Reklama
Reklama

Dom Kamila Stocha przypomina pałac! Zobacz, jak mieszka sławny skoczek!

Kamil Stoch (35 l.) to jeden z najsłynniejszych polskich skoczków narciarskich. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, dzięki którym zyskał spory majątek. Nic dziwnego, że mógł sobie pozwolić na wybudowanie prawdziwej willi w podhalańskim stylu. Jak wygląda jego dom w rodzinnym Zębie?

Kamil Stoch to skoczek narciarski, który zdobył trofea w najbardziej prestiżowych imprezach sportowych. Jest m.in. zdobywcą Kryształowej Kuli w Pucharze Świata, trzykrotnym złotym medalistą w zimowych igrzyskach olimpijskich oraz zwycięzcą konkursów w rywalizacji drużynowej i indywidualnej. Ponadto skoczek stał się twarzą licznych kampanii reklamowych.

Nagrody w konkursach i honoraria ze współpracy z reklamodawcami w dużej mierze przeznaczył na piękny dom w miejscowości Ząb, gdzie mieszka razem ze swoją żoną, Ewą Bilan-Stoch.

Reklama

Połączenie nowoczesności z tradycją Podhala

Dom Kamila Stocha to prawdziwy majstersztyk architektury. Został zaprojektowany przez Adama Bukowskiego, który połączył nowoczesny styl z tradycyjnymi podhalańskimi elementami. Budynek nie tylko wpasowuje się w lokalną zabudowę, ale też wykorzystuje najnowsze technologie i materiały.

Budowa domu rozpoczęła się w 2014 r. W pracach uczestniczyły lokalne firmy i artyści, którzy zadbali o staranne wykończenie. Stworzenie tak okazałej budowli było nie lada wyzwaniem. Szczególną uwagę trzeba było zwrócić na zabezpieczenie jej przed warunkami atmosferycznymi. Sam architekt w rozmowie z portalem "Cztery kąty" mówił:

"Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów — mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję".

W podziękowaniu za liczne sukcesy i rozsławienie małej miejscowości Ząb mieszkańcy podarowali skoczkowi niezwykły prezent — kamień węgielny i belkę podtrzymującą konstrukcję dachu. Z kolei ulicę, przy której stoi dom sportowca, nazwano ulicą... Kamila Stocha!

Tak więc z pomocą mieszkańców i okolicznych rzemieślników Kamil Stoch wraz z małżonką mogli spełnić swoje największe marzenie, jakim był dom w rodzinnych stronach skoczka.

Okazała budowla jest również dumą mieszkańców Zębu i największą atrakcją w okolicy. Turyści specjalnie przyjeżdżają zobaczyć, gdzie mieszka mistrz olimpijski.

Drewniany pałac

Piękny drewniany budynek składa się z aż czterech kondygnacji. U podstawy wyłożony jest kamieniem, co sprawia, że rezydencja zachowuje typowo góralski wygląd. Na szczególną uwagę zasługuje spadzisty dach. Na samej górze znajduje się wieżyczka, dzięki czemu dom skoczka wygląda jak prawdziwy pałac!

Kamil Stoch zadbał też o to, by cała konstrukcja była dobrze zabezpieczona przed wilgocią.

Spora powierzchnia, duża liczba okien, przestronny taras i zapierające dech w piersiach widoki zapewniają małżonkom pełen komfort. Przy takim metrażu każdy z pewnością znajdzie miejsce dla siebie.

Okolica z widokiem na Tatry

Drewniana rezydencja to jednak nie wszystko! Dom skoczka znajduje się we wsi Ząb, niedaleko Zakopanego. Uchodzi ona za najwyżej położoną miejscowość w Polsce, dzięki czemu roztacza się z niej piękny widok na góry.

Ponieważ willa została zbudowana na wzgórzu, z jej okien można podziwiać panoramę Tatr. W tak pięknej scenerii Kamil Stoch i jego żona odpoczywają po zakończonym sezonie skoków narciarskich.

Wokół domu znajduje się ogromny ogród otoczony płotem z kamieni i drewna. Co ciekawe, skoczek sam dba, by teren posiadłości był zadbany. Prace na łonie natury to dla niego relaks i trening! Na jego instagramowym profilu można zobaczyć, jak kosi trawę i pielęgnuje ogród.

Przytulne wnętrza w góralskim stylu

Choć skoczek i jego żona nie chwalą się posiadłością w mediach społecznościowych, to na kilku zdjęciach zamieszczonych przez Kamila na Instagramie widać, że w środku również panuje góralski klimat.

Drewniane elementy wykończenia, takie jak ściany i meble, nawiązują do tradycyjnego wystroju Podhala. Dzięki temu zarówno budynek, jak i wnętrza domu zachowują spójność. Stylowe dodatki sprawiają, że pomieszczenia są przytulne i romantyczne.

W dużej willi znalazło się także miejsce na gabinet, w którym skoczek podpisuje kalendarze i prowadzi live’y dla swoich fanów.

Jak widać, nie bez powodu posiadłość Stochów jest nazywana góralskim pałacem. Zazdrościmy takiego domu i życzymy dalszych sukcesów na skoczni!

A Wy też chcielibyście mieszkać jak Kamil Stoch?

Przeczytajcie również:

Wiemy, ile zarabiają Kubacki, Stoch, Małysz i Piotr Żyła. Te kwoty są zawrotne

Stoch zorganizował huczną imprezę w Zamku Czocha. Teraz interesuje się nim prokuratura

Kamil Stoch ma powody do zadowolenia. Długo musiał czekać, ale w końcu stało się!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | Ewa Bilan-Stoch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama