Reklama

Anna Przybylska

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Była polską aktorką filmową i teatralną. Największą sympatię widzów zdobyła, wcielając się w rolę policjantki Marylki w serialu „Złotopolscy”. Zmarła 5 października 2014 roku na raka trzustki. Jak wyglądało życie ukochanej przez wielu aktorki? 
Anna Przybylska - najważniejsze informacje
Anna Przybylska w 2013 roku /Jacek Kurnikowski /AKPA

Anna Przybylska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.12.1978

 • Miejsce urodzenia:

  Gdynia

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Data śmierci:

  05.10.2014

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Złotopolscy",
  • "Kariera Nikosia Dyzmy",
  • "Daleko od noszy"
Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Była polską aktorką filmową i teatralną. Największą sympatię widzów zdobyła, wcielając się w rolę policjantki Marylki w serialu „Złotopolscy”. Zmarła 5 października 2014 roku na raka trzustki. Jak wyglądało życie ukochanej przez wielu aktorki? 

Źyciorys

Anna Przybylska była owocem miłości Krystyny Przybylskiej, utalentowanej technik gastronomii, oraz Bogdana Przybylskiego, oficera marynarki wojennej w stopniu komandora porucznika. W wieku 16 lat pożegnała się z ojcem, który przegrał walkę z nowotworem trzustki.

Po liceum studiowała pedagogikę obronną na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, ale po roku zrezygnowała ze studiów. Miała starszą siostrę Agnieszkę, która pracuje w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, w pracowni tomografii komputerowej.  

Kariera

Początkowo próbowała swoich sił jako modelka. Jako licealistka uczęszczała nawet na kurs modelingu. Współpracowała z agencją modelek Perfect Studio.

W 1997 roku zadebiutowała w filmie „Ciemna strona Wenus”. W tym samym roku dołączyła do obsady serialu „Złotopolscy” emitowanego na stacji TVP2. To właśnie za sprawą roli Marylki, stała się rozpoznawalna, zyskała sympatię widzów, a także zwróciła uwagę wielu producentów filmowych.

W 2000 roku pojawiła się w filmie Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”, w którym wcieliła się w rolę Laski. Dwa lata później zagrała epizodyczną rolę w komedii „Dzień świra”. W tym samym roku mogliśmy ją zobaczyć w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, gdzie zagrała u boku Cezarego Pazury.

W 2003 roku dołączyła do obsady serialu „Daleko od noszy”, w którym przez 8 lat wcielała się w postać dr Kariny. Wystąpiła również w takich produkcjach jak: „Rh+”, „Lekcje pana Kuki”, „Ryś, Dlaczego nie!”, „Kierowca czy Złoty środek”. Ostatni film, w którym aktorka zagrała, jest z 2013 roku i nosi tytuł „Bilet na księżyc” – Przybylska wcieliła się w postać tancerki erotycznej, Haliny.

Prasa wielokrotnie uznawała Annę Przybylską za najpiękniejszą polską gwiazdę. Dwukrotnie wzięła udział w sesji dla „Playboya”, a także jako pierwsza Polka została ambasadorką i twarzą marki kosmetycznej Astor w całej Europie.

Życie prywatne

W 2000 roku wyszła za mąż za tenisistę Dominika Zygrę. Małżeństwo jednak nie należało do udanych i już po roku para się rozwiodła. Następnego partnera, Jarosława Bieniuka, poznała, gdy była jeszcze mężatką. Półtora roku od poznania, byli już oficjalnie parą. I chociaż nie wzięli ślubu, to Anna zawsze mówiła o swoim partnerze „mój mąż”. Para doczekała się trójki dzieci: Oliwii (ur. 2002), Szymona (ur. 2006) oraz Jana (ur. 2011).

W 2013 roku Anna usłyszała przykrą diagnozę i wyrok – rak trzustki. Zrezygnowała z pracy i skupiła się na leczeniu. Przeszła operację usunięcia guza trzustki, a następnie pojechała do Szwajcarii na leczenie. Niestety, aktorka przegrała walkę z chorobą, odchodząc 4 października 2014 roku. Została pochowana na cmentarzu przy parafii św. Michała Archanioła w Gdyni.

W październiku 2022 roku na ekranach kin pojawił się film dokumentalny, „Ania”,  opowiadający o jej życiu.

Więcej na temat Anna Przybylska

Anna Przybylska - Wiadomości

Anna Przybylska - Zdjęcia

Anna Przybylska - Wideo