Reklama
Reklama

Adam Małysz obchodzi 45. urodziny! Czym się dzisiaj zajmuje? "Orzeł z Wisły" to człowiek wielu talentów

Adam Małysz jest bez wątpienia człowiekiem wielu talentów. Słynny skoczek obchodzi dzisiaj swoje 45. urodziny! Czym zajmuje się dzisiaj "Orzeł z Wisły"?

Adam Małysz to wszechstronny człowiek

Adam Małysz to bez wątpienia człowiek wielu talentów. Legendarny skoczek narciarski, rajdowiec, dyrektor i koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, a nawet... aktor i felietonista! Nie wszyscy wiedzą o tym, że sportowiec z wykształcenia jest blacharzem-dekarzem i myślał o powrocie do tego zawodu.

Mimo zakończenia kariery sportowej Małysz nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów czy innych zawodników i przede wszystkim swoich wiernych fanów. Dzięki niemu cała Polska pokochała oglądanie skoków narciarskich, które do dzisiaj są u nas wyjątkowo popularne.

Reklama

Adam zamiłowanie do narciarstwa odziedziczył po swoim dziadku, który posiadał własną skocznię. Po tym, jak wnuk został zwycięzcą najważniejszych konkursów i turniejów w skokach narciarskich, w Polsce zapanowała istna "Małyszomania"! Na jego cześć skocznia narciarska w Wiśle została nazwana jego imieniem.

Prywatnie skoczek jest związany z Izabelą Małysz, którą poślubił w 1997 roku. W tym samym roku na świat przyszła ich córka, Karolina. Niedawno dziewczyna sama wyszła za mąż, a rodzice szampańsko bawili się na jej weselu.

Iza Małysz swego czasu występowała na deskach "Tańca z Gwiazdami", pamiętacie?

Skoczek obchodzi 45. urodziny!

Zresztą Małysz nadal unosi się na fali popularności, a jego karierę wszyscy wspominają z nostalgią. W końcu dostarczał kibicom mnóstwa wzruszeń. 

"Już nie będzie Adama Małysza na następnych mistrzostwach świata. Pożegnanie Adama Małysza z mistrzostwami świata... Sześć medali: cztery złote, jeden srebrny, jeden brązowy, tu zdobyty jeszcze. Kilkanaście lat startów. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekadę, a przecież pierwsze zwycięstwo w Holmenkollen odniósł tu, na tej skoczni jako osiemnastolatek i było to przecież piętnaście lat temu. Coś niewiarygodnego!" - wspominał sportowca Włodzimierz Szaranowicz.

Wkrótce rajdy stały się jego nowym światem, a nawet pięć razy wziął udział w Rajdzie Dakar. Dzisiaj słynny "Orzeł z Wisły" spełnia się jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Z okazji 45. urodzin życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Zobacz też:

Fanka Adama Małysza: "Im starszy, tym przystojniejszy". Iza Małysz nie jest zadowolona

Adam Małysz i jego majątek. Jak bardzo bogaty jest były skoczek narciarski?

Izabela i Adam Małyszowie wzięli ślub, gdy byli nastolatkami. Niezwykła historia ich miłości

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz
Reklama
Reklama
Reklama