Reklama
Reklama

Piotr Żyła, Adam Małysz i Kamil Stoch zgromadzili niezły majątek! Na czym się dorobili?

Piotr Żyła, Adam Małysz i Kamil Stoch to jedni z popularniejszych sportowców w Polsce. W latach 90. XX wieku fanów sportów zimowych owładnęła "Małyszomania" i do dziś skoczkowie narciarscy mogą poszczycić się popularnością i uwielbieniem. Pasmo sukcesów przyniosło im nie tylko rozpoznawalność, ale i zdobycie pokaźnych zarobków. Domy, mieszkania, luksusowe samochody, wczasy. Tak dziś żyją!

Piotr Żyła po rozwodzie uwija sobie gniazdko z młodą ukochaną

Piotr Żyła pokazał, że nadal jest w formie. Polak zdobył złoto podczas sobotniego konkursu indywidualnego na mistrzostwach świata w Planicy i znów stał się jednym ze sławniejszych skoczków. Do historii przeszły już zabawne wywiady ze sportowcem, ale mało osób wie, że na co dzień Piotr ma głowę na karku i odpowiednio zadbał o swój majątek.

Reklama

Jak podaje portal "sportowefakty.wp.pl" w sezonie 2016/2017 Żyła zarobił aż 435 tys. złotych. Dwa lata później otrzymał z nagród finansowych od FIS-u aż 528 tys. złotych. Za sezon 2020/2021 otrzymał około 564 tysiące złotych. Łącznie w pięć ostatnich sezonów zarobił aż 2 miliony złotych.

Po rozwodzie z Justyną Żyłą zdecydował się na zainwestowanie części pieniędzy w nieruchomość. W Ustroniu wybudował dom, w którym żyje ze swoją młodą ukochaną, Marceliną Ziętek. Oczywiście sympatyczny "Wiewiór" nie zarabia tylko podczas sezonu narciarskiego. Reklamuje również wiele produktów i na przestrzeni lat miał kontrakty z popularnymi markami, takimi jak: Samsung, Subaru, Renault, Lotos, Milka czy Orzeszki Beskidzkie. Oprócz tego Piter może pochwalić się własną firmą z czapkami "HeHo".

Ile zarabia Kamil Stoch? Skoczek nieźle się wzbogacił

Kamila Stocha nie trzeba nikomu przedstawiać. Najbardziej utytułowany skoczek narciarski za pierwsze miejsca zdobył nie tylko wiele nagród, ale także spore pieniądze.

Przypomnijmy, że sportowiec zdobył trzy złote medale igrzysk olimpijskich w konkursach indywidualnych i jeden brązowy w konkursie drużynowym oraz trzykrotnie wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. W jego rękach znalazła się również Kryształowa Kula i wiele innych trofeów.

Portal "sport.se" podaje, że w sezonie 2020/2021 Kamil Stoch za zwycięstwa w konkursach wygrał aż 586 tys. zł! W sezonie 2019/2020 było to "jedynie" 233 tys. zł, ale za to w rekordowym sezonie 2017/2018 na jego koncie uzbierała się gigantyczna suma 1,2 mln zł. Nawet w niezbyt udanym sezonie 2021/2022 wzbogacił się o 222 tys. zł.

Zarobki Kamila Stocha to nie tylko wygrane w konkursach, ale także stała współpraca z wieloma sponsorami. Reklamował takie marki jak Adidas, 4F, Isover, Visa, Atlas oraz prestiżowe firmy samochodowe - Renault czy Sobiesław Zasada Automotive.

Nagrody w konkursach i honoraria ze współpracy z reklamodawcami w dużej mierze przeznaczył na piękny dom w miejscowości Ząb, gdzie mieszka razem ze swoją żoną, Ewą Bilan-Stoch. Oboje dużo czasu poświęcają również na prowadzenie prywatnego muzeum narciarskiego w Zakopanem oraz działalność klubu narciarskiego dla młodzieży KS Eve-nement.

Kamil i Ewa, podobnie jak Piotr Żyła, zdecydowali się zainwestować spory majątek w dom. Wybudowali imponującą willę, która przypomina drewniany pałac.

Adam Małysz. Ile zarobił król skoczni?

Adama Małysza można uznać za sportowca, dzięki któremu w Polsce pokochano skoki narciarskie. To właśnie w sezonie 2000/2001 wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wraz z sukcesami sportowca pojawiły się ogromne pieniądze. W 2011 roku Adam Małysz ostatni raz wystąpił w Pucharze Świata.

Małysz ma duszę sportowca, dlatego po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego zaczął brać udział w rajdach samochodowych. Później objął stanowisko dyrektora narodowych drużyn skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

W czasach aktywnej kariery sportowej dużą część jego zarobków stanowiły nagrody z wygranych konkursów. Tylko za udział w mistrzostwach świata w sezonie 2000/2001 otrzymał ok. 800 tys. zł. Jako zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni mógł jednorazowo liczyć na zarobek w wysokości ok. 250 tys. zł.

Mało tego, Małysz reklamował napoje Red Bull, telefony Play, ofertę Banku Pocztowego, herbatę Teekanne, czekoladę Goplanę czy... barszcz czerwony!

Według dziennika "Super Express" w latach 2001-2015 zarobił łącznie 68,9 mln zł, a portal "zarobkimajatek" szacują, że łącznie majątek Adama Małysza wynosi około 80 milionów złotych.

Adam Małysz może się poszczycić również nowoczesnym i eleganckim domu na wiślańskim wzgórzu, gdzie mieszka ze swoją ukochaną żoną Izą.

Przeczytajcie również:

Szaleństwo w kadrze! Wyciekł film, jak Żyła świętował złoto MŚ

Adam Małysz zaapelował do fanów. Ma szczęśliwe wieści! 

Ogromne problemy Dawida Kubackiego w domu! Nastąpiło zalanie! Skoczek pokazał szkody

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | Adam Małysz | Kamil Stoch
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy