Reklama

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek, która ma na koncie wywiady z gwiazdami Hollywood, a także występy w polskich serialach. Jak potoczyła się jej kariera?
Anna Wendzikowska - najważniejsze informacje
Anna Wendzikowska /www.instagram.com/aniawendzikowska/ /Instagram

Anna Wendzikowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  07.09.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Patryk Ignaczak,
  • Jan Bazyl
 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

Anna Wendzikowska to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek, która ma na koncie wywiady z gwiazdami Hollywood, a także występy w polskich serialach. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Anna Wendzikowska pochodzi z Warszawy. Urodziła się 7 września 1981 r. Dzieciństwa nie wspomina najlepiej – jej rodzice byli bardzo wymagający, oczekiwali, że córka będzie przynosiła do domu same najlepsze oceny i nie dawali jej przestrzeni na rozwój własnych zainteresowań. Z tego powodu w dorosłym życiu dziennikarka nie utrzymuje z nimi kontaktu. Wendzikowska marzyła o aktorstwie. Przez rok uczęszczała do prywatnej szkoły aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, po czym przeniosła się na studia dziennikarskie, które ukończyła na uczelni w Londynie. Kuzynką Anny Wendzikowskiej jest stylistka Malwina Wędzikowska.

Rodzina

Anna Wendzikowska ma za sobą trzy poważne związki. Podczas studenckiego pobytu w Londynie poznała Christopera Combe’a, którego poślubiła w 2007 r. i rozwiodła się trzy lata później. Jej kolejnym partnerem był lider zespołu Audiofeels, Patryk Ignaczak. W 2015 r. na świat przyszła ich córka, Kornelia. Już rok później Wendzikowska znów została singielką, lecz nie na długo – w 2017 r. związała się z Janem Bazylem, przedsiębiorcą, który został ojcem jej drugiej córki, Antoniny (ur. 2018). Pierwszy kryzys para przeżyła już kilka tygodni po narodzinach Antosi i choć udało się go zażegnać, to w 2020 r. Wendzikowska i Bazyl rozstali się na dobre.

Początek kariery

Anna Wendzikowska zaczynała karierę jako aktorka. Zadebiutowała w epizodycznej roli Wioletty w serialu „Lokatorzy” w 2001 r. W kolejnych latach pojawiła się w filmach „Nienasycenie”, „Show” i „Poza zasięgiem”, a także w serialach: „Dziki”, „Oficer”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość” oraz „Klinika samotnych serc”.

Zdobycie popularności

Popularność przyniosła Wendzikowskiej rola prawniczki Moniki Ochman w telenoweli „M jak miłość”, w którą wcielała się od 2011 r. do 2018 r. Chociaż ta rola była spełnieniem jej marzeń o aktorstwie, to po narodzinach drugiej córki kobieta zdecydowała się zrezygnować z pracy w branży i skupić się na dziennikarstwie. Od 2007 r. do 2022 r. Anna Wendzikowska była związana ze stacją TVN. Jako dziennikarka była specjalistką od wywiadów z branżą filmową. Początkowo pracowała jako reporterka, później związała się z programem śniadaniowym „Dzień dobry TVN”, dla którego przeprowadzała profesjonalne wywiady z absolutną czołówką Hollywood.

Dalsza kariera

Poza współpracą z „Dzień dobry TVN” Anna Wendzikowska prowadziła także autorskie programy w stacji TVN Fabuła: „PytAnia”, „Dziewczyny z Hollywood” oraz „Przystanek Hollywood”. Była także gospodynią programu TVN Style „O tym się mówi”. Popularność dziennikarki spowodowała, że została zaproszona do udziału w show „Taniec z gwiazdami” w 2011 r. oraz do programu „Ugotowani” w 2013 r. W 2014 r. wydała także książkę „Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic”. Latem 2022 r. Wendzikowska ogłosiła, że odchodzi z „Dzień dobry TVN” po prawie 15 latach współpracy. 

Prezenterka na swoim Instagramie chętnie pokazuje swoje życie z córkami.

Anna Wendzikowska - Wiadomości

Anna Wendzikowska - Zdjęcia

Anna Wendzikowska - Wideo