Reklama

Anna Popek

Czwartek, 28 września 2023 (12:18) Aktualizacja Czwartek, 28 września 2023 (16:25)
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarek i prezenterek telewizyjnych od lat związana z TVP – to właśnie Anna Popek! Jak potoczyła się jej kariera w mediach?
Anna Popek - najważniejsze informacje
Anna Popek /Artur Zawadzki/REPORTER; Artur Zawadzki/REPORTER /East News

Anna Popek - najważniejsze informacje

Dzieciństwo Anny Popek

Anna Chruzik, bo tak brzmi panieńskie nazwisko dziennikarki, pochodzi z Bytomia i urodziła się 26 czerwca 1968 r. Jej matka, pochodząca z terenów dzisiejszej Ukrainy Teresa Bykalska, była fotografką. Anna Popek ma siostrę, Magdalenę Krupę, która również ma za sobą występy w telewizji.
Anna Popek ukończyła liceum w Bytomiu, jest też absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim.

Początek kariery Popek w TVP

Po studiach Popek rozpoczęła pracę w katowickim oddziale TVP, a następnie przeniosła się do oddziału we Wrocławiu, dla którego prowadziła program informacyjny „Fakty”. W pierwszych latach kariery była też rzeczniczką prasową LOT-u. Podjęła jednak decyzję o przeprowadzce do Warszawy, by tam rozwijać swoją karierę zawodową.

Anna Popek w TVP - od “Panoramy” przez “Kawę czy herbatą” po “Pytanie na śniadanie”

Po przeprowadzce do stolicy Popek udało się zdobyć staż w redakcji ekonomicznej programu informacyjnego TVP2 „Panorama”, a niedługo potem etat jako prowadząca wydanie ekonomiczne tego programu. Od tej pory zaczęła się jej kariera w głównej siedzibie TVP.
W 1999 r. Popek dołączyła do zespołu prowadzących program śniadaniowy „Kawa czy herbata?”, a w kolejnych latach związała się z takimi programami jak „Świat się kręci”, „Dzień dobry, Polsko!”, „Załóż się” oraz „Pytanie na śniadanie”, a także „Halo Polonia” w paśmie TVP Polonia i „Wstaje dzień” dla TVP Info. Widzowie kojarzą ją także z tzw. Wielkich Testów TVP, które prowadzi od kilku lat.

Anna Popek tańczy na lodzie, występuje w serialach oraz w radiu

Oprócz działalności prezenterskiej Anna Popek pojawia się także w programach rozrywkowych, m.in. „Gwiazdy tańczą na lodzie” (2007), „Taniec z gwiazdami” (2008) i „Fort Boyard”. Epizodycznie pojawiła się też w kilku polskich serialach: „Czwartej władzy”, „Pitbullu”, „Egzaminie z życia”, „Barwach szczęścia”, „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”. Ma za sobą również doświadczenie w pracy w radiu: pracowała na antenie Radia Plus, Vox FM oraz Programu I i III Polskiego Radia.

Anna Popek i polityka

Oprócz tego Popek zajmowała się doradztwem dla ministra finansów Grzegorza Kołodki. W latach 2020 i 2021 zaangażowanie polityczne Popek wzbudziło spore kontrowersje w branży dziennikarskiej. Prezenterka zdecydowała się poprowadzić uroczyste podpisanie ustawy o 13. emeryturze przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz konwencję Partii Republikańskiej. Już w 2016 r., gdy w TVP doszło do masowych zwolnień, wokół dziennikarki narosły kontrowersje, a publika skrytykowała jej brak lojalności wobec zwolnionych kolegów i koleżanek. Popek dała się wówczas zapamiętać z usuwania nieprzychylnych komentarzy internautów na swój temat. 

Mąż, dzieci i związki prezenterki 

Przez wiele lat Anna Popek była żoną Andrzeja Popka, szefa firmy telekomunikacyjnej. Para uchodziła za jedną z najszczęśliwszych w polskim show-biznesie i doczekała się dwóch córek, Oliwii (1996) i Małgorzaty (1998). W 2011 r., po szesnastu latach małżeństwa, doszło jednak do rozwodu, choć podobno małżeństwo od dłuższego czasu było już tylko fikcją.
Jako ponowna singielka Popek spotykała się z Konradem Komornickim, ale i tym razem nie udało jej się stworzyć szczęśliwego związku. Od tej pory o kolejnych sercowych podbojach prezenterki jest cicho.

Anna Popek - Wiadomości

Anna Popek - Zdjęcia

Anna Popek - Wideo