Reklama

Dorota Gardias

Dorota Gardias jest polską fotomodelką, dziennikarką oraz prezenterką pogody kanałów Grupy TVN. Niewiele osób wie, że swoją karierę rozpoczynała od udziału w wielu konkursach piękności. Jak rozwijała się kariera prezenterki?
Dorota Gardias - najważniejsze informacje
Dorota Gardias /Wojciech Olkusnik/East News /East News

Dorota Gardias - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.06.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Tomaszów Lubelski

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Telekamery

Dorota Gardias jest polską fotomodelką, dziennikarką oraz prezenterką pogody kanałów Grupy TVN. Niewiele osób wie, że swoją karierę rozpoczynała od udziału w wielu konkursach piękności. Jak rozwijała się kariera prezenterki?

Młodość

Dorota Gardias urodziła się 22 czerwca 1980 roku w Tomaszowie Lubelskim. Ma dwóch braci: Kamila i Michała. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, a także Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tam ukończyła pedagogikę przedszkolną oraz kierunek animatora i menedżera kultury. 

W wieku nastoletnim śpiewała razem ze swoim ojcem w zespole Quantes. Bardzo lubiła występować na scenie i marzyła, żeby zaistnieć w wielkim świecie. Swój talent wykorzystywała także, by pomóc rodzicom, którzy byli w trudnej sytuacji finansowej. Dorabiała, śpiewając na weselach, brała udział w konkursach piękności i w sesjach zdjęciowych.

Kariera

Początkowo Dorota Gardias pracowała jako fotomodelka. W 1999 roku zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny, a rok później została wybrana na najpiękniejszą studentkę Lublina. Na swoim koncie ma również wiele innych tytułów: „Miss Tomaszowa Lubelskiego”, „Miss Chmielaków”, „Miss Nastolatek Zamojszczyzny 1996”, „Miss Lata Zamojszczyzny 1998”, „Miss Polonia Roztocza 1999” oraz „Miss Dziennika Wschodniego”. W 1999 roku wystartowała w konkursie Miss Polonia 1999.

Dorota Gardias brała również udział w sesjach zdjęciowych i pojawiała się na okładkach popularnych magazynów takich jak: „CKM”, „Twój Styl”, „Neo+”, „Cosmopolitan”, czy „Moda & Styl”. Brała też udział w reklamie gry „Dragon Age: Początek”.

Do udziału w castingu na prezenterkę pogody namówili modelkę jej znajomi. Od czerwca 2006 roku Dorota prezentuje pogodę na antenie TVN Meteo. Prowadziła także kilka programów: „Projekt plaża”, „Projekt plaża nocą”,  „alleZIMA!” oraz „Meteo Maniak”.

W 2009 roku Dorota Gardias zwyciężyła w dziewiątej edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami”, będąc w parze z Andrejem Mosejcukiem. Natomiast w 2017 roku była uczestniczką drugiej edycji programu „Azja Express”, gdzie razem z Katarzyną Domeracką zajęła 6. miejsce. W 2022 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „Mask Singer”, skąd odpadła w piątym odcinku.

Życie prywatne

Do 2011 roku Dorota Gardias była żoną Konrada Skóry, pilota śmigłowców. Para rozwiodła się po dziewięciu latach małżeństwa

Później prezenterka związała się z Piotrem Bukowieckim. Owocem tego uczucia jest córka Hania, która urodziła się w 2013 roku. Związek pary zakończył się, kiedy dziewczynka skończyła dwa latka. W 2015 roku pogodynka zaczęła się spotykać z Krzysztofem Sawickim, jednak w 2018 roku para zakończyła znajomość. 

Pod koniec 2021 roku głośno było o jej związku z ratownikiem górskim, Dariuszem Pachutem, jednak po kilku miesiącach Dorota Gardias potwierdziła rozstanie. W wrześniu 2021 prezenterka poinformowała, że walczy z nowotworem piersi.

Dorota Gardias - Wiadomości

Dorota Gardias - Zdjęcia

Dorota Gardias - Wideo