Reklama
Reklama

​Jak mieszka Adam Małysz? Nowoczesna elegancja na wiślańskim wzgórzu

Adam Małysz (45 l.) po serii sukcesów, które osiągnął w skokach narciarskich, osiadł w swej rodzinnej miejscowości – Wiśle. Na szczycie jednego ze wzgórz postawił wartą ponad 2 mln zł posiadłość, w której zamieszkał z żoną Izabelą (44 l.). Do niedawna był to również dom jego córki, Karoliny (25 l.). Sprawdźcie, jak mieszka olimpijczyk i wielokrotny mistrz świata w skokach narciarskich!

Adam Małysz jest znanym w całej Polsce skoczkiem narciarskim, obecnie na sportowej emeryturze. W trakcie ponad 15-letniej kariery zawodowej m.in. sześć razy stanął na podium w mistrzostwach świata. Zdobył też 4 medale olimpijskie.

Gdzie mieszkają Małyszowie?

Po zakończeniu kariery w skokach narciarskich zajął się rajdami samochodowymi. Pięciokrotnie brał udział w słynnym rajdzie Dakar. Zyskał też miano rajdowego mistrza Polski i Czech. Obecnie jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

Z kolei żona sławnego skoczka, Izabela Małysz, prowadzi własny sklep odzieżowy. Oboje mieszkają w przepięknej, nowoczesnej posiadłości zbudowanej na jednym z wiślańskich wzgórz. Nie jest łatwo się do niej dostać, bo sąsiedzi olimpijczyka dbają o jego prywatność i umyślnie wskazują turystom złą drogę.

Reklama

Wisła jest niewielką miejscowością, z której pochodzą państwo Małyszowie. Tam też swoje pierwsze kroki w skokach narciarskich stawiał Adam. Znajduje się tam też jedna z najsławniejszych skoczni narciarskich w Polsce.

Obecnie małżeństwo mieszka w luksusowej rezydencji tylko z dwoma psami. Jedyna córka Małyszów,  Karolina Małysz, w ubiegłym roku wzięła ślub i od tego czasu mieszka ze swoim mężem w Krakowie.

Jak mieszka Adam Małysz? Dom mistrza skoków narciarskich imponuje!

Posiadłość Małyszów zachwyca. To willa w nowoczesnym stylu, z ogromnymi oknami, dzięki którym można nieustannie podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Śląskiego. Nic dziwnego, że skoczek tak chętnie dzieli się filmami i zdjęciami swojego domu.

Z zewnątrz posiadłość prezentuje się naprawdę okazale. Elewacja z drewna i kamienia hołduje tradycyjnemu budownictwu i współgra z innymi domami w okolicy. Z kolei nowoczesny charakter zapewniają willi ogromne okna, które nie zostały zamontowane przypadkiem.

Adam Małysz w trakcie swojej kariery podziwiał najpiękniejsze górskie krajobrazy z niemal każdego europejskiego kraju. Dzięki dużym oknom zapewnił sobie niezrównany widok na niezwykle urokliwe pasma Beskidu Śląskiego. Ktoś, kto jest przyzwyczajony do otwartej przestrzeni, z pewnością nie zamknąłby się w czterech ścianach!

Małysz ma nie tylko przepiękny dom, ale i ogromny ogród

Duże okna otwierają widok nie tylko na piękno gór, ale również na okazały ogród z altanką. „Orzeł z Wisły” nie kryje się z tym, że lubi o niego dbać i spędzać w nim wiele czasu.

Jednak trzeba przyznać, że krajobrazy wiślańskie najlepiej prezentują się w sezonie zimowym. Grube czapy śniegu, charakterystyczne dla górzystych rejonów, dodają uroku ogródkowi państwa Małyszów.

Niewiele osób o tym wie, ale Adam Małysz z wykształcenia jest dekarzem. Potrafi też pracować z drewnem. Dzięki temu jest w stanie samodzielnie wykonać znaczną część domowych prac i remontów.

Dla przykładu – w zeszłym roku olimpijczyk samodzielnie podjął się naprawy dachu w przydomowej szopie. Zresztą skoczek nie ma problemu z tym, by od czasu do czasu pochwalić się swoją pracą na Instagramie. Co tylko dodatkowo zbliża go z jego fanami.

Willa Małyszów od środka – przestronne wnętrza w nowoczesnym wydaniu

Dom Adama i Izabeli Małyszów imponuje nie tylko z zewnątrz. W środku dwupiętrowa posiadłość prezentuje się równie gustownie. W jadalni małżeństwo postawiło na jasną biel i zieleń na ścianach. Pomieszczenia uzupełniają eleganckie krzesła ze skórzanymi, czarnymi obiciami oraz drewniane meble. Podobny wystrój panuje w kuchni, w której nowoczesne wyposażenie przeplata się z meblami o drewnianym wykończeniu.

W salonie znalazło się miejsce dla dużego telewizora powieszonego na szarej, niewyrównanej ścianie. Uwagę zwraca też duża szafa panelowa ze srebrnobiałymi frontami.

Z pewnością jest to szczególnie ważne miejsce dla wielokrotnego mistrza świata. Jeśli nie towarzyszy akurat polskiej kadrze na zgrupowaniu, to właśnie stąd może wygodnie obserwować poczynania młodszych kolegów. Myślicie, że jest dumny z ich formy w tym sezonie?

Para postawiła na elegancki minimalizm. W ich domu nie znajdziecie złotych ram czy wymyślnych figur. Dominują odcienie szarości, biel i jasne, ale stonowane kolory. Uwagę zwracają meble w nowoczesnym stylu. Całość sprawia wrażenie spójnej i przytulnej. Szczególnie z tak pięknym widokiem za ogromnymi oknami.

Podoba wam się dom Małyszów? Co zmienilibyście, gdybyście mieli okazję w nim zamieszkać?

Zobacz też:

Oszałamiające zarobki polskich skoczków narciarskich. Adam Małysz i Kamil Stoch zgromadzili niezły majątek!

Adam Małysz obchodzi 45. urodziny! Czym się dzisiaj zajmuje? "Orzeł z Wisły" to człowiek wielu talentów

Nietypowe obchody świąt w domu Małysza. Prezes PZN zdradza szczegóły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz | Izabela Małysz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy