Reklama

Gabriel Seweryn

Środa, 29 listopada 2023 (09:01) Aktualizacja Środa, 29 listopada 2023 (09:15)
Pochodzący z Głogowa Gabriel Seweryn zasłynął jako utalentowany projektant luksusowych futer. Rozpoznawalność zyskał dzięki udziałowi w programie telewizji TTV “Królowe życia”, gdzie wspólnie wystąpił wraz z partnerem. Jak ułożyło się jego życie uczuciowe i komu oddał swoje serce?
Gabriel Seweryn - najważniejsze informacje
Gabriel Seweryn /AKPA

Gabriel Seweryn - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  11.07.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Głogów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Data śmierci:

  28.11.2023

 • Rodzina i związki:

  • Rafał Grabias
 • Zawód:

  celebryta/ka

 • Produkcje:

 

Biografia Gabriela Seweryna

Gabriel Seweryn urodził się 11 lipca 1967 roku w Głogowie na Dolnym Śląsku. Był zodiakalnym Rakiem.
Co ciekawe, zanim Seweryn rozpoczął swoją artystyczną drogę, w 1985 roku ukończył szkołę zawodową w Głogowie, w zawodzie ciastkarz-cukiernik. W zawodzie udało mu się przepracować dwa lata, w trakcie których realizował również program liceum wieczorowego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie.
Od 1989 roku studiował projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Będąc jeszcze studentem, realizował się już w roli projektanta skór i futer. W 1990 roku wziął udział w konkursie na “Mistera Polski 90”, gdzie finalnie udało mu się zdobyć 4 miejsce.
W 1992 roku na Rynku w Głogowie rozpoczął działalność, otwierając własną pracownię skór i futer. W 2018 roku zdecydował się na otwarcie drugiego atelier, z lokalizacją w Warszawie.  Odzież projektowana przez Gabriela znajduje miłośników zarówno wśród naszych rodaków, jak i obcokrajowców. Na jego projekty zdecydowały się między innymi: Justyna Steczkowska, Monika Olejnik, Joanna Brodzik, Katarzyna Skrzynecka, Czesław Mozil, czy Robert Kozyra.
Za wkład pracy i zaangażowanie w budowę pozytywnego wizerunku Ziemi Głogowskiej, Gabriel Seweryn w 2016 roku od Starosty Głogowskiego otrzymał nagrodę w postaci “Złotego Herbu Powiatu Głogowskiego”.
W 2021 roku Gabriel ogłosił, iż jest w trakcie pisania własnej biografii, na podstawie której w przyszłości ma powstać również film. 

Rodzina i związki Gabriela Seweryna

Gabriel Seweryn był jedynakiem. Matka pracuje w jego głogowskiej pracowni jako krawcowa. Wiadomo również, iż ojciec projektanta zmarł kilka lat temu.
Projektant od lat nie ukrywał, iż jest osobą homoseksualną. W 2003 roku zaczął spotykać się z modelem Rafałem Grabiasem. W 2017 roku mężczyźni zaręczyli się, natomiast pod koniec w 2020 roku do sieci trafiła informacja, że para rozstała się.

Burzliwe rozstanie Seweryna i Grabiasa

W 2020 roku Gabriel w swoich mediach społecznościowych opublikował post, w którym napisał - “Kamil jest moim chłopakiem od 17 miesięcy. Rafał przez zazdrość zrobił z niego stalkera. Wszystko, co pisze i oczernia jego, żeby się wypromować kosztem tego chłopaka, skrzywdził jego. Nigdy nie nachodził jego, Kamil przychodził do mnie w odwiedziny. Wszystko, co o nim pisał w mediach i oczerniał. Nic nas nie łączy od dawna. Zabraniał mi i ograniczał. Kamil przepraszam ciebie za niego”.
Jak się później okazało, post był wyłącznie wierzchołkiem góry lodowej. Panowie nawzajem obrzucali się kolejnymi oskarżeniami, wytykali sobie szereg kłamstw i oszustw.
W 2021 roku Gabriel Seweryn zdecydował się udzielić wywiadu, w którym opowiedział między innymi o tym, iż z Grabiasem nie łączy go już nic od kilku miesięcy, a ich związek udawany był wyłącznie dla potrzeb programu i ich medialnego życia. Powiedział też, że kłamstwo, jakoby jego nowy partner miał być ich stalkerem, zostało również wymyślone przez Grabiasa, aby nadal utrzymywać rozpad ich związku w tajemnicy.
Przyznał także, iż nie miał kontroli nad swoim życiem oraz nad tym, co pojawiało się na jego mediach społecznościowych, ponieważ wszystko kontrolował Rafał. Opowiedział również o walce o swoje zdrowie psychiczne, które ucierpiało przez toksyczną relację z modelem.
 

Udział Gabriela Seweryna w “Królowych życia”

Gabriel Seweryn od 2016 roku wraz z byłym partnerem Rafałem Grabiasem występował przez osiem sezonów w programie “Królowe życia, emitowanym przez telewizję TTV. Uczestnictwo w reality przyniosło projektantowi sławę i rozpoznawalność. Dzięki “Królowym życia” zyskał on również nowych klientów, zainteresowanych jego wyjątkowymi projektami.
Widzowie w programie zobaczyć mogli codzienne życie Gabriela i Rafała, to w jaki sposób pracowali, czy spędzali wolny czas. Kamery TTV poleciały z nimi nawet na wspólne wakacje na Majorce. W show ukazany został także ich pierwszy poważny kryzys w związku.
Oprócz “Królowych życia”, Gabriel i Rafał pojawili się również w takich programach jak “Orzeł czy reszka” oraz “Made in Poland”.

Problemy ze zdrowiem Gabriela Seweryna

Gabriel Seweryn w swoich social mediach chętnie dzieli się z obserwującymi swoim codziennym życiem.
W sierpniu 2023 roku dodał post, w którym napisał - “Witam was, miałem biegunkę cały dzień i no, na dodatek mocne pieczenie w klatce piersiowej. Musiałem wezwać pogotowie, bo już nie miałem siły się ruszać, robią mi badania, pozdrawiam was. Gabriel Seweryn”.
Jak się później okazało, obserwujący zamiast współczuć projektantowi stwierdzili, iż próbuje on wyłącznie promować się na swojej chorobie.
28 listopada 2023 roku Gabriel trafił do szpitala w Głogowie, uskarżając się na silny ból w klatce piersiowej. Pomimo podjętej reanimacji życia pacjenta nie udało się uratować. Śmierć Gabriela Seweryna potwierdza Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Gabriel Seweryn - Wiadomości

Gabriel Seweryn - Wideo