Reklama

Edyta Herbuś

Urocza filigranowa tancerka, aktorka i prezenterka – to właśnie Edyta Herbuś. Kim jest i jak potoczyła się jej kariera?
Edyta Herbuś - najważniejsze informacje
Edyta Herbuś /Podlewski /AKPA

Edyta Herbuś - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.02.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Kielce

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Urocza filigranowa tancerka, aktorka i prezenterka – to właśnie Edyta Herbuś. Kim jest i jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo

Edyta Herbuś przyszła na świat w Kielcach 26 lutego 1981 r. Ma dwóch braci. Z zawodu jest technikiem poligrafii, ukończyła także studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego, ale Polacy znają ją głównie dzięki sukcesom tanecznym i telewizyjnym.

Herbuś rozpoczęła naukę tańca jako dziewięciolatka w szkole Roberta Kupisza Step by Step w Kielcach. Ta decyzja otworzyła jej drogę do kariery.

Partnerzy

Edyta Herbuś ma na koncie kilka poważnych związków. Była związana z tancerzem erotycznym, Dawidem Ozdobą, a następnie spotykała się z Tomaszem Barańskim, znanym z programu „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz z Polsatowskiej edycji „Dancing with the Stars”. Taniec z gwiazdami. Oboje uczęszczali do tej samej szkoły tanecznej i przez 8 lat partnerowali sobie na parkiecie, zdobywając prestiżowe nagrody. Para przez lata pozostała w przyjacielskich relacjach.

Kolejnym partnerem Herbuś był reżyser Maciej Kawulski, współwłaściciel organizacji KSW. Po rozpadzie tego związku artystka szukała pocieszenia w ramionach innego reżysera i dyrektora opery, Mariusza Trelińskiego, starszego od niej o prawie 20 lat. Ich związek trwał niecałe siedem lat, ale również nie przetrwał próby czasu. Rozstali się w 2017 r. z powodu odmiennych wizji przyszłości.

Od 2018 r. Herbuś jest związana z producentem telewizyjnym Piotrem Bukowieckim, byłym partnerem Doroty Gardias.

Początki kariery

Pierwsze sukcesy na parkiecie Edyta Herbuś odniosła z Tomaszem Barańskim, który przez wiele lat był również jej partnerem życiowym. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy oraz świata w tańcu nowoczesnym, zdobyła także Puchar Polski Formacji Tanecznych.

Polacy poznali ją jako przebojową partnerkę uczestników „Tańca z gwiazdami”. Po raz pierwszy pojawiła się w tym show w 2005 r. jako partnerka Kuby Wesołowskiego, a następnie towarzyszyła na parkiecie Marcinowi Mroczkowi. Choć ani razu nie zdobyła Kryształowej Kuli – głównej nagrody programu – to Polacy pokochali jej pląsy z przystojnymi gwiazdorami. Herbuś i Mroczek zostali reprezentantami Polski na drugim Konkursie Tańca Eurowizji, który zwyciężyli.

Kariera aktorska

Równocześnie Herbuś stawiała pierwsze kroki jako aktorka. Jeszcze zanim Polacy zobaczyli ją na parkiecie wielkiego show, wystąpiła w epizodycznych rolach w serialach „Plebania” (2003) i „Kryminalni” (2004). Po sukcesie „Tańca z gwiazdami” ponownie wystąpiła jako partnerka Wesołowskiego, tym razem w serialu „Na Wspólnej”.

Kolejne role Herbuś to Zuzanna z serialu „Tylko miłość, Marta w „Klanie" oraz Aneta w produkcji „Samo życie”. Ważnym momentem jej kariery było wcielenie się w postać wielkiej aktorki Poli Negri w serialu „Bodo”. Od 2017 r. Herbuś gra też w serialu „Pierwsza miłość”.

Edyta Herbuś zadebiutowała również na deskach teatru w spektaklu „Diwa”. Użyczyła także głosu kilku postaciom animowanym, m.in. Królewnie Śnieżce w animacji „7 krasnoludków: Las to za mało”.

Obecnie

W ostatnich latach wokół Edyty Herbuś ucichło. Artystka chętnie pokazuje swoje życie na Instagramie, chwaląc się wygimnastykowanym, jędrnym ciałem. Wystąpiła również w spektaklu „Najsłodszy owoc”.

Edyta Herbuś - Wiadomości

Edyta Herbuś - Zdjęcia

Edyta Herbuś - Wideo