Reklama

Helena Englert

Piątek, 5 stycznia 2024 (15:42) Aktualizacja Piątek, 5 stycznia 2024 (15:45)
Helena Englert to młoda i ambitna aktorka, która zachwyca widzów swoim niezwykłym talentem i wszechstronnością, stając się w ten sposób coraz bardziej rozpoznawalną postacią w świecie kina i teatru. Jej charyzma oraz zdolność do wcielania się w różne role sprawiła, iż stała się ona obiecującą gwiazdą młodego pokolenia. Od czego zaczynała córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny i gdzie podziwiać można jej talent?
Helena Englert - najważniejsze informacje
Helena Englert /Adam Pluciński/Move /materiały prasowe

Helena Englert - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.06.2000

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Barwy szczęścia"

Młodość i edukacja Heleny Englert

Helena Englert pochodzi z aktorskiej rodziny - jest córką Beaty Ścibakówny i Jana Englerta. Urodziła się 14 czerwca 2000 roku w Warszawie i ma 172 cm wzrostu. 
Ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Mówi biegle po angielsku, a także uczy się języka hiszpańskiego. Helena Englert ukończyła IB World School w Warszawie oraz Identity School Acting w Los Angeles.
Od 2019, przez rok studiowała w Tisch School of the Arts w Nowym Jorku, której absolwentkami były, między innymi: Angelina Jolie oraz Lady Gaga. Naukę na prestiżowej uczelni przerwała w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Helena przede wszystkim bardzo obawiała się o zdrowie swoich rodziców, a po drugie - zdalna nauka nie miała dla niej sensu. Po powrocie do kraju studiowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Zanim podjęła decyzję o podążaniu ścieżką aktorską, myślała projektowaniu ubrań - “Bardzo długo myślałam o projektowaniu ubrań. Chciałam uczyć się w Central Saint Martins i tworzyć modę. Jednak okazało się, że nie umiem szyć i nie cierpię tego robić. Poza tym studiowanie mody wiąże się w dużej mierze z matematyką. No i siedzący tryb pracy jest dla mnie nie do zniesienia. Ale kto wie, może jeszcze kiedyś będę się tym zajmować.

Początki kariery aktorskiej Heleny Englert

Helena Englert na ekranach debiutowała już w wieku dwóch lat. W roku 2002 wystąpiła w filmie komediowym Juliusza Machulskiego “Superprodukcja”. Po raz kolejny w filmie pojawiła się dopiero po dziesięciu latach, kiedy to otrzymała rolę w dramacie sensacyjnym “Układ zamknięty” z 2013 roku. W tym samym roku użyczyła głosu jednej z postaci w filmie animowanym “Minionki rozrabiają”.
Jednak prawdziwą rozpoznawalność oraz popularność zdobyła dopiero w 2016 roku, kiedy wcieliła się w rolę Angeli Kowalskiej, w serialu obyczajowym Telewizji Polskiej - “Barwy szczęścia”. Z serialu odeszła w roku 2018, po serii plotek jakoby do produkcji została przyjęta wyłącznie ze względu na znanych rodziców oraz iż dostaje ona dużo większe wynagrodzenie niż aktorzy z doświadczeniem.
Na koncie ma również kilka ról epizodycznych w takich produkcjach jak “W rytmie serca” i “O mnie się nie martw”, oba z 2017 roku,  “Wojenne dziewczyny” z 2018 roku i “Lepsza połowa” z 2019 roku.
W 2018 roku wspólnie z rodzicami: Janem Englertem i Beatą Ścibakówną, wystąpiła w serialu medyczno-obyczajowym “Diagnoza”, emitowanym przez telewizję TVN.
Natomiast rok 2023 przyniósł Helenie Englert dwie główne role: w filmie “Pokusa”, w którym wcieliła się w rolę Inez oraz w kryminalno-obyczajowym serialu telewizyjnym “#BringBackAlice” jako Alicja Stec.

Życie prywatne i rodzina Heleny Englert

Helena Englert jest córką aktorskiej pary - Jana Englerta i Beaty Ścibakówny. Ma trójkę przyrodniego rodzeństwa, z pierwszego małżeństwa ojca z aktorką Beatą Sołtysik - Tomasza oraz bliźniaczki Małgorzatę i Katarzynę.
Jan Englert i Beata Ścibakówna zdecydowali się przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na edukację ich córki w Stanach Zjednoczonych. Kiedy dziewczyna zdecydowała się powrócić do kraju, rodzice postanowili, iż odłożone wcześniej pieniądze przeznaczą na kupno jej pierwszego mieszkania. Helena w prezencie otrzymała swoje pierwsze lokum w zabytkowej kamienicy, zaraz przy warszawskich Łazienkach.
Co ciekawe, rodzice Heleny nie są jej jedynymi krewnymi związanymi ze światem aktorskim, ponieważ dziewczyna ma również powiązania rodzinne z aktorem i reżyserem Maciejem Ignacym Englertem, operatorem filmowym i scenarzystą Michałem Englertem oraz aktorką Martą Lipińską. Natomiast matką chrzestną Heleny Englert jest aktorka Anna Dymna.
Helena Englert w udzielanych wywiadach rzadko nawiązuje do swojego życia prywatnego i życia prywatnego swoich rodziców. Stara się zawsze komentować wyłącznie rozwój swojej kariery zawodowej, czy uczestnictwo w nowych projektach.

Helena Englert - Wiadomości

Helena Englert - Wideo