Reklama

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk urodziła się 13 grudnia 1980 roku w Sławnie. Jest polską aktorką, piosenkarką, działaczką społeczną i osobowością medialną. Jako 16-latka zadebiutowała na dużym ekranie, wywołując niemałą kontrowersję przez rozbierane sceny. Pewnego roku została okrzyknięta „najgorszą polską aktorką”. Czy słusznie? 
Agnieszka Włodarczyk - najważniejsze informacje
Agnieszka Włodarczyk /Wojciech Strozyk/REPORTER /East News

Agnieszka Włodarczyk - najważniejsze informacje

Agnieszka Włodarczyk urodziła się 13 grudnia 1980 roku w Sławnie. Jest polską aktorką, piosenkarką, działaczką społeczną i osobowością medialną. Jako 16-latka zadebiutowała na dużym ekranie, wywołując niemałą kontrowersję przez rozbierane sceny. Pewnego roku została okrzyknięta „najgorszą polską aktorką”. Czy słusznie? 

Życiorys

Rodzice aktorki rozwiedli się, gdy ta miała dwa latka – jej mama próbowała na nowo ułożyć sobie życie, a w efekcie często się przeprowadzały. W dzieciństwie mieszkała w Ciechanowie, Poznaniu i Darłowie. Mama aktorki wyszła ponownie za mąż i wspólnie z partnerem doczekali się syna Roberta.

Aktorka od 6 do 18 roku życia mieszkała z rodziną pod Warszawą. Jako dziecko trenowała taniec towarzyski, a w podstawówce wygrała dwa konkursy piosenki. W 1995 roku była uczestniczką konkursu Miss Polski Nastolatek. Ukończyła szkołę średnią i zdała maturę. 

Kariera

W wieku 14 lat została zaangażowana do musicalu „Metro”. Prawdziwym wyzwaniem aktorskim okazała się jednak rola w głośnym filmie „Sara” z 1997 roku. Agnieszka Włodarczyk pokonała na castingu 250 kandydatek i zagrała u boku Bogusława Lindy. Produkcja wywołała niemałe kontrowersje przez rozbierane sceny wówczas 16-letniej Włodarczyk.

W latach 1997-2000 grała w serialu „13 posterunek”, a później „13 posterunek 2”. Następnie pojawiła się w filmie „Pierwszy milion”. W 2000 roku dołączyła do obsady serialu „Plebania”, gdzie przez ponad dekadę z przerwami wcielała się w postać Wiktorii Potocznej. W tym samym roku pojawiła się w serialu „Na dobre i na złe” oraz „Świat według Kiepskich”.

W 2001 roku wzięła udział w filmie „Poranek kojota” i w serialu „Zostać miss”. Rok później została okrzyknięta najgorszą polską aktorką. Pojawiła się epizodycznie w: „Dziki”, „Rodzinka”, „Kryminalni”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”. W latach 2009-2012 można było ją zobaczyć w serialu „Pierwsza miłość”. 

Inne działalności

Agnieszka Włodarczyk poza aktorstwem próbowała swoich sił jako piosenkarka. W 2007 roku wygrała program „Jak oni śpiewają”, co zaowocowało wydaniem debiutanckiej płyty „Nie dla oka”. Album jednak nie odniósł sukcesu, ale za udział w programie Włodarczyk została nominowana do Róż Gali i Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”.

Włodarczyk wzięła udział w programach „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Azja Express”, w których zajęła 2. miejsce. 

Dodatkowo aktorka chętnie angażuje się w działania społeczne. Nie tylko promuje oddawanie krwi, aktywnie wspiera fundację DKMS, ale również współpracuje z Fundacją Viva! i Towarzystwem opieki nad zwierzętami. W 2015 roku przygarnęła ze schroniska suczkę Tosię. 

Życie prywatne

Agnieszka Włodarczyk przez cztery lata spotykała się z prezenterem Rafałem Kosińskim. Następnie związała się z biznesmenem Jakubem Sićkiem, z którym była przez 9 lat. Na planie serialu „Pierwsza Miłość” poznała Mikołaja Krawczyka, z którym tworzyła związek w latach 2012-2016. Ich relacja budziła niemałe kontrowersje – wynikało to z tego, że Krawczyk zostawił swoją wieloletnią partnerkę Anetę Zając i dwójkę synów dla Włodarczyk. Następnie aktorka związała się z młodszym o 8 lat triathlonistą Robertem Karasiem. W 2021 roku powitali na świecie syna Milana. 

Agnieszka Włodarczyk - Wiadomości

Agnieszka Włodarczyk - Zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk - Wideo