tomasza Orzechowskiego

Tomasz Orzechowski w "Milionerach" pojawił się aż trzy razy. W pierwszym odcinku radził sobie całkiem dobrze, choć potrzebował pomocy przy pytaniu sportowym. Dotyczyło ono daty startu ligowych rozgrywek żużlowych.

Zawodnik przyznał, że nie przepada za żużlem i poprosił o pomoc publiczność. Ostatecznie, kierując się podpowiedzią, obstawił "lany poniedziałek" i wygrał 5 tys. zł. W tym też odcinku odpowiadał jeszcze na pytanie, w którym filmie Romana Polańskiego pojawił się słynny budynek Dakota. Tuż po tym, jak Tomasz obstawił "Dziecko Rosemary" rozbrzmiał dźwięk kończący odcinek. Gracz zgarnął wówczas 40 tys. zł. W kolejnej odsłonie "Milionerów" zmierzył się między innymi z pytaniem o biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu. Musiał odpowiedzieć, do jakiego herbu jest podobny:

  • A. Wejherowa
  • B. Republiki Malty
  • C. Elbląga 
  • D. Republiki Federalnej Niemiec

Uczestnik poprosił o koło ratunkowe - pół na pół.  Ostatecznie obstawił Wejherowo, co pozwoliło mu grać o pół miliona złotych. Pytanie za 250 tys. zł. Dotyczyło popularnej rzeźby Dawida, autorstwa Donatella. Zawodnik musiał odpowiedzieć, z czego wykonana jest rzeźba. Do wyboru miał czarny marmur, drewno, metal i brąz. Wybrał brąz. I to było kolejne celne trafienie.

Tomasz nie usłyszał pytania za milion tylko dlatego, że skończył się czas antenowy gry i Hubert Urbański musiał zaprosić gracza do kolejnego odcinka. W poniedziałek 19.września Tomasz Orzechowski zaskoczył widzów. Bez zastanowienia odpowiedział na pytanie warte milion złotych!

"Milionerzy". Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy"? Tak brzmiało pytanie za milion zł!

Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną Modlitwę dziewicy, utwór grany w Europie, Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

  • A. Franciszek Liszt z Raiding
  • B. Edward Grieg z Bergen
  • C. Robert Schuman z Zwickau
  • D. Tekla Bądarzewska z Mławy

Tomasz Orzechowski znał odpowiedź!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o kompozytora "Modlitwy dziewicy"

Mamy kolejnego milionera! Obstawił odpowiedź D i wygrał milion złotych. "Modlitwę dziewicy" skomponowała Tekla Bądarzewska z Mławy.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

Tomasz Orzechowski dołączył do grona graczy, którzy wygrali milion złotych w teleturnieju "MIlionerzy". Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Tomasz jest piątym milionerem. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobaczcie również:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Pogrzeb Elżbiety II. Znamy szczegóły polskiej delegacji

Elektryk u królowej Elżbiety II. Lech Wałęsa przewidział pożar w pałacu Windsorów

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama