Reklama
Reklama

Wiemy, ile zarabiają Kubacki, Stoch, Małysz i Piotr Żyła. Te kwoty są zawrotne

Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, która jest jedną z chętniej oglądanych w Polsce. Dzięki popularności zawodnicy mogą liczyć na całkiem niezłe przychody. Sprawdźcie, ile zarobił Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Adam Małysz oraz Piotr Żyła.

Lata ciężkich i wymagających treningów z pewnością mogą przynieść zamierzony efekt nie tylko, jeśli chodzi o miejsce na podium, ale również o kwestie związane z finansami. Najsławniejsi skoczkowie narciarscy mogą pochwalić się prawdziwą fortuną na koncie. Jak wyglądają zarobki tych sportowców? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Ile zarabiają skoczkowie narciarscy? Na kontach mają fortuny

Okazuje się, że zarobki skoczków narciarskich zależą od tego, ile razy wystąpią w ciągu sezonu oraz od zajętego przez nich miejsca w klasyfikacji. Oczywiście dochodzą do tego również kontrakty reklamowe oraz współprace w social mediach.

Reklama

Dawid Kubacki - zarobki

Dawid Kubacki może cieszyć się z coraz wyższych wynagrodzeń. Jak informuje portal sport.interia.pl, ostatnio jego zarobki poszły w górę. Za zwycięstwo w kwalifikacjach przyznaje się teraz 3 tys. franków szwajcarskich, natomiast główne konkursy są wycenione na 12 tys. franków szwajcarskich.

Na początku listopada Dawid Kubacki zarobił już w Wiśle około 30 tysięcy franków. Po przeliczeniu na złotówki sportowiec zarobił więc w trzy dni aż 140 tysięcy złotych.

Kamil Stoch - zarobki

Kamil Stoch to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. Jego honorarium tak jak innych jego kolegów z branży zależy od rodzaju wydarzenia, a także zajętego miejsca. Portale branżowe szacowały, że w sezonie 2021/2022 skoczek zarobił około 222 tysiące złotych.

W poprzednich latach kwoty, które otrzymywał, były bardziej imponujące. W sezonie 2020/2021 zarobił 586 tys. zł, za 2019/2020 było to 233 tys. zł, za 2018/2019 - 517 tys. zł, a za 2017/2018 aż 1,2 mln złotych.

Kamil Stoch współpracuje również z wieloma markami. W sieci publikuje także posty sponsorowane dla najbardziej znanych firm.

Adam Małysz - zarobki

Adama Małysza nie trzeba nikomu przedstawiać. Skoczek w sezonie 2000/2001 wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wraz z sukcesami sportowca pojawiły się ogromne pieniądze. W 2011 roku Adam Małysz ostatni raz wystąpił w Pucharze Świata. Z kolei od 2016 roku brał udział w rajdach samochodowych. Później objął stanowisko dyrektora narodowych drużyn skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Majątek Małysza jest szacowany na około 80 milionów złotych. W sezonie 2000/2001 za udział w Mistrzostwach Świata otrzymał około 800 tysięcy złotych, a za wygraną w Salt Lake City ponad 120 tysięcy złotych.

W czasach kiedy cieszył się największą popularnością, był również zatrudniany do reklam i kampanii reklamowych. W latach od 2001 do 2006 mógł zarobić nawet 68 milionów złotych.

Piotr Żyła - zarobki

Piotr Żyła nie musi martwić się o swoje zarobki. Sportowiec dzięki znakomitym wynikom w zawodach może liczyć na odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl tylko w sezonie 2016/2017 Żyła zarobił aż 435 tys. złotych.

Dwa lata później otrzymał z nagród finansowych od FIS-u aż 528 tys. złotych. Za sezon 2020/2021 otrzymał około 564 tysiące złotych. Łącznie w pięć ostatnich sezonów zarobił więc aż 2 miliony złotych.

Zobacz też:

Adam Małysz pokazał się z żoną Izą. Ludzie aż zamarli. Nikt jej nie poznał! Myśleli, że to Kayah!

Dawid Kubacki będzie miał drugie dziecko. "Jeszcze dwa miesiące i się widzimy"

Adam Małysz pochwalił się nową pracą. Nie zgadniecie, czym będzie się zajmował

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Kamil Stoch | Adam Małysz | Piotr Żyła
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy